Türk hackerlar Pentagon'u hackledi.

Konusu 'Güvenlik' forumundadır ve alperbelin tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.


 1. unmedico

  unmedico Doçent

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  969
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  zohe h kaydını vermeden inanmam hayırdır ayyıldız her hacklediği sitenin zone h katydınız veriridi nolduki şimdi
   


 2. emptyheart

  emptyheart Profesör

  Katılım:
  7 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.641
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  hadi canım pentagon muş :D face book yada diğer porno site hacklemeye benzemez o iş:D
   
 3. ufukcoskun

  ufukcoskun Dekan

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.480
  Beğenileri:
  99
  Ödül Puanları:
  63
  Oooo abd'ye en büyük tepki,şimdi tasarıda değişiklik yapılır site hacklendi diye.
   
 4. brusk49

  brusk49 Üyecik

  Katılım:
  17 Şubat 2010
  Mesajlar:
  31
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  düpedüz yalan haber...
   
 5. N3CAT1

  N3CAT1 Dekan Onursal Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.612
  Beğenileri:
  133
  Ödül Puanları:
  63
  Uludag sözlükteki yorumlardan anlayabilirsin yaptı zannettiğiniz programı :biggrin:

  http://www.uludagsozluk.com/k/iskorpitx/
   
 6. vegaturk

  vegaturk Profesör

  Katılım:
  21 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.773
  Beğenileri:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  İyide verdiğin sitedeki insanlar yarım yamalak bilgiye sahip bunu bana bilgi diye sunamazssın haksızmıyım orda herkes lamer deyince lamer olmuyor :) zira ben uludağ sözlük ekşi sözlük gibi siteleri bilgi kaynağı olarak görmem :clover:
   
 7. Cloakengaged

  Cloakengaged Dekan

  Katılım:
  11 Aralık 2008
  Mesajlar:
  5.104
  Beğenileri:
  134
  Ödül Puanları:
  0
  tamam siteleri davs programıyla işgal ediyormuşda mynette puanları silinince diğer adamlarınkini davslamı silmiş..
   
 8. N3CAT1

  N3CAT1 Dekan Onursal Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.612
  Beğenileri:
  133
  Ödül Puanları:
  63
  Tabiki de kaynak olarak görüp görmemek size kalmış. anlayışla karşılarım. aşağı yukarı 4 senedir hack platformunu yakından takip ederim. tabi bu aralar eskisi kadar takip etmiyorum o ayrı :) benim 4 senedir gördüğüm de bu şekildeydi. onun için kaynak olarak uludağ sözlük verdim.
   
 9. vegaturk

  vegaturk Profesör

  Katılım:
  21 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.773
  Beğenileri:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ben sizin gördüklerinize yanlıştır diyemem benim gördüklerimde yanlış demem :)

  benim bildiim hacker lar yöntemlerini belli etmezler uludağda onun için şu forumda gezerde böyle böyleydi diye söyleyen kişininde pek icraatlarını görmediğimden dolayı bazen diyene bakmak gerekiyor...

  Tabi bu kadar olaydan sonra iskorptix in neden kendini savunmadığıda kafa karıştırmıyor değil :biggrin::clover:
   
 10. alperbelin

  alperbelin Üyecik

  Katılım:
  28 Kasım 2009
  Mesajlar:
  36
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  İskorpitx

  O, hacker’lık aleminin son efsanesi. Bir Türk, lakabı İskorpitx. Tüm dünyadan hacker’ların, çökerttikleri siteleri kaydettikleri, İtalyan güvenlik sitesi Zone-h’de, hack’lediği 141 bin siteyle ilk sırada. Önce Microsoft’un Meksika sitesini hack’lemesi olay oldu. 17 Mayıs’ta 43 bin siteyi 10 dakika içinde çökertmesiyle asıl sükseyi yaptı. Hack’lediği sitelere üzerinde Atatürk resmi olan bir Türk bayrağı ve PKK, Yunanistan, Fransa ve Ermenistan’la ilgili küfürlü bir mesaj bırakıyor.

