Türk telekom nakil sonrası hız düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
23
Merhabalar.
Kütahya dan Ankara ya 3 ay önce taşındım. Kütahya da 24 mbps download hızı 2 mbps upload hızı veren internetim vardı. Taahhüt den dolayı bunu nakil aldırmak zorunda kaldık. 2 hafta sürdü arıza kaydı vs. zorlu bir süreçti ama geçti bitti. Şimdiki sorun ise şu yeni evimde türk telekom un vdsl hattı ve fiber hattı bulunmamakta. Sadece adsl var. 16 mbps deniliyor fakat en fazla gördüğüm hız 14mbps. O da sabah saat 5 6 civarında. Yani baya rezalete döndü internetim. Upload max. 0.70 mbps.
Ama bulunduğum semtte turkcell in superonline fiber altyapısı var. Ona geçmek istediğimde adsl den fibere nakilde cayma bedelini ben ödüyorum onlar fiber bağlanınca o bedeli faturadan düşüyor. Ben de bunu yapıp riske girmek istemedim. Normal 16 mbps kullanıyorum. Sorum şu acaba turkcell in fiberinden vdsl hattı çekmek mümkün olabilir mi? Duyduğuma göre ceo ya fln twit atsam vs. işlem çok kısa bir sürede oluyormuş. Bunu yaparlar mı? Esasen turknet e geçmek istiyorum fakat türk telekom alt yapısı üzerinden hizmet verdikleri için hızım yine aynı kalıcakmış upload daki sınırlama kalkıcakmış. Türk telekom daki taahüt bitince turkcell e geçmeye karar verdim ama vdsl hattı çekmeleri mümkün olur mu? Eğer olursa bu hattı turknet kullanabilir mi? Sorumu cevaplarsanız sevinirim.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Superonline'ın fiber hattı varsa Superonline üzerinden vdsl alamazsın. Yok ben Superonline VDSL kullancam diyorsan yine verir sana VDSL'i ama Türk Telekom üzerinden. İki seçeneğin var. Ya superonline fibere geçeceksin ya da turknet vdsl'e. İkisi seçenekte de cayma bedelini alır senden telekom.

Reaksiyon puanı
23
Turknet de de vdsl kullanamıyorum maalesef. Vdsl hattı yokmuş 3 aydır sorguluyorum tahmini hız 14 mbps diyor. Hat Türk telekom un olduğu için onun vdsl çekmesi gerekiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu durumda dilekçe vs. versem vdsl hattı çekilebilir mi?

Son düzenleme:

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Dilekçe falan fayda etmez. Yatırım planlarında bölgen varsa zaten altyapı iyileştirilir. Diğeri zaman kaybı.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bağlı olduğun santrale giderek sorabilirsin. Bağlı olduğum santrali nasıl görürüm dersen topuklarına sıkarım valla.

Reaksiyon puanı
23
3 km olarak gösteriyor santrale yakınlığımı. Adsl için en fazla 14 download 0.70 upload iyi mi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ama en fazla bu sürekli farklı değerler görüyorum. Bazen 1 e düştüğü bile oluyor

Son düzenleme: