Türk Telekom Sözde AKKSİZ

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

EypiOmAn

Üyecik
Merhaba dün 25mblık bir dosya indirdim ve 10 dakikada indirdi. İndirilen sırada türk telekom müşteri hizmetlerini aradım ve bana hatta bir sorun yok dediler bende +20mb hız görüyorum ama 25mblik dosyayı 10 dakikada indiriyor dedim. Sadece bununla da sınırlı değil şuan söyleyecek olursam akk kalkmış gibi hissetmiyorum yine hissettiğim hız 5-6mb sözde +20mb ama gerçekte 5mb gibi hissettiriyorlar. Modemden kaynaklı vs mi diye sordum olmaz dedi ona rağmen bir şey yapın o halde dedim ama yapabileceğimiz bir şey yok dediler böyle rezillik mi olur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İnternet olarak bu hızı hissetmem için ne yapmalıyım bilgisi olan var mı

Son düzenleme:

rtakak

Profesör
İndirmeyi yaptığın kaynağın hızıyla sınırlanmıştır hızın. Yani senlik değil muhtemelen.

osos11

Asistan
İndirdiğiniz sitenin indirme limiti olabilir mi? Hız testi sonuçlarınız normal gibi.

EypiOmAn

Üyecik
En fazla indirmelerde alabildiğim hız 2mb ona ne diyceksin

Veya bana gerçekten bu hızı yaşatabilecek bir dosya söyleyebilirsiniz bilemiyorum

Son düzenleme:

#ExYoung

Asistan
Geçende TürkTelekomu aramıştım. Akk kalktı ama bende hala yavaş dedim evde sorun var 200 TL vermeniz gerekiyor dediler. Akk kalktı şimdide sorun başladı.:)

xPhoenix06

Profesör
En fazla indirmelerde alabildiğim hız 2mb ona ne diyceksin

Veya bana gerçekten bu hızı yaşatabilecek bir dosya söyleyebilirsiniz bilemiyorum
steamden rastgele bir oyunu indirmeye deneyin ve bakalım hız limitlendirilmiş mi

abrooke139

Asistan
Full program indirilen bir siteden cloud.mail.ru sunucusundan indirme yapmayı dene.Ayrıca internet download manager kullan.Eğer hızda sorun hala devam ediyorsa problem senin İSS dedir.

EypiOmAn

Üyecik
steamden rastgele bir oyunu indirmeye deneyin ve bakalım hız limitlendirilmiş mi

Hız bu şekilde değişen bir şey yok

Full program indirilen bir siteden cloud.mail.ru sunucusundan indirme yapmayı dene.Ayrıca internet download manager kullan.Eğer hızda sorun hala devam ediyorsa problem senin İSS dedir.

İnternet Download Manager de aynı şekilde.

Son düzenleme:

kmurat

Dekan
AKK hız sınırı değil di, Veri sınırıydı. Hız ile veri boyutu aynı şey değil. Ver ayda 200 tl hız sınırını da yükseltsinler demek istemiş telefondaki görevli.

EypiOmAn

Üyecik
Saniyede 2 mb ile indirme yapabilmişsin.Speedtest 21 mbps gösteriyor ve nerdeyse tamamen yakalamış hızı IDM.. Daha fazla hız alabiliyor muydun?
Hayır en yüksek bu şuan 22mb indirme hızı ne o zaman yani onu anlayamadım o hızı download da göremez miyim en fazla 2mb mi alırım kafam karıştı

EypiOmAn

Üyecik
10 mbps = 1 mb
20 mbps = 2 mb
Hız indirme yapmanızı sağlar.
yani 10 katına göre mi değerlendireceğiz biz artık değişen bir şey yok gibi bilemiyorum çok anlamsız geldi şuan 20 ye 2mb yani bu bana gösterilen 20mblik internet hızı bir anlam ifade etmiyor mu

Test sonuuçları

PARAzitCELL

Dekan
8 megabits per second = 1 megabayt / saniye demektir.
Bu denkleme göre 2 megabayt/ saniye = 16 mbits/sn demektir.
Dolayısıyla 21 mbts/s =2,625 mb/saniye lik veri hızı demektir en fazla...

10mbps=1 mb bu kısım kesinlikle yanlış.

AYRICA BELİRTMEDEN GEÇMEYEYİM TT TAM BİR SOYGUNCUDUR :p

TBM

Dekan
20 mbit internet hızın ise saniyede 2 mbit ile indirme yaparsın 20 değil.

stat counter