  Ancak onun hakkında, zehirli iskorpit balığından türettiği ismi ve yaşı dışında hiçbir şey bilinmiyordu. Baktık olmayacak, İskorpitx’in peşine düştük. İzini bulmamız iki gün sürdü. Önce web site tasarımcısı bir arkadaşına ulaştık. E- posta ile konuşma isteğimizi bildirdik. Uzun uzun derdimizi anlattık. Ertesi gün ikna oldu. Bizimle telefonla bağlantıya geçti. İskorpitx, 45 yaşında, Ege’de yaşıyor ve muhasebecilik yapıyor. Meğer bu hacker’lık işlerine de, internette tavla oynarken puanları çalınınca başlamış.

  Nasıl başladınız bu işlere?

  - Hacker’lıkla 2002’den beri ilgileniyorum. Bir hobi gibi. turk.net’te sanal tavla oynarken başladı bu merakım aslında. Bir gece oyunda tüm puanlarımı çaldılar. Çok da uğraşmıştım onları biriktirmek için. turk.net’in operatörlerine bildirdim durumu ama hiç ilgilenmediler. Ben de bunu nasıl yaptıklarını merak ettim ve kurcalamaya başladım. Kısa süre sonra, ne kadar puan varsa ele geçirdim. Muhasebeciyim aslında. 1989’da bilgisayarla muhasebe tutulmasına izin verildiğinden beri, bilgisayarla iç içeyim. Şimdi 45 yaşındayım, hálá boş zamanlarımda uğraşıyorum.

  Dünyada hacker’lıkla ilgilenen herkes tanıyor sizi. Bu nasıl oldu?

  - Beni Microsoft’un Meksika sitesini hack’ledikten sonra tanıdı çoğu insan. Microsoft’u hack’lemenin anlamı benim için çok büyük.

  Peki, 17 Mayıs’ta 43 bin siteyi çökertirken bir amacınız var mıydı?

  - Ermeni yasa tasarısı.

  Kendinizi sanal ortamda bir savaşçı olarak mı görüyorsunuz?

  - Yakında savaş meydanları, silahlar kalmayacak, tüm savaşlar dijital ortamda yapılacak zaten. Türk siteleri, PKK sempatizanları tarafından sürekli tehdit ediliyor. Sitelere Apo resmi ve marşlar bırakıyorlar. KKTC sitelerine de Rumlar saldırıyor. Bush Türkiye’ye geldiğinde, Brezilyalılar Türk sitelerine karşı savaş ilan etmişti. Binlerce siteyi korumaya aldım. Bunlardan biri de, KKTC Bayrak Radyo TV’nin sitesiydi. Sitenin webmaster’ı benimle bağlantıya geçip, işi devralana kadar, siteyi Rum hacker’lardan korudum. İskorpitx’in kötü bir amacı yok. Türklere karşı dijital ortamda yapılanlara bir karşılık vermek amacım. Bilişim alanında biz de varız demek. ABD ve Avrupalılara aslında ne kadar içi boş bir teknolojiye sahip olduklarını göstermek. Halkın duygularına tercüman olduğumu düşünüyorum. Ermeniler konusundaki suçlamalar çok ağır. Onlar bizim yumuşak tarafımızı buluyorlar. Biz de sanal ortamda onlara karşılık veriyoruz. Sitelere bıraktığım küfürlü mesaj, benim üslubum değil aslında. Ama böyle olmasını onlar istiyor.

  SİTELERİ GÜNDEME GÖRE HACK’LİYORUM

  Hack’leyeceğiniz siteleri neye göre seçiyorsunuz?

  - Siteleri biraz gündem belirliyor. Danimarka’daki karikatür krizi zamanında da, Danimarka sitelerine karşı saldırılar yaptım mesela. Türk sitelerine kesinlikle el sürmüyorum. Tehlikede olanları koruyorum.

  Ama Antakya Devlet Hastanesi’nin sitesi gibi Türk kamu sitelerinde de sizin mesajınızı görüyoruz.

  - Hosting şirketleri üzerinden binlerce site tarıyorum. Arada Türk siteleri de karışabilir. Örneğin geçen gün ABD’li bir şirketten hosting alan Digiturk’ün sitesi karşıma çıktı. Yalnızca uyarı mesajı gönderdim. Türk sitelerini kullanım dışı bırakmak gibi bir amacım yok. Yalnızca güvenlik açıklarını gördüğümde uyarıyorum.

  Sizi rekortmen hacker yapan şey nedir?

  - Yüzde yüz Türk yapımı bir yazılım kullanıyorum. 15 saniyeden daha az sürede, üç bin 500 siteye ulaşabiliyorum. Zaten işinizi en çok 10 dakikada bitirmeniz gerekiyor. Özellikle ABD’deki siteler, çok oyalanan hacker’ları fark edebiliyor. 43 bin siteyi, 10-12 dakika içinde hack’ledim. Böyle hızlı olamadıkları için bu kadar başarılı olamıyorlar.

  Bu bilgi ve yeteneğinizi hacker’lıktan başka şeyler için kullanıyor musunuz?

  - Hacker’lar kara ve beyaz olarak ikiye ayrılır. Kara olanlar, son olarak Gima’ya yapılan saldırıdaki gibi kredi kartı kopyalayan hacker’lar. Ben böyle bir hacker olsaydım, inanın tüm hacker’lardan daha çok kredi kartı bilgisine sahip olurdum. Ama şu anda cezaevinde olurdum herhalde. Ben internette karşıma çıkan database’leri yok ediyorum, benden sonra gelen hacker’lar bulmasın diye. Bu kötü niyetli insanlar, kolayca yakalanıyor.

  Türklerin hacker’lıkta Brezilyalıları bile geride bıraktığı yönünde haberler çıkıyor. Sizce neden Türkler hacker’lığa merak saldı?

  - Ben ADSL’in yaygınlaşmasını büyük bir etken olarak görüyorum. Eski bağlantılarla hacker’lık yapılamazdı zaten. Genç insan sayısı çok ve hepsi de inanılmaz yetenekli. Bilgisayar merakı ve zeka biraz fazla oldu mu, gençler hacker’lığa sarıyor.

  İSKORPİTX OLDUĞUMU AZ KİŞİ BİLİYOR

  İskorpitx, iskorpitten geliyor. Türkiye’de çoğunlukla Ege Denizi’nde bulunan, çarpan balığının ismi. İnsana çarptığında, deriyi şişiren bir tür zehirli balık. İskorpitx olduğumu, ailem ve çalışma arkadaşlarım biliyor sadece. Küçük bir yerde yaşadığım için kolayca duyulabilir ve deşifre olabilirim. Çok büyük şirketler ve sitelerle uğraştığım için beni çekemeyen pek çok insan var.

  SAHTEKARLIĞA GİRMEDİĞİM İÇİN İÇİM RAHAT

  Yeni bilişim yasasına göre, evinizden hacker’lık yapınca suçlu, internet kafeden yapınca suçlu olmuyorsunuz. Böyle saçmalıklar var. Ama yasadan önce de, yurtiçinden hiçbir siteyle uğraşmadığım, sahtekarlığa girmediğim için içim rahat. Benim amacım protesto. Yabancı siteleri hack’leyerek Türklerin sesini duyuruyorum.
   
 11. unmedico

  unmedico Doçent

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  969
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  adamı kimse bulamıyomus cok güldüm bu adam ilk gündeme geldiğinde tgrtde bi program vardı adını hatırlayamıyorum adamlar gidip bunla sohbet falan ettiler röportaj yaptılar
   


 12. bug

  bug Asistan

  Katılım:
  15 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  473
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0
 13. Enis Kurtay

  Enis Kurtay Asistan

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  204
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  18
  Şurada toplu olarak cevap vereyim bari :)

  HNL, bu AYT 'deki kişiler sadece web üzerinde gelişmişler. İçlerinde gerçektende profesyonel isimler var ancak hiçbir zaman kendilerini belli etmiyorlar ve hack işlerine bulaşmıyorlar. E haliyle bilgisiz ve ya çok az bilgili insanlar bu sefer hack işine başlıyor. Onlarda standart yöntemi, hepinizin yapabileceği yöntemlerle hack yapıyor, FSO, DDOS, EFSO, SQL injection gibi bilindik yöntemler kullanılıyor. E bildindik yöntemler yaptıkları için web üzerine yoğunlaşıyorlar, hemen hemen bir hack grubundaki kişilerin %85'i Yazılım geliştirme/Program yazma konusunda bilgisizdir. Bunun sonuna kadar arkasındayım, yani dediklerimin.

