Türk Telekomda çalışıyorum sorularınız varsa alırım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
143
Vodafone hattım var ve fiyatına göre pahalı... Taahhüt bittiği an TT geçeceğim.

cplsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk telekomdaki blackberry sınırsız denilen internet paketini blackberry cihazım olmasada alabilir miyim?

32.68₺ olan dan bahsediyorum

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Hocam bir arkadaşım türk telekomdan faturaya ek telefon almış nakit çevirmek için satacak ben bu telefonu ondan satın alıcam öğrenmek istediğim şey arkadaşım faturasını ödemezse aldığım cihaz iletişime kapanır mı türk telekom tarafından? Hat kapanır ama cihaz kapanır mı bilmiyorum. Çünkü turkcell yeni uygulamaya geçti fatura üstünden cihaz alınca fatura ödemezse kişi önce hattı daha ileri zamanda cihazı bloke ediyor türk telekomda böyle bişey var mı?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Türk telekomdaki blackberry sınırsız denilen internet paketini blackberry cihazım olmasada alabilir miyim?

32.68₺ olan dan bahsediyorum

Alabilirsin ama ilgili paket sadece Blackberry cihaz algıladığı zaman aktif hale gelir. Diğer telefonlarda çalışmaz. Sistem senin telefonun hangi marka, model imei yasal mı kaçak mı vs bir çok bilgiyi görebiliyor. Vas.

Hocam bir arkadaşım türk telekomdan faturaya ek telefon almış nakit çevirmek için satacak ben bu telefonu ondan satın alıcam öğrenmek istediğim şey arkadaşım faturasını ödemezse aldığım cihaz iletişime kapanır mı türk telekom tarafından? Hat kapanır ama cihaz kapanır mı bilmiyorum. Çünkü turkcell yeni uygulamaya geçti fatura üstünden cihaz alınca fatura ödemezse kişi önce hattı daha ileri zamanda cihazı bloke ediyor türk telekomda böyle bişey var mı?

Hayır, hiç bir sorun olmaz. TT tahsilata aracılık eden bir firma. Telefona müdahale edemez. Hat kapanır, alacak için arar, faturaya faiz yansır, yasal takibe aktarılır ama cihaza dokunamazlar. Yani sen satın alabilirsin, problem teşkil etmez.

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
kardeşim türk telekomda öğrenciye uygun youtube sınırsız yada instagram sınırsız gibi tarifeler varmı yardımcı olabilirmisin

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Vodofone red 15 alırsanız bunlar bedava red 15 değilseniz aylık pass psketler ile kullansbilirsiniz

bakkal77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kullandigim faturali hat var.baska bir hat daha alip omun uzerine cihaz alabilirmiyim. Kullandigim hattin ustune cihaz var suan.2.cihaz vermiyormus artik tt

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sevgili @bakkal77 ,

Cihazlar hat üzerine değil TC kimlik no üzerine verilir. Bu sebepledir ki farklı bir hat dahi alsanız aynı ret yanıtını alacaksın. Kaldı ki yeni bir hat aldığında zaten 6-12 ay yeni hat bekleme süren var.

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kullandigim faturali hat var.baska bir hat daha alip omun uzerine cihaz alabilirmiyim. Kullandigim hattin ustune cihaz var suan.2.cihaz vermiyormus artik tt

Malesef mobil hat tarafından alamazsınız kotanız dolmus ing ihtiyac kredili alabilirsiniz .

bakkal77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Aklınıza takılan bişey varsa sorabilirsiniz bir yararım dokunursa sevinirim.
Sevgili @bakkal77 ,

Cihazlar hat üzerine değil TC kimlik no üzerine verilir. Bu sebepledir ki farklı bir hat dahi alsanız aynı ret yanıtını alacaksın. Kaldı ki yeni bir hat aldığında zaten 6-12 ay yeni hat bekleme süren var.
Malesef mobil hat tarafından alamazsınız kotanız dolmus ing ihtiyac kredili alabilirsiniz .

hocam turkcell pesine taksitli teklif cikartmis.yeni hat alamlar numara tasiyanlar vs herkes icin ondandamj yararlanamam yani yeni cikan bisey ama tek kisiye tek cihaz diyosun .bu kanundan once 2.cihaz cikiyodu bana almamistim pahali diye

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Onlar KKB sorgusuna bağlı olduğu için günlük olarak değişebilir. Bir tc no üzerine bir operatörde max. 2 cihaz verilebilir ama yeni sistemde 2. cihaz vermiyor olabilir belki. Turkcell ile görüş istersen birde.

bakkal77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Onlar KKB sorgusuna bağlı olduğu için günlük olarak değişebilir. Bir tc no üzerine bir operatörde max. 2 cihaz verilebilir ama yeni sistemde 2. cihaz vermiyor olabilir belki. Turkcell ile görüş istersen birde.

musteri hizmetlerini aradim bayilere gidin dedi .bilgi istedim bilgimiz yok filan salladi biseyler .bayiye gidiyim en iyisi tesekkurler

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
musteri hizmetlerini aradim bayilere gidin dedi .bilgi istedim bilgimiz yok filan salladi biseyler .bayiye gidiyim en iyisi tesekkurler

Aynen mhz cihaz konusunda pek yardımcı olamıyorlar bayiler üzerinden yapıldığından her konu hakkında bilgi olabilirsin.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
2016 da dükkanı devrettim ve alan arkadaşla beraber Ankara ulus'taki merkez binaya gittik, bana kapatma işlemi yaptılar alan arkadaşa açma işlemi yaptılar. Beni kapatma işlemi başlamadan vezneye git borcun varsa öde dediler o an borcumu ödedim. Ve daha geçen gün eski ttnet aboneligime ait son ödeme tarihi kapattirdigim ayın sonrasına ait 84 TL fatura olduğunu gördüm bu nasıl olmuş olabilir şimdiden teşekkürler.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hocam şöyle izah edeyim. Kullandığınız ayı ödüyorsunuz. Siz bugün fatura öderseniz Ağustos ayını ödersiniz. Eylül bitti zaman Ekim ayında, Eylül ayını ödemiş olursunuz. Bu sebeple siz şimdi kapattırdığınızda 1 Eylül'den bugüne kadar olan 27 günlük bir kullanım faturası ödemeniz gerekir ki fatura ne olursa olsun her ayın 1'inde kesilir. Yani 1 Ekim'den sonra bu 27 günün borcunu ödemeniz gerekirken ödememişsiniz. Bunu şube bilmez ve söylemez. Siz mağdur olursunuz.

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Mobilde gece 2-8 arası neden sınırsız internet verilmiyor 4G üzerinden. Aynısını pttcell yapabiliyorken hem de 10 TL ye. Turkcell bile 139 TL istiyorken. Hele ki pttcell Türk telekom alt yapısını kullanıyor dedikleri halde nasıldır bilinmez 50-90mbit arası alabiliyorken. Şaşkınlıklar operatörü oldu yine. :)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Mobilde gece 2-8 arası neden sınırsız internet verilmiyor 4G üzerinden. Aynısını pttcell yapabiliyorken hem de 10 TL ye. Turkcell bile 139 TL istiyorken. Hele ki pttcell Türk telekom alt yapısını kullanıyor dedikleri halde nasıldır bilinmez 50-90mbit arası alabiliyorken. Şaşkınlıklar operatörü oldu yine. :)

Kaç kez okudum anlatmak istediğini anlamadım..

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
2-8 arası internet hızı sınırsız değil diyor sanırım ya da kota var diyor. pttcell bile telekom alt yapısıyla interneti verebildiği kadar yüksekten veriyor diyor. Böyle bir şey işte :)
Kaç kez okudum anlatmak istediğini anlamadım..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
@Constantin87 arkadaş demek istiyor ki; Ptt ve diğer GSM operatörleri belli bir ücret karşılığında BTK kurallarına bağlı kalarak gece 02.00 ve 08.00 saatlerinde normal hızda AKN kullanım imkanı verirken TT neden vermiyor? Müşteri tutma ihtiyacı yok çünkü. Doymuş kıvamda.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Hocam şöyle izah edeyim. Kullandığınız ayı ödüyorsunuz. Siz bugün fatura öderseniz Ağustos ayını ödersiniz. Eylül bitti zaman Ekim ayında, Eylül ayını ödemiş olursunuz. Bu sebeple siz şimdi kapattırdığınızda 1 Eylül'den bugüne kadar olan 27 günlük bir kullanım faturası ödemeniz gerekir ki fatura ne olursa olsun her ayın 1'inde kesilir. Yani 1 Ekim'den sonra bu 27 günün borcunu ödemeniz gerekirken ödememişsiniz. Bunu şube bilmez ve söylemez. Siz mağdur olursunuz.
Teşekkürler.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
2-8 arası internet hızı sınırsız değil diyor sanırım ya da kota var diyor. pttcell bile telekom alt yapısıyla interneti verebildiği kadar yüksekten veriyor diyor. Böyle bir şey işte :)
@Constantin87 arkadaş demek istiyor ki; Ptt ve diğer GSM operatörleri belli bir ücret karşılığında BTK kurallarına bağlı kalarak gece 02.00 ve 08.00 saatlerinde normal hızda AKN kullanım imkanı verirken TT neden vermiyor? Müşteri tutma ihtiyacı yok çünkü. Doymuş kıvamda.

Teşekkürler. Benim bildiğim Telekomun eski tarifeleri bu şekilde yeni lansmanı yapılan hiç bir tarifesinde bu kurgu yok.