Türkçe Rap'in Gerçek Kralı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Sizce

• Ceza

Kullanılan: 4 19.0%
  • Dr.Fuchs

Kullanılan: 0 0.0%
  • Sehinşah

• Canbay&Wolker

• Ben Fero

• Ezhel

• Norm Ender

Kullanılan: 2 9.5%
  • Killa Hakan

• Sansar

• Kolera

• Sagopa Kajmer

• Ayben

• Sagopa ve Ceza RAP İÇİN BİR PRANGA

Kullanılan: 6 28.6%
  • Sansar Salvo

Kullanılan: 1 4.8%
  • Diğer (Belirtiniz)

• Kullanılan toplam oy
    21

ÆSir

Let's walk together
Yönetici
Moderatör
Özcan aracılığı ile sadece Şanışer dinledim, oyumu kendisinden yana kullanacağım :)

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim.

msesen

Üyecik
Rap kadar ucuz muzik yok maliyet olarak.
Cogunun kişiliği de beş para etmez görgüsüz özenti tipler.
Genelleme yapmiyalim lutfen. Her müzik türünün ucuz ve kaliteli eserleri vardir. Yine ayni sekilde pop, rock, arabesk, hepsinde görgüsüz özenti tipler vardır. Rap müziğini sadece bunlar ile kıyaslamak doğru değil.

Bal10cuk

Üyecik
Rap üst düzey bildiğim bir konu değil fakat ceza Sagopa ile yaptığı olsun suspus vb raplari olsun gerçek rapçi fakat norm Ender attığı dissler tam diss yani o picte bendim , mekanın sahibi , kezban olsun çok iyi dissleri var o yüzden norm Ender ve ceza

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Genelleme yapmiyalim lutfen. Her müzik türünün ucuz ve kaliteli eserleri vardir. Yine ayni sekilde pop, rock, arabesk, hepsinde görgüsüz özenti tipler vardır. Rap müziğini sadece bunlar ile kıyaslamak doğru değil.
Rap müziğe ucuz denme sebebi müziğinin bilgisayar ortamında hazırlanmasındandır. Pop müzikte bu duruma çok benzerdir ancak jazz ve rock ta gerçek enstürmanlar bulunduğu için maliyet ve kalite çok yüksekitir.

msesen

Üyecik
Rap müziğe ucuz denme sebebi müziğinin bilgisayar ortamında hazırlanmasındandır. Pop müzikte bu duruma çok benzerdir ancak jazz ve rock ta gerçek enstürmanlar bulunduğu için maliyet ve kalite çok yüksekitir.
Kesinlikle katılmıyorum! Bilgisayar ortamında hazırlanması bir müziği ucuz veya kalitesiz yapmaz. Sadece daha ekonomik, maliyetsiz bir şekilde yapılmasını sağlar. Olay müziği yapan kişide bitiyor. Yetenek meselesi.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Kesinlikle katılmıyorum! Bilgisayar ortamında hazırlanması bir müziği ucuz veya kalitesiz yapmaz. Sadece daha ekonomik, maliyetsiz bir şekilde yapılmasını sağlar. Olay müziği yapan kişide bitiyor. Yetenek meselesi.
Kesinlikle daha ucuz ve kalitesiz yapar. Bir elektro gitarın amplikayörüne bağladığınız bir mikrafon ile en basitinden 32 bit kayıt yapabilirken ister 1 milyon dolarlık olsun istersede 15 dolarlık olsun pek çok vsti yazılımının 16 bit olarak hazırlanması bu durumun en açık örneği.

Olay hiçbir zaman müziği yapan kişide bitmiyor. O devir eskidendi. Yeni nesil şarkı sözlerini satın alıyor müzikleri farklı ekiplere yaptırıyor ve bilgisayar ortamında kendi sesleri ile bile oyunyorlar.

msesen

Üyecik
Kesinlikle daha ucuz ve kalitesiz yapar. Bir elektro gitarın amplikayörüne bağladığınız bir mikrafon ile en basitinden 32 bit kayıt yapabilirken ister 1 milyon dolarlık olsun istersede 15 dolarlık olsun pek çok vsti yazılımının 16 bit olarak hazırlanması bu durumun en açık örneği.

Olay hiçbir zaman müziği yapan kişide bitmiyor. O devir eskidendi. Yeni nesil şarkı sözlerini satın alıyor müzikleri farklı ekiplere yaptırıyor ve bilgisayar ortamında kendi sesleri ile bile oyunyorlar.
Ben yinede katılmıyorum. Dünyanın en güçlü enstrümanıda olsa yetenek yoksa hiç bir işe yaramaz. Kimisi sadece tenekeden bile şaheser müzik çıkartabiliyor. Olaya nasıl baktığımız önemli. Ikimiz farklı pencerelerden bakıyoruz. O yüzden sende haklısın.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Ben yinede katılmıyorum. Dünyanın en güçlü enstrümanıda olsa yetenek yoksa hiç bir işe yaramaz. Kimisi sadece tenekeden bile şaheser müzik çıkartabiliyor. Olaya nasıl baktığımız önemli. Ikimiz farklı pencerelerden bakıyoruz. O yüzden sende haklısın.
Demek istediğim şeyde bu ya. Bir yandan gitarla çalıp bir yandan kendi sesi ile(playback yapmadan) söyleyen biri ile sahneye çıkıp bir yandanda playback yaparak şarkı söyleyen(!) sanatçıların kalitesi bir olacak değil(benim gözümde). Evet bu durumun istisnalarıda var ancak istisnalar kaideyi bozmaz.

stat counter