  Yalnız şu da önemli, bu işi gerçekten profesyonel yapıp, bu yöntemleri kullanmayanlarda var. Bunlar zaten gerçekten profesyonel olup, hiçbir yere bağlı kalmayıp, yani grup hack falan takılmayıp, serbest, kendince bir şeyler yapan kişiler. Bunlara zaten saygımız sonsuz.

  İskorpitx zaten bir lamer. Bunu nereden anlıyoruz, adam bir keresinde bir televizyon kanalına röportaj verdi. Karşısındaki kişi sordu "Siz nasıl yapıyorsunuz bunu ?" diye. Kendisinin cevabı, "Listem var onunla yapıyorum" demişti. Şimdi bu yaptığı hack yöntemini anlatacak olursak. Bir tane Wordlist var, bu Wordlist içerisinde bir çok kişinin kullanabileceği parolalar, kelimeler ve tek tek harfler mevcuttur. Bir tane yazılımla bu Wordlist'i programa eklersiniz. Program Wordlist'i kendi hafızasında tutar ve belirtilen sitenin FTP girişinde, bu Wordlist'teki bilgiler tek tek denenir. Eğer tutuyorsa, giriş yapılır. Yani anlatmak gerekirse bir tane site var, sitenin FTP şifresi "shiftdelete" olsun. Program Wordlist ile birlikte tek tek FTP şifresini ve kullanıcı adını dener;

  Örnek:
  S
  Sa
  Sb
  ...
  Sh
  Sha
  Shb
  ...
  Shift gibi gibi..

  Bu yöntem zaten günlerce hatta aylar boyunca bile sürebilir. Bu yöntem zaten internette var olan ve herkesin gerçektende yapabileceği basit bir yöntem. Millet neden yapmıyor, çünkü millet 1 saate bile tahammül edemezken, günlerce, haftalarca süren bir işlemi nasıl beklesin ??

  Necati, dostum bu konuda sana katılıyorum yalnız bir yerde onaylamıyorum. Evet hack konusunda verdiğin o bilgiler doğru, "Hacker denilen kişi site hackleme yanında özel bilgisayarlara sızma, virüs yazma, trojan yazma, sosyal mühendislik yapma, elektronik cihazlara sızma, program kırma, programlarda güvenlik açıkları bulan, ... vb. kişilerdir." kısmı. Gerçektende asıl hackerın anlamı budur. Yalnız Türkiyede bu işi yapan gerçektende, onlarca hackerlar var (dedin ya az diye o yüzden katılmıyorum dostum :)). Fakat bu adamlar diğerleri gibi reklam yapmazlar, yani bir site hacklediğinde "Hacked by bilmem ne" yazmazlar. Ya da sağda solda reklam yapıp, "Ben hackledim" demezler. Sadece çok ama çok yakın arkadaşlarına ve ya her gün çevresinde gördüğü, güvenilir kişilere söylerler, kısacası lamerler gibi direk her yerde söyleyip reklam yapmazlar.

  Mesela yazılım şirketinde çalışıyordum, "Nevo" dediğimiz 50 yaşında bir adam vardı. Bu adam şeker hastası ve bu yüzden 10 parmağının sadece ve sadece 5'ini kullabiliyordu. Adam gerçektende bilgili, profesyonel ve bir o kadarda zeki biriydi. Adam sabahtan öğleye kadar tüm yazılım işlerini halleder, öğleden sonra kendini Silkroad oyununa verirdi. İçimden derdim "Yahu koca yaştaki adam niye Silkroad oynasın??".

  Meğerse adam Silkroad'ın mantığını çözmeye çalışıyormuş 4 ay boyunca. Bir gün sevinçle gülmeye başladığını gördüm. Normalde hep sert tipti ama bazen sempatikliği tutardı, deli dolu biriydi kısacası. İşte o gün kahkaha ile gülmeye başladığını görünce "Ne oldu" diye soramadan edemedim. "Gel gel" dedi.

