Turkcell 3G VINN Modem Kampanyası

Bu konuyu okuyanlar

pentapower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar

Sizi bir konu hakkında aydınlatmak istiyorum.Şahsen ben ve bir kaç arkadaşım Olayı Türkcell Müşteri Temsilcilerinden teyit ettirdik.

Turkcell 3G VINN ( vs.Sözleşmeli 24 ay ) USB modem alanlar ( Diyelim ki 4 GB Kotalı ) kotasını sadece internette sörf yaparak tüketebiliyorlar.Örneğin Hürriyet gazetesinin veya başka bir yerden video dosyası indirmek istediklerinde bunun faturaya ücretlendirilmesi ayrı olarak yapılıyor.Bu olay herhangi bir müzik indirimi veya dosya indirimi içinde geçerli.Siz ilk üç ay 19 TL'lik bir fatura beklerken 19 + ....67 TL 'lik bir ekstra fatura ile karşılaşıyorsunuz..Bu olay daha sıcak yeni olduğu için kimse farkında değil.Bunu buraya yazmamın sebebi foruma konu açamamam.Türkceli herhangi bir şekilde de karalamıyorum.İnanmayanlar lütfen 444 0 532 yi açıp bu paketlerde içerik indirmenin ekstra bir ücrete tabii olup olmadığını sorsun..Bu durum Bir arkadaşın başına gelmiş :

http://www.digitalsistem.net/turkcel...7.html?p=79281

Saygılarımla

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Tahmin etmedim değil. Kablo ile bile zaman zaman düşen hatta kopan bir internet bağlantısı kullanırken hem kablosuz hemde katkat hızlı bir internet kullanmak hayal gelmişti bana yani şimdilik.

3G Türkiye için 2-3 kat artan baz istasyonlarıdır. Sabah haber okumak için edge zaten yeterliydi.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Allah Alllah cidden böyleyse ne anladım ben o işten.. Sen bana verdiğin 4 GB a bak. Ne indirdiğim beni ilgilendirir. Müzikmiş videoymuş sana ne o zaman ben niye 4GB parası ödüyorum Yap bana 0,5 ya da 1GB lık bir paket ben onu kullanayım sade surf için. Gün geçmiyor ki şu ülkede saçmalıklar olmasın..

Zaten içi boş bir furya.. Çok çok az yerde çekiyor. Türkiye'de böyle.. Önce 3-5 yere sistemi hazırlıyorlar. Kampanyayı başlatıyorlar diğer yerler bundan faydalanamıyor. Sonra zamanla oturacak deniyor. Sen her şeyi hazırla yatırımını yap ondan sonra başlat. Yok, yatırım hemen paraya dönüşmeli mantık bu..

Babamların oturduğu apartman yeni yapılmıştı. Herkes alt yapıyla uğraşıyordu. TV faln çekmiyor. Yönetici KabloTV'yi sormuş (alt binada var). "Sizin orada hizmet veremiyoruz. Bahsettiğiniz bina kutudaki son hizmeti alıyor. Santral-mi işte neyse- yeni hat döşenmesi gerek. Siz aranızda 9500 TL toplayın biz mahsup edelim" demişler. Ya sen müşteri istemiyormusun yatırımını yapıp kablo döşesene.. Yatırım bedelini müşteriye niye yıkıyorsun ki..

Benzer mantıkta olan bu olayı anlattım konunun dışına çıkar gibi oldu. :)

Ayrıca Bu 3Gyi operatörler de algılayamadı. (ya da işlerine gelmedi) 3G'yi çıkarmadan önce TV kanalları ile anlaşıp yayınlarını 3g üzerinden verdirsene. Sanki 3g sadece "görüntülü konuşma" dan ibaretmiş gibi... Birbirleriyle yarıştılar . O operatör ne zaman açıkladı ne açıkladı. Ona göre neredeyse haber kanalları arasındaki "rakip kanala göre haber akışı değiştirme gibi" bir hal aldı durum..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
3G'nin video ve ses bağlantılarını desteklemediği kesinlikle doğru. Tüm GSM firmalarının sözleşmelerini okudum ve hepsinde aynı şey geçerli. Örneğin MSN üzerinde sesli veya görüntülü konuşma yapamazsınız 3G ile. Yapmanıza izin verenler de (Turkcell gibi) ekstra ücret alırlar siz farkına varmadan.

