Türk Telekomda çalışıyorum sorularınız varsa alırım

Bu konuyu okuyanlar

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Yeni yıl 4gb(19tl) tarifemin anlaşması bitiyor 4gb lık en ucuz paket hangisi acaba

sozler-e

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni faturalı hat almak ücretlimi birde ne kadar faturalıda kalmak gerekiyor.

Lenogi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Üstad her mesaj attığımda bunu görüyorum eskiden yoktu telefon iphone 6s plus yardımcı olursn sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20190416_121501.jpg
    20190416_121501.jpg
    14.4 KB · Görüntüleme: 428

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
abi neden çekmiyor ucuz diye geçtik hiçbiyerde çekmiyor

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Yıllardır TT kullanıyorum; İzmir, İstanbul, Yalova, Sakarya, Adapazarı, Denizli, Antalya, Manavgat, Kırklareli, Karaman, Konya vb bir çok ilde bulunmuş olmama rağmen hiç şebeke sorunu yaşamadım.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Yıllardır TT kullanıyorum; İzmir, İstanbul, Yalova, Sakarya, Adapazarı, Denizli, Antalya, Manavgat, Kırklareli, Karaman, Konya vb bir çok ilde bulunmuş olmama rağmen hiç şebeke sorunu yaşamadım.
sadece arama yaparsan sorunsuz o doğru en fazla 100mbps göreceğini sanıyorsan...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
sadece arama yaparsan sorunsuz o doğru en fazla 100mbps göreceğini sanıyorsan...
Kardeş YT 1080'de dilediğim gibi video izleyebiliyor, kesintisiz online oyun oynayabiliyorum hvh mobil erişim ile pcden lol vs oynayabiliyorum bu mu yavaş? Geçen biri çekmiyor dedi bana onun gibi misin merak ettim. Neymiş 4.5 G şebeke çubukları full göstermiyor 2-3 çizgi gösteriyormuş. Bu kafadaysanız yolunuz yanlış.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Telefon hacklenmez :) O yemiştir bir halt ötemiyordur. Yok öyle bir dünya. Paşa paşa ödeyeceksiniz. Yemiş bir halt.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir mesaj 0,70 kuruş, yurt dışı 1,01 TL, Amerika'ysa 1,6 TL çarp bunları 900 ile? İçeride çalışan bir personel olarak kimin ne yaptığını bilerek bunu söylüyorum. Arkadaşın işler çevirmiş. Online işlemlere girsin kime atmış mesaj görünce hatırlar belki.

Reaksiyon puanı
5,172
abi kardesime 1000 yl fatura geldi telefonu hacklenmiş yurtdışına mesajlar gönderilmiş okulda olduğu zaman parayı pasa pasa ödiyecek miyiz bişi yapabilir miyiz
Mobil satın alma limiti bile 500tl bir insan heralde milyonlarca mesaj gönderemez. Gerçekten ortada ilginiç bir durum var. Önce telekoma oradan tüketici mahkemesine şikayette bulununuz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hacım sözleşmede yurtdışı ücretli olur diye bilgi var sen ona imza atıyorsun. Bile bile lades. Senin faturana limit koymak zorunda değil, sen takip edeceksin. Başvurun, buraya da cevabı yazın. Sonuç alamayacaksınız.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Hacım sözleşmede yurtdışı ücretli olur diye bilgi var sen ona imza atıyorsun. Bile bile lades. Senin faturana limit koymak zorunda değil, sen takip edeceksin. Başvurun, buraya da cevabı yazın. Sonuç alamayacaksınız.

TT personeli gelmiş şikayetten vazgeçirmeye çalışıyor... maaşlı troll böyle oluyor...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Eski personel ***süreci bilen. Yasal hakkını kullan ama avcunu yaladığını mutlaka buraya yaz.

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
abi neden çekmiyor ucuz diye geçtik hiçbiyerde çekmiyor
Hocam şebeke sorunu varsa bulunduğunuz yerde müş. hiz. arayıp kayıt oluşturun ve farklı bir cihazda çekiyorsa telefonunuzda sorun olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

abi kardesime 1000 yl fatura geldi telefonu hacklenmiş yurtdışına mesajlar gönderilmiş okulda olduğu zaman parayı pasa pasa ödiyecek miyiz bişi yapabilir miyiz
Ödemen gerekiyor normal şartlarda. Müşteri hizmetlerini ara bu ödemeye itiras ettiğini belirt kayıt açabilirse bu içerik servisi için düşer. Ama sadece müşteri hizmetlerinden destek alabilirsin. 444 1 444

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Üstad. Bizim binaya yeni altyapı geldi. Turknet "35 mbps ye kadar VDSL hizmetten faydalanabilirsiniz." demişti, biz de abonelik başvurusu yaptık. Fakat şimdi "Maksimum 8 mbps ADSL hizmet alabiliryorsunuz" diyorlar. Türk Telekom böyle uygun görmüş.

