Türk Telekom tarafından yalan söylendi

Bu konuyu okuyanlar

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki gün önce 3 yıldır uğraşmamıza rağmen altyapı alamadığımız için ben de mobil tarifelere yöneldim. Prime Ekstra 10 GB tarifesinin ilk 3 ay hediye 30 GB "AKN"li internet verdiğini öğrendim. Daha sonra henüz faturalı hattımı açtırmadan 444 1 444 numarasını arayarak bu hediye pakette normal AKN kurallarının geçerli olduğu yani gece 2-8 arası kullanımlarımın kotaya yansımayacağı, kota bitse dahi 2-8 arası hızın normale döneceği hakkında kesin onay aldıktan sonra hattı açtırdım. Ertesi gün yani dün henüz kullanıma başlamadan tekrar prime destek ile görüştüm ve isminde AKN yazmasına rağmen AKN olmadığı gibi yanıltıcı ve komik bilgiler verildi. Daha sonra net ve kesin bir bilgi almak için başka bir gòrevliyle 45 dakika süren bir konuşma sonucu bana söylediği şey aynıydı: "kullanımlarınız 2-8 arası kotadan düşmeyecek" akşam saatlerinde tekrar aradım ve yarım saat bir araştırma yapılıp tarafıma dönüleceği söylendi. Daha sonra arandım ve 'kesin bilgi' olarak 2-8 arasi kullanimlarin kotaya yansımayacağı söylendi. Fakat dün gece 2den sonra tüm kullanımlarım bu 30 GBtan düştü. Ben de tekrar prime destek hizmetini aradım ve konuştuğum arkadaş on dakikalık konuşmada önce evet AKNde 2-8 arası düşmez ve kota bittiyse de hız normale döner dedi, daha sonra da tam tersini söyledi. Hatta önümde açık olan ilgili maddeyi okuduğumda dalga geçer gibi "o öyle değil" dendi. Yani TT tarafıma daha önce defalarca aksini söylemesine rağmen isminde AKN olan bir pakette kurallara uymuyor

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Türk Telekom dan ben de soğudum. Telefon hatları fena değil. Ama modemimiz yıldırım düşmesinden arızalandı tam 15 gün bekledik 15 gün sonra değiştirdiler. Evet bu bizim kullanıcı hatamız ama modem sadece şimşekli havada perte çıkıyorsa düşünemiyorum. İçine koruyucu devre koymaktan acizler yazık.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Çok şükür ben kurtuldum iptal edip resmen sadaka verecektim bunlardan kurtulduğum için

White Nigga

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ben türktelekom kullaniyorum ve bir sorun yasamiyorum.Ama ev internetim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
İki gün önce 3 yıldır uğraşmamıza rağmen altyapı alamadığımız için ben de mobil tarifelere yöneldim. Prime Ekstra 10 GB tarifesinin ilk 3 ay hediye 30 GB "AKN"li internet verdiğini öğrendim. Daha sonra henüz faturalı hattımı açtırmadan 444 1 444 numarasını arayarak bu hediye pakette normal AKN kurallarının geçerli olduğu yani gece 2-8 arası kullanımlarımın kotaya yansımayacağı, kota bitse dahi 2-8 arası hızın normale döneceği hakkında kesin onay aldıktan sonra hattı açtırdım. Ertesi gün yani dün henüz kullanıma başlamadan tekrar prime destek ile görüştüm ve isminde AKN yazmasına rağmen AKN olmadığı gibi yanıltıcı ve komik bilgiler verildi. Daha sonra net ve kesin bir bilgi almak için başka bir gòrevliyle 45 dakika süren bir konuşma sonucu bana söylediği şey aynıydı: "kullanımlarınız 2-8 arası kotadan düşmeyecek" akşam saatlerinde tekrar aradım ve yarım saat bir araştırma yapılıp tarafıma dönüleceği söylendi. Daha sonra arandım ve 'kesin bilgi' olarak 2-8 arasi kullanimlarin kotaya yansımayacağı söylendi. Fakat dün gece 2den sonra tüm kullanımlarım bu 30 GBtan düştü. Ben de tekrar prime destek hizmetini aradım ve konuştuğum arkadaş on dakikalık konuşmada önce evet AKNde 2-8 arası düşmez ve kota bittiyse de hız normale döner dedi, daha sonra da tam tersini söyledi. Hatta önümde açık olan ilgili maddeyi okuduğumda dalga geçer gibi "o öyle değil" dendi. Yani TT tarafıma daha önce defalarca aksini söylemesine rağmen isminde AKN olan bir pakette kurallara uymuyor
Geçmiş olsun. Aboneliğinizi sonlandırmanızı isterim.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Biz de kullanıyoruz ev almıştık erken taşındık hemen modemi bağlattılar port olayı olmadan. Ben de ttneti sevmiyorum ama hiç yoktan iyidir.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Benim tahütüm bitmiş ofise gidiyorum cayma bedeli görünüyor iptal ettirsem müşteri hizmetlerini arıyorum problem yok dedi yarın tekrar gelin dedi geldim yine aynı. Deli olacaktım resmen yetkili müdürle konuş falan filan derken çok şükür kurtuldum bir de iptal etmemem için kırk takla atıyorlar

