Turkcell 3G Vınn'da kota olayı

Bu konuyu okuyanlar

utkesmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni eve taşındım, daha internet bağlatmaya fırsatım olmadı. Bir süreliğine VINN kullanayım dedim. Beklediğimin aksine ne sürekli kesiliyordu ne de yavaştı. Tek kötü yanı kota olayı, 4 GB kotası var. 5 Kasım'da kullanmaya başladığımda VINN yazılımında 21 Kasım'a kadar 2,5 GB kotanız var yazıyordu. VINN benim değil, daha önce kuzenim kullanıyordu, niye 4 değil de 2,5 yazıyor değil sorum yani.

VINN yazılımı sizin ne kadar indirip gönderdiğinizi de kaydediyor, kotanın ne kadarını kullanmış olduğunuzu görebiliyorsunuz, hem de istediğiniz zaman dilimine bakabiliyorsunuz. Yazılıma göre 5 Kasım'dan şu ana kadar 1,3 GB indirmişim, 170 MB da göndermişim ama gelin görünki yazılımın içinde ne kadar kotamın kaldığını belirten altyazı şeklinde sürekli geçen cümlede 0 MB diyor.

Yaptığım hesaba göre 100 MB aşsam 5 lira ekleniyor da şimdi ben 1,5 GB kota kullandım, adam bana 2,5 GB gitti diyor. 100 MB kullansam da 200 küsür gitti diyecek demek ki.

Sonuç: Giydiriliyorum. :hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vınn yazılımı ne kadar indirdiğini doğru hesaplamıyor doğru hesaplaması için her bilgisayarı kapatışınızda bağlantıyı kes demeniz gerekiyor