Türkçe!

Bu konuyu okuyanlar

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Kullanıcı adın güzel duruyor, sürrealist olarak baktığımda bir araba görüyorum. Markasını söyleyemem, reklama girer.

Ad's blocking, no where to go :D

Teşekkürler... Gerçi bir torrent efsanesinin kullanıcı adı idi ama gidince bana kaldı :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Valla eskiyi hortlatma gibi bir huyum yoktur ama, konu Türkçe olunca tozlu arşivlerden çekip gün yüzüne çıkarmak geldi içimden. Konuyu açan arkadaşın tıpkı bir manifesto niteliğindeki mesajı ton olarak epey bir sertlik içerse de okunmaya değer bulduğum için dikkatlerinize arz ediyorum. :)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bence de dilimizi düzgün kullanmalıyız. Dil, kültürü korumak falan değil amacım. Zaten yozlaşmayan kültür, dil kalmadı sayılır. Bence pek bir mantığı yok. Kültür alışverişi kötü bir şey değil. Yozlaşmayla pek alakası yok. Tabii bu benim fikrim.

Dilimizi daha anlaşılır olması için düzgün kullanmalıyız. Düzgün kullanmayana ceza verilsin. Ben de ara sıra hata yapıyorum. Bana da ceza verilsin. Hem arama motorlarında daha fazla gözükür forum. Herhangi bir yanıltma olmadan, tık kazandırır. Nokta koymaya bile üşenen kullanıcılar hariç herkesin işine gelir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bence de dilimizi düzgün kullanmalıyız. Dil, kültürü korumak falan değil amacım. Zaten yozlaşmayan kültür, dil kalmadı sayılır. Bence pek bir mantığı yok. Kültür alışverişi kötü bir şey değil. Yozlaşmayla pek alakası yok. Tabii bu benim fikrim.

Dilimizi daha anlaşılır olması için düzgün kullanmalıyız. Düzgün kullanmayana ceza verilsin. Ben de ara sıra hata yapıyorum. Bana da ceza verilsin. Hem arama motorlarında daha fazla gözükür forum. Herhangi bir yanıltma olmadan, tık kazandırır. Nokta koymaya bile üşenen kullanıcılar hariç herkesin işine gelir.
Size katılıyorum. Ayrıca şunu da ilave etmek isterim ki SDN bu konuda hiçbir zaman hassasiyet sahibi olmadı ne yazık ki! Tabii bu gibi normal aktif siteler sahip çıkıp, hassasiyet göstermeyince PsikoPAT ruhlu kişilerin nazi kanunlarıyla hükümferma olduğu malum site Türkçe konusundaki bayrağı eline aldı.