Türk Telekomda çalışıyorum sorularınız varsa alırım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Constantin87

Doçent
musteri hizmetlerini aradim bayilere gidin dedi .bilgi istedim bilgimiz yok filan salladi biseyler .bayiye gidiyim en iyisi tesekkurler
Aynen mhz cihaz konusunda pek yardımcı olamıyorlar bayiler üzerinden yapıldığından her konu hakkında bilgi olabilirsin.

honline

Profesör
2016 da dükkanı devrettim ve alan arkadaşla beraber Ankara ulus'taki merkez binaya gittik, bana kapatma işlemi yaptılar alan arkadaşa açma işlemi yaptılar. Beni kapatma işlemi başlamadan vezneye git borcun varsa öde dediler o an borcumu ödedim. Ve daha geçen gün eski ttnet aboneligime ait son ödeme tarihi kapattirdigim ayın sonrasına ait 84 TL fatura olduğunu gördüm bu nasıl olmuş olabilir şimdiden teşekkürler.

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
Hocam şöyle izah edeyim. Kullandığınız ayı ödüyorsunuz. Siz bugün fatura öderseniz Ağustos ayını ödersiniz. Eylül bitti zaman Ekim ayında, Eylül ayını ödemiş olursunuz. Bu sebeple siz şimdi kapattırdığınızda 1 Eylül'den bugüne kadar olan 27 günlük bir kullanım faturası ödemeniz gerekir ki fatura ne olursa olsun her ayın 1'inde kesilir. Yani 1 Ekim'den sonra bu 27 günün borcunu ödemeniz gerekirken ödememişsiniz. Bunu şube bilmez ve söylemez. Siz mağdur olursunuz.

hasancebir

Üyecik
Mobilde gece 2-8 arası neden sınırsız internet verilmiyor 4G üzerinden. Aynısını pttcell yapabiliyorken hem de 10 TL ye. Turkcell bile 139 TL istiyorken. Hele ki pttcell Türk telekom alt yapısını kullanıyor dedikleri halde nasıldır bilinmez 50-90mbit arası alabiliyorken. Şaşkınlıklar operatörü oldu yine. :)

Constantin87

Doçent
Mobilde gece 2-8 arası neden sınırsız internet verilmiyor 4G üzerinden. Aynısını pttcell yapabiliyorken hem de 10 TL ye. Turkcell bile 139 TL istiyorken. Hele ki pttcell Türk telekom alt yapısını kullanıyor dedikleri halde nasıldır bilinmez 50-90mbit arası alabiliyorken. Şaşkınlıklar operatörü oldu yine. :)
Kaç kez okudum anlatmak istediğini anlamadım..

TBM

Dekan
2-8 arası internet hızı sınırsız değil diyor sanırım ya da kota var diyor. pttcell bile telekom alt yapısıyla interneti verebildiği kadar yüksekten veriyor diyor. Böyle bir şey işte :)
Kaç kez okudum anlatmak istediğini anlamadım..

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
@Constantin87 arkadaş demek istiyor ki; Ptt ve diğer GSM operatörleri belli bir ücret karşılığında BTK kurallarına bağlı kalarak gece 02.00 ve 08.00 saatlerinde normal hızda AKN kullanım imkanı verirken TT neden vermiyor? Müşteri tutma ihtiyacı yok çünkü. Doymuş kıvamda.

honline

Profesör
Hocam şöyle izah edeyim. Kullandığınız ayı ödüyorsunuz. Siz bugün fatura öderseniz Ağustos ayını ödersiniz. Eylül bitti zaman Ekim ayında, Eylül ayını ödemiş olursunuz. Bu sebeple siz şimdi kapattırdığınızda 1 Eylül'den bugüne kadar olan 27 günlük bir kullanım faturası ödemeniz gerekir ki fatura ne olursa olsun her ayın 1'inde kesilir. Yani 1 Ekim'den sonra bu 27 günün borcunu ödemeniz gerekirken ödememişsiniz. Bunu şube bilmez ve söylemez. Siz mağdur olursunuz.
Teşekkürler.