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
tt pişmanlıktır, hep söylerim... sadece bugün için değil, geçmişi de lekelidir türktelekomun. soygunculardır !

Frankresh

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Maalesef destek ekibi de bilgi sahibi değil. Ürünü satmak için elinden geleni yapıyorlar. Türk Telekom 6 aydır bizim eve port açmadı. Video ve canlı yayın izleyemiyorum. Mobil internete mahkumum.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Maalesef destek ekibi de bilgi sahibi değil. Ürünü satmak için elinden geleni yapıyorlar. Türk Telekom 6 aydır bizim eve port açmadı. Video ve canlı yayın izleyemiyorum. Mobil internete mahkumum.
Video değilde canlı yayın çok sıkıntı.

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir ş3yin isminde AKN geciyor ise AKN kurallarini tamamen uygulamak zorunda degil mi? Bana evet kural gecerli 2-8 arasi kullanim sayilmaz dedikten sonra aksini soyleyen turk telekoma karsi yasal hakkim yok mu?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bir ş3yin isminde AKN geciyor ise AKN kurallarini tamamen uygulamak zorunda degil mi? Bana evet kural gecerli 2-8 arasi kullanim sayilmaz dedikten sonra aksini soyleyen turk telekoma karsi yasal hakkim yok mu?
yasal hakkınız var, thh lerine başvurabilirsiniz ama 6 ay sürer :D

en iyisi taahhüt yapmadıysanız çıkın. 2019 da zaten akn kalkacak fiyatları uygun sınırsız kotasız tarife ve paketler olacak.

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cikacagim da ciksam da 65 tl fatura + 70 tlye yakin vergi odemek zorunda kalacagim durduk yere

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

30GB ücretsiz bir uygulama olduğundan dolayı 2-8 arası ücretsiz kullanım hakkını opt ister verir ister vermez. Senin ücret ödediğin aşımlı bir tarife 10gb olan tarifedir bu tarifede AKNlidir diye bilgi yok sitelerine baktığımda

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
cikacagim da ciksam da 65 tl fatura + 70 tlye yakin vergi odemek zorunda kalacagim durduk yere
çıkmayınca ne ödemek durumunda kalıyorsunuz? yazınızdan taahhüt yaptığınızı anlıyorum doğru mudur?

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çıkmayınca ne ödemek durumunda kalıyorsunuz? yazınızdan taahhüt yaptığınızı anlıyorum doğru mudur?

hayir, taahhut yapmadim fakat faturali hatti iptal edersem henuz yeni aldigim icin 1 yillik telsiz kullanim ucretini ve bir ucreti daha odemem gerektigi soylendi. toplam 60-70 lira ediyormus

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
30GB ücretsiz bir uygulama olduğundan dolayı 2-8 arası ücretsiz kullanım hakkını opt ister verir ister vermez. Senin ücret ödediğin aşımlı bir tarife 10gb olan tarifedir bu tarifede AKNlidir diye bilgi yok sitelerine baktığımda
AKN li yazması yeterlidir, BTK nın yürürlükteki yazısı sadece buna bakar. diğer herşey teferruattır ve tt un yalan-yanlış uygulamasıdır. o üç ay boyunca yani akn li olduğu sürece gece 2-8 arası bedava olmalıdır.