  Adam aylarca üzerinde uğraştığı şeyi gösterdi. Nevo amca meğerse : Silkroad'ın hilesini bulup, kendi botunu kendi yazıp, normalden daha fazla güçlü vuruşlar yapan yazılım geliştirmiş. Neşesinin bu yüzden yerinde olduğunu söyledi. Bende şaşırıp kalmıştım, çünkü gerçekten Nevo amca bilgiliydi. Gerek elektronik, gerek web uygulamaları, gerek yazılım uygulamaları olsun gerçektende bilgili adamdı. İşin şu tarafı var, Silkroad'ın hilesini çözdüğünün çok ama çok az kişiye söyledi. Herkese reklam yapmadı, "Aaa ben yaptım" diye. Koca şirkette 4 kişi biliyordu. Demem o ki, gerçek hackerlar kendi reklamını yapmazlar ve gerçek hackerlar gerçektende bilgili kişiler.
   
 14. I_iskorpitx

  I_iskorpitx Üyecik

  Katılım:
  17 Mart 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  öncelikle şunu söyleyeyim hack, hacker, defacer, etikhacker, şapkalı, şapkasız bu konularda yorum yapmışsın ama yorumlarının hepsi yanlış. Kendini gizleyen hacker "hırsız hackerdir" hırsızlar yakalanmamak için her zaman kendini gizler. Security hackerler sayesinde gelişim gösterir.
  iskorpitx kanal1 de 20 bin civarında kırılmış şifreleri gösterdi. İcap ettiği taktirde bu kırılmış şifreler kullanılacaktır dedi. Yani basit bir gösteri yaptı.
  Kalkıpta çok büyük bir webhostu çökertmeyecekti haliyle, zaten öyle bir porogram yayınlanamazdı :tt2:
  iskorpitx in hacking ve web güvenliği konusunda sayısız videoları var.
  Bunlardan bir tanesi networksolitions un 300.000 site barındıdan webhostunda rooting. Bu ne demek sence? Kafan basıyormu? dünyada bunu iskorpitx den başka beceren olmadığına göre senin kafanın basacağını hiç sanmıyorum :tt2:
  şu tabloya bir bakınız beyler bunu bir TÜRK yaptı.
  http://www.zone-h.org/stats/notifier
  dünya birincisi ve takip edenlere uzak ara çekmiş durumda:clap:

  http://www.zone-h.org/stats/notifierspecial
  bu da special list burdada dünya birincisi

  toplam hacklediği site sayısı
  şu an itibariyle
  288516 saymaya başla :thumbup1:
  http://www.zone-h.org/archive/notifier=iskorpitx

  ve en son attığı index te yazdıkları

  http://www.zone-h.org/mirror/id/10394768


  [​IMG]

  BY iSKORPiTX

  18 mart 1915 Çanakkale zaferi
  Türkler 1915 de Çanakkale de emperyalistlere karşı dünya tarihinde benzeri görülmemiş
  bir tokat patlattı. Türkler 1915 de Çanakkale destanı yazarken
  fırsattan istifade eden ermeni eşkiyaları kadın ve çocukları
  katlettiler! aynı eşkiyalar (asala) Türk diplomatları öldürdüler...
  Biz Türkler Şanlı Tarihimizle Gurur Duyuyoruz!
  Ne Mutlu Türküm Diyene!
  şeker kardeşim Türkleri yerden yere senin yaptığın gibi gene Türkler vuruyor.
  iskorpitx Türk internetinin efsanesidir!
  lütfen Ahmettir mehmettir adresi şudur telefonu budur ne yapacaksınız adamın kimliğini telefonunu?
  Adamın yaptıklarıyla ilgilenin. Çekmiş olduğu sayısız videolar paylaşıldı
  Onlardan bahsedin. iskorpitx bütün dünyanın hackerlerine meydan okuyon ve onları ezip geçen büyük bir defacer. Çekemiyorsanız anden takın.:cursing:
   