Constantin87

Doçent
2-8 arası internet hızı sınırsız değil diyor sanırım ya da kota var diyor. pttcell bile telekom alt yapısıyla interneti verebildiği kadar yüksekten veriyor diyor. Böyle bir şey işte :)
@Constantin87 arkadaş demek istiyor ki; Ptt ve diğer GSM operatörleri belli bir ücret karşılığında BTK kurallarına bağlı kalarak gece 02.00 ve 08.00 saatlerinde normal hızda AKN kullanım imkanı verirken TT neden vermiyor? Müşteri tutma ihtiyacı yok çünkü. Doymuş kıvamda.
Teşekkürler. Benim bildiğim Telekomun eski tarifeleri bu şekilde yeni lansmanı yapılan hiç bir tarifesinde bu kurgu yok.

Drangleic

Profesör
Ben TT ye geçen ay geçtiğim için paketleri daha avantajlı fiyata kullanabiliyorum mesela 40 liralık paketi son 30 gün içinde hattımı TT ye taşıdığım için 30 liraya kullanıyorum ancak hazır kart olduğum için bu böyle ne kadar sürer yani bir süre sonra bende 40 lira ödemeye başlayacak mıyım ? Paket ayrıntılarına baktım ama bunun hakkında bilgi göremedim.

kaanm55

Dekan
evett. tivibu sözde interneti yavaşlatmaz ama ne hikmetse ailem tivibuyu açtıklarında ping yükseliyor.. nasıl tesadüfse. ayrıca babam sormuş, yavaşlatır mı, diye. onlar da hayır demişler!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben TT ye geçen ay geçtiğim için paketleri daha avantajlı fiyata kullanabiliyorum mesela 40 liralık paketi son 30 gün içinde hattımı TT ye taşıdığım için 30 liraya kullanıyorum ancak hazır kart olduğum için bu böyle ne kadar sürer yani bir süre sonra bende 40 lira ödemeye başlayacak mıyım ? Paket ayrıntılarına baktım ama bunun hakkında bilgi göremedim.
emin ol bir kurnazlık yaparlar. biz eski müşteriyiz diye az kazıklamadılar vodafone geçtik.

Son düzenleme:

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
Hep o pakette kalırsan fiyatı sabit olur.

hasancebir

Üyecik
Teşekkürler. Benim bildiğim Telekomun eski tarifeleri bu şekilde yeni lansmanı yapılan hiç bir tarifesinde bu kurgu yok.
Onu demiyorum 2 soru var.
1. sorum
Türk Telekom Tarifesi olarak şöyle bir tarife var mı?
500 DK heryöne
500 sms her yöne
1Gb akn li 128kbps hız sınırlı 10 TL (ek paket)
1GB internet
1GB hediye internet
--------------
Toplam 18 TL tarife ve 10 TL akn li olan internet paketi
Bu paketlerin toplamı 28 Lira
ve ayrıca
10 TL akn li olan pakette Gece 2-8 arası kullanımlar internet paketinden düşmüyor. Mevcut paketin bitimi halinde hız sınırı kalkar.

2. sorum
Pttcell Türk Telekom alt yapısı kullanmasına rağmen Türk Telekom da neden aynı kaliteyi yakalayamıyorum. Bir örnek;
Türk telekom Download 1-9MBit iken
Pttcell Download 10-50MBit arası alabiliyorum.
Emin olmak için bugün de bu testi yaptım.

Böyle olunca aklıma 2 olasılık geliyor.
1. olasılık Baz istasyonunda Türk telekom kullanıcıları yoğun olduğu için interneti, atıyorum 100 kişi varsa 100 mbit hız 100 e bölünür. Ama aynı istasyonda pttcell kullanıcıları atıyorum yine 10 kişiyse 100mbit internet bu sefer 10 a bölünür. Böylece pttcell aboneleri daha yüksek hız alır.
2. olasılık farklı operatörlerin de baz istasyonlarını kullanıyor olabilir.

Aklıma başka bir şey gelmiyor. Kusura bakma aceleden yazmışım ondan olmuş sanırım.

