Turk Telekom Fiber döşedi ama başka bir internet sağlayıcısından almak istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Kroston

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar ben 7 ay önce iskanı yokken taşındım evime neyse alındı her şey tamam internet döşendi altyapı sorgulamada da gözüküyor 100mbs yazıyor ama ben Türk telekom değil türknetten alacaktım aradım fiber olduğunu söylediler bu yüzden bağlayamayız dediler sonra vodafonea başvuru yaptım ama orda da altyapı'nın olmadığını belirten bir bildirim aldım aynen şöyle yazıyor "Girdiğiniz adreste ev interneti altyapısı bulunamadı. Adresinizi tekrar düzenlemek ister misiniz?" adres falan doğru bu arada neyse ben Türk telekoma mecbur mu kaldım Türk Telekomdan almak istemiyorum hem çok pahalı hemde çok düşük ne yapmam gerek turknetten veya vodafonedan almak için?

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
İl müdürlüğüne gidip güzel fiyat alabilirsin turknetten filan alamazsın.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
İl müdürlüğüne gidip güzel fiyat alabilirsin turknetten filan alamazsın.
Bu cevabınız kesin mi? Bizim apartmanımıza da Türk Telekom tarafından yeni altyapı döşendi. TTNET'e güvenilmeyeceğini herkes biliyor zaten. Vodafone için istekliyim. Hiç mi imkanı yok? Türk Telekom'un altyapısının yanına Fibermax ve ya Superonline altyapısı yapılamaz mı? Yapmazlar mı?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
netspeed tırt telekom altyapısından fiber hizmet verebiliyor:

1578231910556.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hmm... Eğer benim için yazdıysanız, ben denemek isterim ama babam bilinmeyen İSS'lere pek iyi bakmıyor. O yüzden Türk Telekom, Vodafone, Superonline, Kablonet gibi imkanar varsa ve biliyorsanız söylerseniz sevinirim.
netspeed aktif kullananlardanım, müşteri hizmetleri çok iyidir, hizmetlerini kaliteli verirler, TURKCELL kalitesindeler. Ama sonuçta karar verecek olan sizsiniz, yalnız şöyle bir güzellik var;

Deneyip kalitesinden memnun kalmanız için, zaten taahüt yok diyolar ve doğru söylüyolar. Taahhüt olmadığı için istersen hemen istersen sonraki ay iptal edip başka bir kuruluşa yönelirsiniz.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
netspeed aktif kullananlardanım, müşteri hizmetleri çok iyidir, hizmetlerini kaliteli verirler, TURKCELL kalitesindeler. Ama sonuçta karar verecek olan sizsiniz, yalnız şöyle bir güzellik var;

Deneyip kalitesinden memnun kalmanız için, zaten taahüt yok diyolar ve doğru söylüyolar. Taahhüt olmadığı için istersen hemen istersen sonraki ay iptal edip başka bir kuruluşa yönelirsiniz.
Bunu söylediğiniz güzel oldu. :D Babama söyleyeyim. Herhangi bir kusurunu görmediniz herhalde bu güne kadar? Ben Pendik/İstanbul için bakıyorum. Siz nerede yaşıyorsunuz acaba?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hiç bir sıkıntı yaşamadım çok şükür, müşteri hizmetleri zaten bir sorun oldu mu ulaşılabilir durumda, öyle saatlerce bekletmiyolar 5 dk da bağlıyolar. İstanbul içindeyim bende, netspeed zaten tüm Türkiye de faal.

Sorması ayıp, tırt telekomdan 35 mbit fiber hızı kaça veriyolar hiç sordunuz mu? 100 TL den aşağı vermezler... ayrıca en az 24 ay taahhüt isterler ve ilave bir sürü masraf isterler bilmediğin.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hiç bir sıkıntı yaşamadım çok şükür, müşteri hizmetleri zaten bir sorun oldu mu ulaşılabilir durumda, öyle saatlerce bekletmiyolar 5 dk da bağlıyolar. İstanbul içindeyim bende, netspeed zaten tüm Türkiye de faal.

Sorması ayıp, tırt telekomdan 35 mbit fiber hızı kaça veriyolar hiç sordunuz mu? 100 TL den aşağı vermezler... ayrıca en az 24 ay taahhüt isterler ve ilave bir sürü masraf isterler bilmediğin.
Evet, Türk Telekom dediğiniz gibi yaptığından kesinlikle tercihim değil. Türk Net olsa onu istiyordum ama fiber için hizmeti sadece kendi altyapılarına sunuyorlarmış. Şu ana kadar öğrendiğim Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet sunan sağlayıcılar;
Türk Telekom
Netspeed

Başka olursa ya buraya eklerim ya yorum olarak yazarım. Ve merak ettiğim soruları daha sonra sorabilirim haberiniz olsun. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
"Ben falankesim, şubu şirketin çalışanıyım ..." gibisinden mesajlara itibar edilmesi pişmanlıklar yaşatabilir, ilgili şirketlerin web sitelerinden bilgi alınmalı, alınamıyorsa o şirketlerden hayır gelmez..!