Bu durumun açıklaması nedir? Biz nasıl aldığımız hizmeti 35 mbps VDSL'e upgrade edebiliriz?

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Üstad. Bizim binaya yeni altyapı geldi. Turknet "35 mbps ye kadar VDSL hizmetten faydalanabilirsiniz." demişti, biz de abonelik başvurusu yaptık. Fakat şimdi "Maksimum 8 mbps ADSL hizmet alabiliryorsunuz" diyorlar. Türk Telekom böyle uygun görmüş.

Bu durumun açıklaması nedir? Biz nasıl aldığımız hizmeti 35 mbps VDSL'e upgrade edebiliriz?
Hocam Turknet alabileceğiniz maksimum hızın bilgisini ve çoğu zaman bağlantıya gelindiğinde gerekli testler yapılır aldığınız hız düşürülür. Onun dışında o an VDSL portunda boş yer vardır diyelim siz başvurunızun bağlantısını yapınca ADSL boştur diyelim o port üzerinden işleminiz tamamlanmış olabilir.
Bu değer evinizle santral arasındaki hattın maksimum fiziksel kapasitesini ifade ediyor. Gerçek kullanım sırasında bu maksimum kapasiteyi kullanmanız her zaman mümkün olmayabilir.

fatih_tuncel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocm turkcell superbox ile 159 tl ye 10 mbps interneti 4.5g modemle vermeye başladı. TTmobilde neden böyle birşey sözkonusu değil? Siz de 2018 de böyle bir kampanya yapmıştınız 2019 a geçince kaldırıldı neden? Yeniden böyle 4.5g üzerinden sınırsız internet satışı için operatör olarak çalışma yapılıyor mu?

Selam. Evimin önündeki sokakta Türk Telekom altyapısı yok. Evime internet bağlamıyorlar. 4 tane tahta direk ve 200 m kablo gerekiyormuş. Yüksek maliyet yazılmış. İnterneti çok aktif kullanıyorum ve muhakkak bağlatmalıyım. Nasıl bir yol izlemeliyim. Bir çaresi olmalı? Bir arka sokakta 15 20 m mesafede direk ve kutu var. Arada da sadece boş arsa var. Onu da kabul etmiyorlar. Ben diyorum size para kazandırcam, onlar istemiyor. Nasıl bir iş anlamadım.
Turkcell superbox a geç alt yapıya ihtiyacı yok

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hocm turkcell superbox ile 159 tl ye 10 mbps interneti 4.5g modemle vermeye başladı. TTmobilde neden böyle birşey sözkonusu değil? Siz de 2018 de böyle bir kampanya yapmıştınız 2019 a geçince kaldırıldı neden? Yeniden böyle 4.5g üzerinden sınırsız internet satışı için operatör olarak çalışma yapılıyor mu?

Turkcell superbox a geç alt yapıya ihtiyacı yok
Şuan maksimum 50GB olan taşınabilir olan wifi kampanyası var 59TL. Hız sınırlandırması yok. 50GB bitti diyelim 10GB ek paketi istediğin kadar alabilirsin 15TL karşılığında. Mobil interner kablolu internet kadar sağlıklı değil. Yinede tercih edilebilir kullanıma göre değişkenlik gösterebilir hocam.

Hocam bu arada belirli tarih aralıklarıyla müşteri hizmetlerini arıyarak hız yükseltme talebinde bulunun eğer VDSL portu boşalırsa yani yüksek hız almaya müsait ise sokaktaki santlariniz yardımcı olabilirler.

Atilla1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aga telefonum Huawei honor 7c netim var ama çekmiyor olmuyor hiç bir şekilde olmuyor günde bir kere daha çekiyor oda 15 sn ama telle konuşup sms atabiliyorum

Atilla1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mobil verim var ama çekmiyor.Ama telefonla konuşup sms ATABİLİYORUM.TELEFONUM Huawei honor 7c faturalı hat.Wifi felan sıkıntı yok ama neden olabilir