Turk.Net kullanıcı Deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
5 gün önce VodafoneNet'ten TürkNet'e geçmiş bulunmaktayım. Elazığ'da ikamet ediyorum. TürkNet'e geçmek isteyenlere fikir vermesi açısından belli dönemlerdeki deneyimlerimi yazacağım.
5 günlük deneyimim;
-Nakil sırasında 5-6 saatlik bir internet kesintim oldu sadece.
-İlk 4 gün 16mbit adsl, 5. gün 35mbit vdsl e geçiş yaptım.
-İnternet oldukça sorunsuz ve stabil, hatta vaatlerinin üstünde hız aldığımı söyleyebilirim.
-Kota olmadığından 5. gün keyfimce epey indirme yaptım :D Torrentte 3.8-3.9 mb download aldım, google drive da 4-4.5 mb download hızı aldım.
-Şimdilik tek sorun müşteri hizmetlerini aradığımda muhatap bulamıyorum, herhangi bir insana bağlanmayı hiç başaramadım. Onun yerine kendi sitesinden online işlem menüsünden destek istiyorsunuz. Ona göre 2 iş gününde halledip dönüş yapıyorlar.
Hat değerlerim, 5 günlük kullanım detaylarım, speedtest sonuçlarım aşağıdaki gibidir.
1.png
2.png
3.png

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
5 gün önce VodafoneNet'ten TürkNet'e geçmiş bulunmaktayım. Elazığ'da ikamet ediyorum. TürkNet'e geçmek isteyenlere fikir vermesi açısından belli dönemlerdeki deneyimlerimi yazacağım.
5 günlük deneyimim;
-Nakil sırasında 5-6 saatlik bir internet kesintim oldu sadece.
-İlk 4 gün 16mbit adsl, 5. gün 35mbit vdsl e geçiş yaptım.
-İnternet oldukça sorunsuz ve stabil, hatta vaatlerinin üstünde hız aldığımı söyleyebilirim.
-Kota olmadığından 5. gün keyfimce epey indirme yaptım :D Torrentte 3.8-3.9 mb download aldım, google drive da 4-4.5 mb download hızı aldım.
-Şimdilik tek sorun müşteri hizmetlerini aradığımda muhatap bulamıyorum, herhangi bir insana bağlanmayı hiç başaramadım. Onun yerine kendi sitesinden online işlem menüsünden destek istiyorsunuz. Ona göre 2 iş gününde halledip dönüş yapıyorlar.
Hat değerlerim, 5 günlük kullanım detaylarım, speedtest sonuçlarım aşağıdaki gibidir.Ekli dosyayı görüntüle 29365 Ekli dosyayı görüntüle 29366 Ekli dosyayı görüntüle 29367
Ben müşteri temsilciliği yenilenmeden önce rahat bağlanıyordum,Bende memnunum 70 mbps hız geliyor,ara sıra kısa süreli kopmalar oluyor ama yine de memnunum.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Hangi mahalledesin bende Ttnet 50 Mbps kullanıyorum Stadın oradayım

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
@Dentist23
Sen gene iyisin ben o bahsettiğin hıza anca hayal ederim. :)
Türk.Net müşteri temsilcisine bağlanamama beni biraz düşündürüyor siz ne dersiniz bu konuda

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
@Dentist23
Türk.Net müşteri temsilcisine bağlanamama beni biraz düşündürüyor siz ne dersiniz bu konuda
Hiz konusunda bence de sansliyim :) Bence buyuk bir sorun. Allahtan taahhut yok. ileride ciddi problem yaşar da musteri temsilcisine ulasamazsam en azindan baska iss ye gecerim. ama destek bolumunden lütfen biri beni arasin deyince ariyorlar denendi :D

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
@Dentist23

Turk.net geçenlerde bir duyuru yayınladı, İşte mh birimlerimiz devamli şikayet dinliyormuş vs bu yüzden daha iyi hizmet için canlı mh yi kaldırıyoruz gibi bir açıklama yaptılar.
Memnun olanlar - olmayanlar diye ikiye ayırmak bir yana şimdi de AKN yapa-yapasız hepsinde kaldırdık dedikten sonra bu da ikiye ayrıldı ki 70-100mbit alanlar 35mbit almaya,akşamları 3mbite kadar düşen hız sorunları,kopmalar şikayet edenler bayağı çok.

Benim bildiğim Turk.net aslında kurumsal firmalara net taşıyan bir firmaydı. Her ne olduysa ki ben bunu sıkıntıda olan Türk Telekomu köşeye sıkıştırma hamlesi olarak görüyorum.

Adamlar rahat çünkü "taahhütsüz" net sayıyor istersen başkasına geç diyor. Aksi olsa 100mbit vermek zorunda ki Ekşm ayı bayağı kullanıcılar çileden çıkmış. Bir tanesi de akrabam. Uğraştı etti 2 hafta da bağlandı 35mbit lik yerde 70 mbit 3,8mbit upload alıyor şimdi.
Velhasıl kelam ayda 73₺ ye 200gb+ 16 mbit (10) +hd mega paket dsmart yerine Turk.net'e geçsem mi kararsızım. Ya bu sorunlar bir kaç ay daha devam eder yılbaşına kadar düzeltirler ya da aboneler illlalah edip diğer iss lere geçer.

Bir fırıldaklar dönüyor gibi hadi hayırlısı.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
6. günümde internette yavaşlama oldu, speedtestte 3 mbit ile 8 mbit arasında hız alıyorum.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
6. gün dışında internet hızında hiç problem çekmedim. Modem arayüzünden yabancı bağlananlar görüp mac ban attıktan sonra sorun yaşamadım.
1 aylık deneyimim sonucunda altyapısında sorun olmayan kişilere kesinlikle tavsiye ederim. Sorun çıktığında müşteri temsilcisi bulamıyorsunuz bilginiz olsun. Kasım ayı indirme değerlerim ve hat değerlerim;
Adsız.png
Adsız2.png

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Değerler idare eder hiç yoktan iyidir hallederler