Konuyla ilgili olarak sırf bundan dolayı kendi gördüklerimi yazdım:
http://forum.shiftdelete.net/internet-teknolojileri/97689-3g-iyi-midir-tezgah-midir.html

Düzenleme: Bir yanlış anlaşılma var. Sesli ve görüntülü görüşme SIM kart üzerinden telefonla mümkün değilmiş, fakat normalde web üzerinden bunu yapan programlar kullanılabiliyor. (MSN vb gibi.)

pentapower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende iş yerinden bir kaç arkadaşa Turkcell Müşteri Hizmetlerini arattırdım.Herhangi bir siteden farzedelim milliyet.com'dan bir içerik ( Video olsun ) indirirseniz bunu size faturalandırıyor.Bu Outlook'tan bir mail ekinde dosyayı indirdiğiniz takdirde faturanıza yansıyor.Bunu bizzat Turkcell yetkilileri ifade ediyorlar...

Bu olayi bir kaç forumda dile getirdim.Bana inanmadılar,ne yalancılığım kalmadı ne de Vodafan firmasınının bir çalışanı olup Turkcell'i karalamaya çalışmam.Zaten bir kaç forumdanda bu yüzden BANlıyım.

Olay daha yeni ve sıcak olduğu için bilhassa sözleşmeli olarak alanlar Büyük bir Hayal kırıklığı yaşayacaklarına inanıyorum.En azından 24 ay boyunca çekecek oldukları.

Gerrçekten anlaşıldığı üzere 4GB kapasiteyi istediğimiz gibi kullanabileceğimiz bir özelliğe sahip olabilseydı bu 3G VINN Modem evdeki Telefon Hattını ve ADSL yi kapattırıp almayı düşünüyordum.

Umarım Turkcell yetkilileri bu hatadan geri adım atarlar...

Saydılarımla

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaşlar az önce turkcell i aradım . msnden görüntülü yada sesli konuşmalarınıza ek bir ücret yok. video falan izleyince de yok. ilk ayımı geride bıraktım ve hem msn de sesli ve görüntülü konuştum hemde facebook gibi sitelerde video izledim. bunlar için ek ücret alınmadı. yanlız bunlar kotanıza yansıyor doğal olarak.

kulaklıklı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben size ttnet wifiyi tavsiye ederim.çünkü wifi noktalarında internetden veri indirmek sınırsız.evdeki kotalarda dolmamış olur böylece

dmblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vay be, bende 4 gb yeter mi acaba falan diyordum, sadece sorf se dolmaz bile zaten :)
zaten ilk önce şu buldukları değişik isimleri değiştirsinler abi, vınn, gözz, bunlar ne ya?

aguzgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
öncelikle hatalı bilgiyi düzeltmek istiyorum ; 3g vınn modem kampanyasında kullanılan paketler içindeki haklarınızı(4gb,1gb,8gb) istediğiniz şekilde kulalnabiliyorsunuz. download ve upload etikleriniz dahil her kullanımızın paketiniz içindedir lütfen emin olmadığımız bilgiyle insanları yanıltmayalım. paketinizdeki haklarınızı aşmadığınız sürece faturanıza extra bir ücret yansımaz. gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz. ben 4gb paket kullanıyorum hızından da herşeyidnen de memnunum 2 fatura geldi bana şuana kadar gayet normaldi herşeyi detaylı inceldim ttnetten çok çok iyi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkdaşlar bende 3g wın kullananlardanım 2 yıl oldu son 1 yılda eksra faturalar çıktı bende nedenini araştırdım uye olmuşsunuz veya paketler almışsınız diee,eminimki öle bir telebim de olmadı rasgele veya çocuklar tarfında her hangi reklam içiren bir siteye tıkladıgınıda otamatikmen pakete üye kılıyor dizi ve faturanız ekradan 40 tl fazladan gelekte.müşteri temsilcisiniz arıyorum daha önce üyelik isteyen paketler de beim onayım olmadan kabul edilmesin diye tamam dediler paket üyeliğinde msj gelecek ona göre kararı veririsiniz okey deyip devam ettim 3 ay sonra fazlasıyla gelmez mi tuzaklara dolu 3g wınlar düşünmekte fayda var... (turkcelll 3 G wın kullanıyordum )