Türk telekom 70 dakika sınırlaması!

Bu konuyu okuyanlar

UluTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, SDN.
Türk telekom mobilde arama başı 70 dakika gibi bir sınırlama mevcut bu sınırlama diğer operatörlerde araştırdığım kadarı ile yok, ve türk telekomun abone sözleşmesinde bu kısıtlama belirtilmemiş Btk ya bir şikayet başvurusunda bulundum fakat hala sonuç beklemekteyim. Türk telekom ile yaptığım gorusmelerdede bu kısıtlamaya dair kapsamli bir açıklama yapamıyorlar yaptıkları tek açıklama bu durumun bütün türk telekom aboneleri için geçerli olduğu.

Bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlememiz lazım bilgileriniz doğrultusunda bir sonuca ulaşacağıma inanıyorum. Veya bu konu ile ilgili izleyeceğimiz yol yok ise türk telekom bu kısıtlamayı neye dayanarak neden yapıyor nasıl öğrenebiliriz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Btk'ya bildirin. Oradan çıkacak sonuca göre hareket edin

UluTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Btkya bildirimde bulundum zaten fakat bir sonuç çıkacağını sanmıyorum çünkü btk pek çözüm üreten bir kurum değil daha öncede farklı konularda bir kaç bildirimim olmuştu

osnakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Btk'ya turkcellin ulaşılmaz veya meşgulken sekrete bağlayıp 60kruş kesmesine çözüm bulamadılar. Her ay 3-5 lira farketemediğim için faturya giriyor yazık.

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
70 dakika sınırlaması derken nasıl bir şey? bir kişi ile sadece 70 dakika mi konuşuloyr konuyu pek anlamadım ve TürkTelekom altyapısın da olan diğer hatlar için de geçerli mi PTTcell vb.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Çok pis dolandırıyor sizi BTK ile iletişimizi kesmeyin TT ye şikayet başvurusunda bulunun aboneliğinizi sonlandırın başka bir operatöre geçiş yapın

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
"
baz istasyonu kapasitelerinin dolmasını engelleme ve sırada bekleyen arama yapmış diğer abonelere yer açma amaçlı bir operatör sınırıdır.

mahallenizdeki baz istasyonu aynı anda 300 konuşmaya izin veren kapasitedeyse ve mahallenizdeki 300 ergen aynı anda sevgilisi ile süre sınırı olmadan saatlerce konuşursa, o bölgede kimse cep telefonundan görüşme yapamaz. bunun tek çözümü görüşmelere süre sınırı koymaktır, böylelikle baz istasyonunda her daim boş hatlar kalması sağlanır.

maksimum konuşma süresinin sınırını operatör belirler. bildiğim kadarıyla vodafone ve avea'da 60 dakikalık sınır mevcut. benzer bir durumun turkcell'de de olması gerek."

Kaynak : 60 dakika konuşunca telefonun kapanması

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
"
baz istasyonu kapasitelerinin dolmasını engelleme ve sırada bekleyen arama yapmış diğer abonelere yer açma amaçlı bir operatör sınırıdır.

mahallenizdeki baz istasyonu aynı anda 300 konuşmaya izin veren kapasitedeyse ve mahallenizdeki 300 ergen aynı anda sevgilisi ile süre sınırı olmadan saatlerce konuşursa, o bölgede kimse cep telefonundan görüşme yapamaz. bunun tek çözümü görüşmelere süre sınırı koymaktır, böylelikle baz istasyonunda her daim boş hatlar kalması sağlanır.

maksimum konuşma süresinin sınırını operatör belirler. bildiğim kadarıyla vodafone ve avea'da 60 dakikalık sınır mevcut. benzer bir durumun turkcell'de de olması gerek."

Kaynak : 60 dakika konuşunca telefonun kapanması

O kadar görüşmeyi kaldıracak bir baz istasyonu yapmaları lazım Bu haksızlık olur O zaman tarife paketlerini o bölgeye göre ayarlaması lazım tam olarak hakkını vermeli

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
O kadar görüşmeyi kaldıracak bir baz istasyonu yapmaları lazım Bu haksızlık olur O zaman tarife paketlerini o bölgeye göre ayarlaması lazım tam olarak hakkını vermeli
Evet bir bakıma haklısınız sonuçta onlar bizim hakkımız, parasını veriyoruz sonuna kadar da kullanmamız lazım, bu sebepten acil hatlara ulaşılamıyor ise baz istasyonuna ufak eklemeler yapılarak sorun ortadan kalkabilir..

UluTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Vodafone ve turkcellde böyle bir sınırlama yok bizzat aradım bilgi aldım müşteri hizmetlerinden daha öncesinde varmış fakat müşterinin haklarının kisitlandigindan bu sınırlamanın kaldırıldığı cevabını aldım vodafone ve turkcellden.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba, SDN.
Türk telekom mobilde arama başı 70 dakika gibi bir sınırlama mevcut bu sınırlama diğer operatörlerde araştırdığım kadarı ile yok, ve türk telekomun abone sözleşmesinde bu kısıtlama belirtilmemiş Btk ya bir şikayet başvurusunda bulundum fakat hala sonuç beklemekteyim. Türk telekom ile yaptığım gorusmelerdede bu kısıtlamaya dair kapsamli bir açıklama yapamıyorlar yaptıkları tek açıklama bu durumun bütün türk telekom aboneleri için geçerli olduğu.

Bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlememiz lazım bilgileriniz doğrultusunda bir sonuca ulaşacağıma inanıyorum. Veya bu konu ile ilgili izleyeceğimiz yol yok ise türk telekom bu kısıtlamayı neye dayanarak neden yapıyor nasıl öğrenebiliriz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Anladığım, görüşme içerisinde 70 dakika süresi dolduğunda görüşme sonlanıyor ve tekrar arayıp yine 70 dakika dolduğunda tekrar görüşme sonlanıyor doğru mu anladım? Türk Telekom Prime kullanıcısıyım 1.5 saat 2 saat görüşebiliyorum, bir problem yaşamadım şuana kadar. Seninle ilgili farklı bir problem olabilir.

UluTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende türk telekom prime kullanicisiyim dediğiniz durum imkansız çünkü türk telekom tarafından bana yapılan sözlü açıklamada bu durumun kampanya veya tarife ile ilgili olmadığı bütün türk telekom aboneleri için geçerli olduğu söylendi. Muhtemelen sizin yanlışınız var.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bende türk telekom prime kullanicisiyim dediğiniz durum imkansız çünkü türk telekom tarafından bana yapılan sözlü açıklamada bu durumun kampanya veya tarife ile ilgili olmadığı bütün türk telekom aboneleri için geçerli olduğu söylendi. Muhtemelen sizin yanlışınız var.
Ocak ayları civarında bende kesintisiz 2 saat konuşma yapıyordum normal Türk Telekom abonesi olarak, telekom geçmişe ait istatislikleri vermiyor, eğer verseydi geçmiş konuşma süre dökümünü atabilirdim.

Bazı cihazlarda konuşma sınırlayıcı var onu kurmuş olmayasın. Daha önce böyle bir durum arkadaşımın başına gelmişti, konuşma sınırı koymuş kendisi farkında olmadan, daha sonra sınırı kaldırmıştık sorun çözülmüştü.

UluTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ocak ayları civarında bende kesintisiz 2 saat konuşma yapıyordum normal Türk Telekom abonesi olarak, telekom geçmişe ait istatislikleri vermiyor, eğer verseydi geçmiş konuşma süre dökümünü atabilirdim.

Bazı cihazlarda konuşma sınırlayıcı var onu kurmuş olmayasın. Daha önce böyle bir durum arkadaşımın başına gelmişti, konuşma sınırı koymuş kendisi farkında olmadan, daha sonra sınırı kaldırmıştık sorun çözülmüştü.
Ilk postu okumadınız sanırım türk telekom kabul ediyor bu durumu 70 dk sonunda aramalari sonlandirdigini hiç bir cihazda bu durum ön tanımlı gelmez bende hiç bir ayarla oynamadim ki dediğim gibi türk telekom zaten bu durumu kabul ediyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu durum herkesin kafasını meşgul eden bir durum ne btk nede türk telekom tarafından mantıklı açıklama yok forum ve bloglarda veya ilgili kurumlarin resmi web sitelerinde bu duruma sdn nin bir el atması lazım diye düşünüyorum çünki biz kullanıcılar sdn gibi direkt muhattap olacak kişilere ulaşamıyoruz.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
türk telekom kabul ediyor bu durumu
Türk Telekom M.T'nin birşeyden haberi yok. hepsi ayrı bir kafada ne hikmetse. Ben yaşamadım böyle bir sorun. Yaşamadığım için sorun senden veya tarifenden kaynaklanıyor olabilir.

Cananok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de yaşadım bir çok kez neden olduğunu da hiç anlayamamıştım

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Türk Telekomda çalışıyorum arkadaşım. Dediğin şeyi bende ilk defa duydum. Hakkını ara tabi. BTK'ya başvur kesinlikle.

Son mesajlar