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Screenshot_20180705-115729.png

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
hayir, taahhut yapmadim fakat faturali hatti iptal edersem henuz yeni aldigim icin 1 yillik telsiz kullanim ucretini ve bir ucreti daha odemem gerektigi soylendi. toplam 60-70 lira ediyormus
hattı iptal etmeyi bilmiyorum ama 3 ay geçmedikçe başka bir oparatöre de geçilmiyor... fakat tarife ve paketlerinizi de mi iptal edemiyorsunuz?

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
O kampanya için olan ifade yeni ücretsiz sana verilen hediyedir BTK senin ücret ödemiş olduğun tarifeye bakar sen 10gb lık tarife için ücret ödüyorsun :) Opt kendi sunduğu kampanyada istediğini yapabilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ben pttcell akn li paket kullanıyorum ve gece 2-8 arası bedava.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
O kampanya için olan ifade yeni ücretsiz sana verilen hediyedir BTK senin ücret ödemiş olduğun tarifeye bakar sen 10gb lık tarife için ücret ödüyorsun :) Opt kendi sunduğu kampanyada istediğini yapabilir.
bu dediğinizi yazılı bir belge ile destekleyebilir misiniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kotan bittikten sonra aşım ücretin yok değil mi? Örnek tarifen kapsamında 1gb vardır sonrası hız düşümlüdür.
aynen hız düşümlü ama ben kotamı idareli kullanıp ayda 100 gb harcarım :D sırf türk telekoma sinir olsun diye ...

Son düzenleme:

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki o halde bu hediyenin ismi neden "30 gb hediye internet" değil de "30 GB AKNli" internet? AKN olarak tanitilmasi dolandiricilik degil mi? Bu hediye Prime Ekstra 10GB tarifesinin tanitiminda reklami yapiliyor, yani bir dolandiricilik soz konusu.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
bu dediğinizi yazılı bir belge ile destekleyebilir misiniz?

aynen hız düşümlü ama ben kotamı idareli kullanıp ayda 100 gb harcarım :D sırf türk telekoma sinir olsun diye ...

https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/adil-kullanim-noktasi-akn.pdf

burada karar var internet tarife ve paketler de demektedir. BTK opt kampanyalarını düzenlemez müşterinin fnansal olarak ücretini ödediği tarife kurgusuna bakar.

Peki o halde bu hediyenin ismi neden "30 gb hediye internet" değil de "30 GB AKNli" internet? AKN olarak tanitilmasi dolandiricilik degil mi? Bu hediye Prime Ekstra 10GB tarifesinin tanitiminda reklami yapiliyor, yani bir dolandiricilik soz konusu.

Çünkü bağlantını sıfırlamıyor 250kb dı galiba devam ettiriyor. Sıfırlasaydı 30gb hediye derdi

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
akn.png

akn2.png

burada tarife ve paket dicek zaten başka bir seçenek yok ama ücreti karşılığında veya ücretsiz diye bir ayrıma gidilmemiştir. hediye veya değil diye bir ayrım söz konusu değil.

Zeiden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/adil-kullanim-noktasi-akn.pdf

burada karar var internet tarife ve paketler de demektedir. BTK opt kampanyalarını düzenlemez müşterinin fnansal olarak ücretini ödediği tarife kurgusuna bakar.

Çünkü bağlantını sıfırlamıyor 250kb dı galiba devam ettiriyor. Sıfırlasaydı 30gb hediye derdi
Hocam bu dediğiniz mantikli mi sizce? AKN yaziyorsa minimum dustugu hiz da gecerlidir, 2-8 kurali da gecerlidir. Eger degilse zaten kurar ihlalidir ve belirtilmesi gerekir

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam bu dediğiniz mantikli mi sizce? AKN yaziyorsa minimum dustugu hiz da gecerlidir, 2-8 kurali da gecerlidir. Eger degilse zaten kurar ihlalidir ve belirtilmesi gerekir
yav zaten tt un hayatı yalan :D uyduracak bir şey bulurlar... tt un tüketici merkezlerindekiler bile bile kararları yok sayarlar, çok kişinin başına gelmiştir.