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
Cevap 1- Aknli hiç bir tarife yok. 2014'ten sonra tüm tarifeleri aşımlı oldu. Çünkü herifler 92 kb hız ile bile 20 gb yiyordu :D
Bir dönem ev internetinde Superonline TT alt yapısın kullanmasına rağmen TT 16 mbit verirken süperonline 90 mbit hız veriyordu.
Telekom diyor ki ben müşterime az hız verip kazanırım. O sırada beni seçmeyenler Ptt'yi seçerse Turkcell- Vodafone'a geçmemiş olur orada yüksek hız veririm ki yine dolaylı yoldan bende kalmış olur. Yani az satması beklenen diğer hat şirketlerini biraz daha öne çıkartıyor ki dünya kadar alt yapı hattı var. Gözgözcell, gs mobile, trabzoncell, pocell, pttcell...

hasancebir

Üyecik
Cevap 1- Aknli hiç bir tarife yok. 2014'ten sonra tüm tarifeleri aşımlı oldu. Çünkü herifler 92 kb hız ile bile 20 gb yiyordu :D
Bir dönem ev internetinde Superonline TT alt yapısın kullanmasına rağmen TT 16 mbit verirken süperonline 90 mbit hız veriyordu.
Telekom diyor ki ben müşterime az hız verip kazanırım. O sırada beni seçmeyenler Ptt'yi seçerse Turkcell- Vodafone'a geçmemiş olur orada yüksek hız veririm ki yine dolaylı yoldan bende kalmış olur. Yani az satması beklenen diğer hat şirketlerini biraz daha öne çıkartıyor ki dünya kadar alt yapı hattı var. Gözgözcell, gs mobile, trabzoncell, pocell, pttcell...
Bence 20GB yemesi normal. Şimdi bir internet sayfası bile 1-5mb arası iken günde 1000 safa açan birisini düşün 5GB. 1 kişi 1 günde 1GB normalde yer. En az 200 sayfa açtığını düşünürsek. Bunun oyunu var, steam güncellemeleri var, internet uygulamaları var, var oğlu var.. Pttcell AKN li paketteyim geçen ayki kullanımım 4.5G üzerinden 140GB SS atabilirim. Bizim burada alt yapı hayla 24mbps e kadar gibi komik bir rakam. Mobilden aldığım 2-4 katı. Sabit internet için mantık gerekli. Bir yerde 4.5G üzerinden 4 kata kadar hız bir yerde sabit ama 24mbit'e kadar. O gördüğümde istasyon o kadar uzak ki 18mbit alabiliyorum. Hız yükselse ping uçuyor ping düşürsem hız düşüyor. Orantılı. Gecikme süreleri 100ms geçebiliyor mobilde de zaten aynı. Biraz da bizim bina alt yapısı eski.
Yılbaşından sonra en az kota umarım 10GB olur. 4GB interneti babam bile 1 haftada bitiriyorum diyor. Ne yapıyorsun diye sorduğumda facebook da takılıyorum, araba fiyatları falan bakıyorum dedi. Video izlemiyorum dedi. Video izlese zaten 4-5 katı harcardı. Yeni nesil telefonlarda en az 1080p oynatıyor. 480p çamur gibi.

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
2014 yılı için 20 GB diyorum. O dönemde 1 GB ateş pahası fiyatlara verilirken hız düşümü ile 20 GB-40 GB kullanmak büyük bir harcamaydı. Eski personel olduğum için bizlere 100GB internet paketli hatlar verilirdi. Hayvan gibi yerdim o hakları :D

bakkal77

Üyecik
Hocam hattima tanimli 1 tane cihaz var.suanakdr faturalari aksatmadan odedim.yarin son odeme tarihli faturam var bu ay odiyemicem odersemde gec odicem yani.hatttada cihaz tanimli daha 16 ay var.taahut bozulur mu acaba cihaz bedelini isterlermi ? 1ay gecikmeye..

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Mod. Adayı
Taahhüt bozulmaz. İçin rahat olsun. Suspend dönemi yani hattının çift yönlü kısıtlaması olması gerekir bu da +60 gün. +90 üzerindeyken cihaz bozulur. Senin son ödeme tarihin zaten yarınmış. Yarın+90 gün sonra cihazın bozulur. İçim rahat etsin.

stat counter