Türk Yapımı Blog Projesi: Blogsa.NET

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Türkiye'nin ilk açık kaynak kodlu blog projesi olan Blogsa hızla büyümeye devam ediyor. Blogsa.NET ile henüz tanışmadıysanız detayları yazımızda bulacaksınız.

Kişisel sitelerin olmazsa olmaz bir gereklilik halini aldığı şu günlerde, kullanıcılar ya ücretsiz blog alanı sağlayan servislerden faydalanıyor ya da kendi web alanlarına kurdukları hazır sistemleri tercih ediyorlar. İkinci seçenekte daha çok ön plana çıkan güvenlik, yaygınlık, kullanım kolaylığı gibi durumlarsa, kullanıcıların tercihlerinde önem teşkil ediyor.
blogsa_haber_21254855414.png
Microsoft.Net teknolojisi ile tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Blogsa, bu özelliğiyle de Türkiye'nin ilk açık kaynak kodlu blog projesi olma niteliğine sahip. Kullanıcıların tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılamakla da kalmayan Blogsa, güvenli hızlı ve geliştirilebilir bir altyapı da sağlıyor.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Sabancının parmağı mı var acaba? :D BlogSA :D

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Destek amaçlı bir blog açalım bari :)

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türk internet programcılığının en gözde eseri bence biraz deneme imkanı buldum çok güzel bi script vakit bulduğum zaman kendi kişisel sitemi blogsaya aktarmayı planlıyorum :thumbup1: kodlayan arkadaşların parmakları dert görmesin :)

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Blogsa'yı İnternet Sitenize Kurmak İstiyorum. Nasıl yüklenir.

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hiç kimse bilmiyor. teşekkürler. SDN ilişkim bitti.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Blogsa'yı İnternet Sitenize Kurmak İstiyorum. Nasıl yüklenir.

Yazımızda da bahsettiğimiz internet sayfasından detaylı bilgi alabilir, sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Genel manada sorunuzun cevabı da resmi sayfada mevcut. Ancak siz daha spesifik bir bilgi istiyorsanız bunun da açıklamasını siz yapmadan biz cevap bulamayız.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Yalnız ASP.net ile kodlanmış. İndirecek olacaklar ona göre indirsinler. Diğer meşhur bloglar PHP ile yazılmıştı. Hostunuzun ASP destekli olması gerekmektedir.
Bir çok veri tabanını destekliyor deniliyor ama geliştiricelin çoğunu MsSQL ile uğraştıkları yazılı, sanırım veritabanı olarak da bunu kullanıyor olabilir.

TheJanizary

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Blogsa Şuanda Mssql ve Access veritabanları ile kurulum yapılabilmektedir. kurulumu yaparken bu seçimi yapabiliyorsunuz. Kurulumda ayrıca dil seçeneğide mevcut. dil seceneği ayrıca Admin panel ve Site içinde de mevcut.

Blogsa için aklınıza takılan her türlü soruyu ya buradan sorabilirsiniz yada www.blogsa.net adresine gelebilirsiniz. yada [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

http://www.blogsa.net/Post/121/Blogsa-Dokumanlari.aspx
pdfdokumanlar1.gif

bu adresten şuana kadar hazırlanmış sizlere yardımcı dökümanlara ulaşabilirsiniz.

Asp.NET olduğu için hostunuzun Asp.net desteklemesi gerekmektedir.

Alt dizine kurmak isteyenler için
http://www.blogsa.net/Post/117/Blogsa-yi-Alt-Dizine-Kurmak.aspx
konudan yardım alabilirsiniz.

ayrıca hazırda bulunan 5 yardımcı video bulunmaktadır.
http://vimeo.com/user1658897/videos

neden destek beklemekte Blogsa?

Türk yapımı olduğu için. kesinlikle Sizlerin destekleri ile Ayakları üzerine sağlam basacak bir projedir. Ve sizlerin istek öneri şikayet bildirileri ile Şekillenecek bir projedir.

Son mesajlar