Türkçe İktisat mı İngilizce İktisat mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İngilizce İktisat & Türkçe İktisat

• Türkçe İktisat

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket şu zamanda kapanacak: .

YED

Asistan
Denizli İngilizce İktisat kazandım şu an hazırlıktayım ilk kurda devamsızlığım yüzünden kaldım İngilizce’ye de çok sıcak değilim şu an kalınca okuldan soğudum pek bir şey öğrenmedim gibi hissediyorum iş bulurum ümidi ile ingilizce yazarak geldim fakat çok arada kaldım yaz tatilinde İngilizce kursuna gidip muafiyet sınavına mı hazırlanayım yani 1 sene daha hazırlık mı okuyayım yoksa Türkçe bölümüme mi geçsem diye arada kaldım önerilerinizi bekliyorum ( NOT : mezuna kaldım 1 yıl 1 yılımıda hazırlığa verdim 1 yıl daha hazırlık okursam 3 yıl kaybım olacak )

Noktalandım

Üyecik
Cevap tamamen üniversiteden sonra ne yapmak istediğine göre değişir. Eğer akademi devam etmek istiyorsan kesinlikle İngilizce devam etmen gerek, eğer kurumsal bir firmada işe girmek gibi bir düşüncen varsa yine İngilizce devam ama bunlar haricinde bir düşüncen varsa (devlette iş gibi veya çok kurumsal olmayan bir şirkette iş gibi) Türkçe bölüme geçebilirsin. Şunu unutma ki İngilizce hayatının başka alanlarında da lazım olabilir

YED

Asistan
Cevap tamamen üniversiteden sonra ne yapmak istediğine göre değişir. Eğer akademi devam etmek istiyorsan kesinlikle İngilizce devam etmen gerek, eğer kurumsal bir firmada işe girmek gibi bir düşüncen varsa yine İngilizce devam ama bunlar haricinde bir düşüncen varsa (devlette iş gibi veya çok kurumsal olmayan bir şirkette iş gibi) Türkçe bölüme geçebilirsin. Şunu unutma ki İngilizce hayatının başka alanlarında da lazım olabilir
İngilizce’nin önemli olduğunun farkındayım fakat çok zorluyor ve bu sene geçemedim kesin olarak seneye tekrar hazırlık okumak zorundayım seneyede Hazırlığı geçemezsem otomatik olarak Türkçe bölüme geçişim olacak bende 1 sene daha kaybetmeyip bölümüme geçsem kurslar ile İngilizce öğrenmeye çalışsam diye düşünüyorum ama kaybım olur mu iş başvurularında onu bilmiyorum bölümü İngilizce okumak ile dışarıdan öğrenmek fark yaratır mı ?

YED

Asistan
Şu an akıllıca davranış ne okur onu bulmaya çalışıyorum gerçekten kafam çok karışık çevremde Türkçe İktisat’ta iş yok İngilizce oku diyor ama hazırlık da baya zorlayıcı

stat counter