 15. Enis Kurtay

  Enis Kurtay Asistan

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  204
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  18
  Meraklanma, senden daha iyi basıyor bu konular bende ;)
  Security hackerlar falan onun sayesinde de öğrenmedi ayrıca ;)
  Ufak bir şey daha söyleyeyim, bu alemi bilenler için, iskorpitx bunların gözünde gerçektende 1 numara lamer ve öyle kalacak, istediğini savun ;)
   
  bug bunu beğendi.
 16. bug

  bug Asistan

  Katılım:
  15 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  473
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0
 17. I_iskorpitx

  I_iskorpitx Üyecik

  Katılım:
  17 Mart 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yukarıda iskorpitx in kimlik bilgilerini vermeye çalışmıssın
  nedir alıp veremediğin iskorpitx le? Senin siteni falanmı hackledi :tt2:
  mutlaka bir sebebi olmalı?

  ben rakamlarla durumu izah ettim. 10 binlerce kişi hack yapıyor ama onun kadar kaydı olan başka yok.

  milworm iskorpitx yazarsan yayınladığı açıkları görürsün

  300 bin sitelik webhostta root yetkisi alan kişinin sadece bu hosttan alabileceği cc bilgilerini sen hayal bile edemezsin :tt2:

  dünyanın meşhur olmuş hackerlerinin hepsinin kimliği açık ve net :biggrin:

  iskorpitx microsoft hacklemiş birisi microsoft hackleniyordu onun sitesi neten hacklenmesin? kaldıki bildiğim kadarıyla Türk Ticaret net açığından dns yönlendirildi.

  Birikimlerini parayla satması kadar doğal birşey olamaz.

  Sen bile onu çok fazla merak etmişsin internetten bulduğun verilerle kimlik yayınlamaya kalkışmışsın. Demekki hayranlarındansın :tt2:

  Lafla peynir gemisi yürümez
  ben icraata bakarım. Herkes laf üretir ama icraat üretemez.

  iskorpitx senin gibilerini hiç bir zaman kaale almadıki sen kimsinki seni kaale alacak. Kendin pişir kendin ye :tt2:

  O dünya çapında markalaşmış bir isim. Ben rakamlarla konuştum isteyen bakar.
   
 18. vegaturk

  vegaturk Profesör

  Katılım:
  21 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.773
  Beğenileri:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Sanırım iskorpitx se kulaktan dolma bilgilerle lamer diyen kişiler iyi bir cevap almıştır :thumbup1: önce iskorpitx kadar site hackleyin ondan sonra bilginize nazaran lamer olduğunu kabul edelim :biggrin: bu konuda anlaşılıyorki lamer diyenlerin tezleri çürütülmüş :tongue: tabi uludağ sözlükteki salatalıklarında tezleri çürütülmüş çamur atmak kolay bence iskorpitx Türkiye açasından ve kendini geliştirmeye ve ileride iyi bir hacker olmak isteyen için kazançtır ona çamur atmaktansa ondan birşeyler öğrenmeye çalışın arkadaşlar :tongue:
  Bu konudah öncede fikrim aynıydı sonra değişin birşey yok bence en iyi Türk hacker iskorpitx tir :)
   
 19. Vendetta_

  Vendetta_ Profesör

  Katılım:
  28 Kasım 2009
  Mesajlar:
  3.707
  Beğenileri:
  71
  Ödül Puanları:
  0
  Pentagonun internet erişimi yoktur ancak içerden çökertilir
  Fake haberlere inanıp sevinmeyin

  İskorpitx hacker mıdır değilmidir tartışılır ama index attığı site sayısı ortada (288516) zone-h a görede lider konumdaydı yanlış hatırlamıyosam ister lamer diyin ister hacker herşey ortada :)


  ayrıca bakmayı unutmayın:
  http://forum.shiftdelete.net/internet-teknolojileri/138293-sansli-miyim-sansiz-mi.html#post1238428
  http://forum.shiftdelete.net/donanim-sorunlari-ve-cozumler/138281-herseyde-takiliyo.html#post1238259
   
 20. Forumun Ağası Finix

  Forumun Ağası Finix Rektör

  Katılım:
  4 Haziran 2008
  Mesajlar:
  10.989
  Beğenileri:
  604
  Ödül Puanları:
  113
  Meslek:
  Düz İşsiz
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş