Türk bayrağı açana polis tekmesi!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ankara'nın Ulus semti (ilk meclis) Ulusalcılara Mekke sanki! Valilik, (hipodrum dahil ya da değil onu tam bilmiyorum) tam sekiz tane yer göstermiş. Amaç temiz duygularla güzel bir kutlama yapmak ise şayet İstanbul, İzmir, Amasya vs. Türkiye'nin tüm şehirlerindeki gibi sorunsuz ve yakışır bir şölen yapılabilirdi. Ve yasaklama söz konusu olsa, diğer yerlerde yapılmasına da izin verilmezdi ya da yer gösterilmezdi. İllaki ben Ulus'ta yapacağım diye diretmek, orada onbeş polisi yaralayıp, beşinin kafasına dikiş attırıp emniyet müdür yardımcısının burnunu kırmak niye? Başkalarının dolduruşa getirebileceği yaşı çoktan geçtim; burada art niyet var, inat var, hükümetin başındaki partiyi cumhuriyet karşıtı gösterip yıpratma çabası var 2007 yılındaki başarısız cumhuriyet mitinglerinden ders çıkaramak var. Var oğlu var...

Reaksiyon puanı
0
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION]
"Cumhuriyetin herkesin olduğunda" hem fikir olmamız beni gerçekten çok mutlu etti.Bunu söyleyip altına satırlarca yazı yazman da bi o kadar şaşırttı.Kendi içinde çeliştiğin izlenimi yarattı bende ama neyse.. O kadar zahmet edip yazmışsın bizde cevap hakkımızı kullanalım..
Diktatörlük mevzusuna gelince.Bazen tezahür eden durumlar söyleme gerek bırakmadan ipliğini pazara çıkarır.Bu ülkede kanuna nizama herkes uymak zorundadır.Bayrağı, cumhuriyeti, Atatürk'ü kendine siper etmiş, gayrısını tanımayan,kendi kendine nizam,kanun koyan topluluğa başka ne denebilir? Kendini toplumun diğer kesimlerinden soyutlamış, tek başına değerlerin savunuculuğuna soyunan bir kitlenin diktatörlük rüyası görmesinden başka ne beklenir? Aşırı otoriter,totaliter rejim eğimli birisinden dem vurmuşsun.Allah aşkına nerde yaşıyoruz.Ülkemiz sosyalist, komünist bir rejimin tesiri altında da ben mi bilmiyorum? Ama belkide gerçek rüya budur? Tüm bu olanlar buna gebedir :)
"Ayrıca Hipodrom ve stadyumlarda halktan kopuk bayram kutlamalarına son vereceğiz demiyorlar mıydı?" demişsin. Niyetini gayet iyi belli etmişsin.:) Hani en yukarda cumhuriyet herkesindir fikrinde hem fikirdik? Ben halktan kopuk bir kutlama görmedim.Hipodromdakiler halk değilmiydi? uzaylımıydı? İşte benim demek istediğim bu.Ne zaman aramızda ki bu ikilik münasebetini kaldırırsak o zaman bu vatana hizmet etmiş oluruz.Bu ülke hepimizin CUMHURİYET HEPİMİZİN sen hala burda hipodromdakiler hipodrom dışındakiler mevzusundasın...."hele bu cümlen baştan sona yanlış, neresini düzelteceğimi bilemedim....."Aynı şeyleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp söylemicem.Bu ülkede kural var nizam var.Bir yer belirlenmiş kutlamalar için.Herkes orada kutlamak zorunda.Kutlayanlar enayi değil.Eline bayrağı alıp kendini dokunulmaz sanan adeta bir şeylere kafa tutan, seni tanımıyorum mesajı veren bir topluluk var karşıda.Yasak olan her şeyin bir yaptırımı vardır demokrasilerde.Eğer idare yasak diyorsa yasaktır.Aksi asilik isyan değilde nedir? Sen beni Atatürk'ü ne kadar sevdiğim, cumhuriyeti ne kadar benimsediğim hakkında yorum yapacak kadar tanımıyorsun. Ya da benim bu konuda ne gibi fedakarlıklar yaptığımı bilmiyorsun.Ne iş yaptığımı bilmiyorsun.O yüzden ön yargılarından arın.Bir tavsiyem de biraz daha geniş düşün.O meydanla sınırlama Atatürk ve cumhuriyet sevgisini.Evet 100bin kişilik hipodrom yok ama izin verilen yerler hipodromla sınırlı değil ki.7-8 tane daha alternatif kutlama yeri vardı.Minareyi çalan kılıfına uydurur hesabı ne yapılsa boş.İllaki bi açık bulurum mantığı.
Aksine bu ülkede ikilik çıkaran, her değeri kendi tekelli altında toplayan zihniyet o meydanlarda ki zihniyettir.Sırf tabanını sağlama alabilmek için illegal örgütlerle yan yana duran şahsın ismini zikretmeye gerek yok.Daha düne kadar üniversitelere başı kapalı insanlar alınmıyordu.Onlar çok mu halktan sayılıyordu? yemedikleri damga kalmış mıydı?Ortadoğuda devleti yakıp yıkanlara terörist diyorsun da 2 gün önce devlete kafa tutanlara neden dilin varmıyor.Niye çelişiyorsun.Ortadoğuda ki devlette bizim ki muz cumhuriyeti mi? Nemalanıyorlar evet.Sözümün ardındayım.her türlü nemalanıyorlar hemde.Birilerinin cepleri birlerinin kafaları nemalanıyor.. Halep ordaysa arşın burda.Kimse kimsenin fikrine nüfuz edemez.Herkes iradesiyle yolunu çizer.Benim görmek istediğim gayet açık arkadaşım.Önce sen ne görmek istiyosun bi onu açıklayıver bi zahmet. . Neyse mevzu derinleşiyor fazlasına gerek yok.

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ankara ulus meydanında kutlamalar neden yasaklandı rashoaga ?

Bugün Ankara ulus meydanın da yasak yarında İstanbul, İzmir, Amasya vs. de yasaklanabilir diye ulus meydanın da kutlama yapmış olabilirler mi ? rashoaga

Ayrıca anayasada Cumhurriyet bayramını kutlamaları ile ilgili yasal bir madde var orada ulus meydanın da yasak diye geçmiyor ? rashoaga

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bilgi edinme hakkı kanunundan faydalanarak tüm bu sorularına gerekli mercilerden gerekli yanıtı alabileceğini "bildiğini" düşünüyorum by10ur.
Sorular pek mantıklı değil ama aynı şekilde bende soruyum;

Amaç yasaklamaksa şayet, yer gösterilen diğer sekiz alanda neden yasaklanmadı by10ur ?

Gelecekte tüm şehirlerde yasaklanabilir düşüncesiyle ve kahince bir yaklaşımla yapıldığını beyan ettiğin eylem gerçekten bu korkuyla mı Ulus'ta yapılmıştır by10ur?

Anayasada cumhuriyet bayramı kutlamaları Ulus meydanı dışında yapılmamalıdır diye bir madde geçiyor mu by10ur?

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yalnız hala sözde Türk Gençlik Birliği özde genel başkanı abdullah öcalana kardeşim diyebilen birinin liderlik ettiği partinin gençlik kolları olan ve faaliyetleri ile (restoran baskınları ve sivillerin esir alınması, yasadışı eylemler ve devlet kurumlarına yapılan saldırılar) terör örgütü olduğunu gün gibi gayet açık gösteren birileri tarafından organize edilip masum kitlelerin her zaman yapıldığı gibi Atatürk devrimleri elden gidiyor, cumhuriyet yıkıldı eyvah, öldük bittik biz gibi asılsız içi boş tehditlerle galeyana getirilip devletin güvenlik güçleriyle karşı karşıya getirildiği bir olayda haklılık arayanlarımız var pes doğrusu. O gün o yürüyüşü organize edenlerin tek derdi 2007 cumhuriyet mitingleriyle başarılamayanı başarmak, (aslında onların istedikleri tam anlamıyla aristokrasidir. sözde asillerin söz sahibi olması, halkınsa önüne sunulana evet demek zorunda bırakılmasıdır. tıpkı bir süre önce olduğu gibi ;) ) ulusal ve uluslararası kamuoyunda "Türkiye'de iktidar halkına zulmediyor, kazanımları yokediyor" algısı oluşturmaktır. Bu oyuna gelenlere tez zamandan akıl ve fikir diliyorum.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ne kadar anlatırsan boş aslında, beyindeki düşünceleri daha doğurusu sabit fikirleri değiştirmek ne yazık ki çok zor..ama 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamaları için belli yerler belirlenmiş ve oralarda kutlanmak zorunluluğu nedir Allah aşkına? İnsanlar kendi bayramlarını yaşlısıyla-genciyle çoluğu çocuğuyla nerede kutlamak istiyorsa kutlayabilir..ellerindeki Türk bayraklarından mı korkuyorsunuz, o insanların ne gibi zararı olabilir de yasaklanıyor..ayrıca tabiki Ulus meydanında kutlanıcaktır yıllardır olduğu gibi burasının önemini anlatmaya gerek yok...ayrıca kendi Halkına el kaldıran, neyi kimden koruduğunu ne yazık ki bilmeyen polislerimizin 3-5 tanesi yaralanmış diye ordaki Halk mı sorunlu yoksa 1000 lerce insanın arasına biber gazı sıkan, tazikli su sıkan polis mi ?? azıcık duyarlı olun ya...

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@PöH sende o kadar zahmet etmişsin hemen cevabını yazayım bende :)
*Evet cumhuriyet herkesin; fakat onu sahiplenmek,yaşatmak isteyen herkesin. Adam cumhuriyete lanet ediyorsa, kuyusunu kazıyorsa yapacak birşey yok.

*Diktatörlük, komunizm ve sosyalizmin hakkında doğru bilgilendirilememişsin sanırım:) Senin yaptığın yakıştırmanın bunlarla uzaktan yakından alakası yok. Çarpık bir demokrasi anlayışı içerisinde ancak Anarşi diyebilirsin, fakat demokrasilerde insanların yürüyüş, protesto, eylem yapma haklarını unutuyor olmalısın, polislerin ordaki tek görevi o meydanlardaki insanların belirli bir düzen içerisinde yürüyüşlerini gerçekleştirip, güvenliklerini sağlamak olabilir. Evet kanunlara uymak lazım ama ortada cumhuriyet bayramının bu şekilde kutlanmaması gerektiğini belirten kanun maddesi mi var? Halk bayramları heryerde kutlanabilir. Fakat buradaki durum farklı, vali sırf bu kutlamaya engel olmak işin istihbarat aldıklarını iddia ederek mani olmak istediler. Kaldıki yürüyüş yapılırken izin değil bildirimde bulunmak yeterlidir.

*Ülkemiz elbette komunist ve sosyalist bir rejimin tesiri altında değil ama totoliter eğilimleri olan ve baskıcı bir yönetimin altında diyebiliriz.

*Bu meydanlardaki insanların kendilerini toplumdan soyutladığını söylemişsin. Burada yaklaşımın o kadar partizanca bir yaklaşım ki. Şimdi toplum dediğin seçmenin %50'si mi oluyor? Çoğunlukla paralel düşünmeyen herkesi toplumdan soyutlamış olarak mı göreceğiz bu durumda?

*Stadyum ve hipodromdakileri ben o yürüyüştekilerden ayrı tutmadım. Demek istediğimi anlamadın sanırım. Bir ikililikten bahsetmişsin. Acaba hiç yazdıklarını ve savunduklarını tekrardan eleştirel gözle okuyormusun. İkililik yapan kim? Türkiyenin %50sini(kendi seçmenini) toplum, halk, millet olarak görüp geri kalanını tüm muhalifleri teröris, holigan, asi, çapulcu ilan eden zihniyet mi ikililik yapıyor yoksa ben mi?

*Yaptığın bir diğer yanlış ise bu insanların Atatürk ve cumhuriyeti kendilerine siper edip kalkan yaptıklarını söylemen. Gerçek ise bu insanların Atatürk ve Cumhuriyet için kendilerini siper ve kalkan yaptıklarıdır. Sonuçta biber gazını yiyen cumhuriyet yada atatürk değil, meydandaki insanlar. Benzer olarak zamanında türban yasağı varken dindar insanlar da her cuma namazı çıkışında cami önünde toplanıp, ellerinde kuran-ı kerimlerler kendi haklarını savunup yürüyüş yapıyorlardı, israil ve amerikan bayraklarını yakıp protesto edenleri de not düşelim. Bunların hepsi demokrasilerde meşru dur. Eskik olan ise bunu anlayamayanların demokrasi anlayışlarındadır.

*Evet benim seninle ilgili ön yargım oluşmuş olabilir. Ama hiç seninde bu meydanlardaki insanlar hakkında düşüncelerinin ön yargılılardan ibaret olabilir mi diye düşünüyormusun? Bu özelelştiriyi yapıyormusun merak ediyorum. Benim kanaatim bu kesimi hiç tanımıyor olduğun ve bir takım medyaların ortaya attığı söylemlere körü körüne bağlandığın yönünde.

*Yine o medyanın söylemlerine sarılmışsın, illegal örgütler neler bir yazarmısın? Çok merak ettim. Bunları neye göre legal yada illegal ilan ediyorsun?

*Demokrasi anlayışındaki bir zayıflık daha; ortadoğuyu yakıp yıkanlar silahlı mücade içerisindeler. Belki birtek Mısır da demokratik haklarını kullanıp meydanlarda silahsız protestolarda ve hak talebinde bulunan halkın yaptığı devrim olarak kabul edilebilir. Devleti protesto etmek, eylem yapmak, yürüyüş yapmak hak talebinde bulunmak demokrasinin vazgeçilmez bir parçasıdır!! Bunu ne zmn kavrayacaksınız çok merak ediyorum. Ellerinde ki bayrak ve atatürk posterleriyle çoluk çocuk yürüyüş yapmak ve bu demokratik hakkın polis şiddeti ve biber gazlarıyla dağıtılmaya çalışılması terörizm se bende teröristim o zmn.

*Sonuç itibariyle ben halkın meydanlarda toplanıp kutlama, yürüyüş, protesto yapabilmesi hakkını her platformda savunuyor ve bunu demokratik hak olarak görüyorum. Aksini iddia edenlerin demokrasiyi tam anlamıyla kavrayamadığına inanıyorum. Sen ise o insanları terörist olarak görme gayretindesin. Çünkü bu meydanlardaki kalabalık halk cici hükümetimizi korkutuyor ve rahatsız ediyor.

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nevzat Tandoğan Chp'li Ankara Valisi iken kravatsızları ceketsizleri köylüleri Ankara merkezine sokmuyordu. Bunu da hatırlayalım.

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Doğma büyüme Ankara'lıyım yıllardırı bırakalım, bir kez bile Ulus'ta kutlanmamıştır. Burada binlerce insandan bahsediliyor,nerde isterlerse orada kutlasınlar diye birşey söz konusu bile olamaz.
Gelen insanlardan ya da oradan geçen insanlardan birine birşey olsaydı bundan polisi,emniyet müdürleri, kaymakamı, valisi, içişleri bakanı ve hükümet sorumlu tutulurdu ki doğrusu da budur.
Kendini bilmez itin birisi ya da birileri silah ile ateş etse (İstanbul'da geçmişte 1 Mayıs olaylarında yaşandığı gibi) Allah muhafaza ölen ve yaralananlar olsa bu insanları orada toplayanlar mı alacaktı bunun sorumluluğunu? Elbetteki hayır.
Vali, yasalarla belirlenen yetkisini kullanarak gösteri yapacaklar için gerekli yerleri sunmuş ve buna rağmen kanun tanımaz bir şekilde illegal olarak buna uyulmamıştır.
Türk bayrağı hepimizin bayrağı, canımız feda ona lakin elinde bayrak taşıyanlar (bayrağın ruhuna aykırı hareket ederek) güvenlik güçlerine saldırabilir diye de bir imtiyaz söz konusu değildir.
Benim Türk polisime yapılanlar, Amerika ya da Avrupa'daki polislere yapılmış olsaydı ne olurdu o saldıran insanların hali uzun uzun anlatmaya gerek yok sanırım.Gaz ve tazyikli su sıkılmadan önce gerekli uyarıların defalarca yapıldığına dair en ufak bir şüphem dahi yok.Yaralanan polislerden de; oradaki göstericiler sorumlu olmayıp ta, Kayseri Ali dağındaki çoban Abdullah sorumlu değildir sanırım. Evet, ne kadar anlatırsan boş aslında...

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Doğma büyüme Ankara'lıyım yıllardırı bırakalım, bir kez bile Ulus'ta kutlanmamıştır. Burada binlerce insandan bahsediliyor,nerde isterlerse orada kutlasınlar diye birşey söz konusu bile olamaz.
Gelen insanlardan ya da oradan geçen insanlardan birine birşey olsaydı bundan polisi,emniyet müdürleri, kaymakamı, valisi, içişleri bakanı ve hükümet sorumlu tutulurdu ki doğrusu da budur.
Kendini bilmez itin birisi ya da birileri silah ile ateş etse (İstanbul'da geçmişte 1 Mayıs olaylarında yaşandığı gibi) Allah muhafaza ölen ve yaralananlar olsa bu insanları orada toplayanlar mı alacaktı bunun sorumluluğunu? Elbetteki hayır.
Vali, yasalarla belirlenen yetkisini kullanarak gösteri yapacaklar için gerekli yerleri sunmuş ve buna rağmen kanun tanımaz bir şekilde illegal olarak buna uyulmamıştır.
Türk bayrağı hepimizin bayrağı, canımız feda ona lakin elinde bayrak taşıyanlar (bayrağın ruhuna aykırı hareket ederek) güvenlik güçlerine saldırabilir diye de bir imtiyaz söz konusu değildir.
Benim Türk polisime yapılanlar, Amerika ya da Avrupa'daki polislere yapılmış olsaydı ne olurdu o saldıran insanların hali uzun uzun anlatmaya gerek yok sanırım.Gaz ve tazyikli su sıkılmadan önce gerekli uyarıların defalarca yapıldığına dair en ufak bir şüphem dahi yok.Yaralanan polislerden de; oradaki göstericiler sorumlu olmayıp ta, Kayseri Ali dağındaki çoban Abdullah sorumlu değildir sanırım. Evet, ne kadar anlatırsan boş aslında...

olabilir,edebilir,yapabilir hep olasılık ..peki valiliğin belirlediği yerlerde dediğin olaylar gerçekleşirse ne olacak...
şimdi tek bir sorunun cevabını bekliyorum o biber gazı ve tanzikli su bir çocuğun bir yaşlının veya diğer insanların canına malolsa ne düşünürdün...

bu kadar olaya rağmen hala eleştirebiliyorsanız evet cumhuriyet bizim tekelimizde...

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Nevzat Tandoğan Chp'li Ankara Valisi iken kravatsızları ceketsizleri köylüleri Ankara merkezine sokmuyordu. Bunu da hatırlayalım.

Tarih i biraz daha geriye çektiğinizde biraz daha kokuşmuşluk lar görünecektir yani bu gelenek olarak var o zihniyette. Ayrıca başka gösterilerde hak hukuk ihlalleri yaşanırken insanlar ölürken neden sesiniz çıkmıyor neden sadece kendi yandaşlarınıza yapılan haksızlıkları görüyorsunuz çok uzak değil açın interneti bakın bu ülke topraklarında yapılan gösterilerde ölen hastanelik olan insan sayısı ne güvenlik güçleri neden insana insan gibi davranmıyor ben zulüm görür ken neden sen bıyık altından gülüp oh olsun diyorsun ve senin başına aynı şey gelince aynı şeyi bende mi yapayım hayır yapmam ama sen, ben zulüm gördüğüm zaman alkışlamak yerine tepkini koysam meydanlara çıksan bu gun bu olaylar belki hiç olmayacak o yüzden birbirimizın hakkini hukukunu savunduğumuz sürece varız yoksa şu anda olduğu gibi sistem tarafından bir hiç gerektiği zaman harcanacak bir piyon değersiz bir meta olarak görülmeye devam edeceğiz vel hasıl bireysel ırksal mezhepsel değil her olaya insanı değer açısından bakmanın zamanı geldi ve geçiyor da.Vatan için değil bu vatan ın içinde yaşayan insanlar için nasil dahada faydalı olurum.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Başka gösterilerde hak hukuk ihlalleri yaşanırken insanlar ölürken neden sesiniz çıkmıyor neden sadece kendi yandaşlarınıza yapılan haksızlıkları görüyorsunuz çok uzak değil açın interneti bakın bu ülke topraklarında yapılan gösterilerde ölen hastanelik olan insan sayısı ne güvenlik güçleri neden insana insan gibi davranmıyor ben zulüm görür ken neden sen bıyık altından gülüp oh olsun diyorsun ve senin başına aynı şey gelince aynı şeyi bende mi yapayım hayır yapmam ama sen, ben zulüm gördüğüm zaman alkışlamak yerine tepkini koysam meydanlara çıksan bu gun bu olaylar belki hiç olmayacak o yüzden birbirimizın hakkini hukukunu savunduğumuz sürece varız yoksa şu anda olduğu gibi sistem tarafından bir hiç gerektiği zaman harcanacak bir piyon değersiz bir meta olarak görülmeye devam edeceğiz vel hasıl bireysel ırksal mezhepsel değil her olaya insanı değer açısından bakmanın zamanı geldi ve geçiyor da.Vatan için değil bu vatan ın içinde yaşayan insanlar için nasil dahada faydalı olurum zihniyetinin insanların içine yerleşmesi lazım diye düşünüyorum .

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
olabilir,edebilir,yapabilir hep olasılık ..peki valiliğin belirlediği yerlerde dediğin olaylar gerçekleşirse ne olacak...
şimdi tek bir sorunun cevabını bekliyorum o biber gazı ve tanzikli su bir çocuğun bir yaşlının veya diğer insanların canına malolsa ne düşünürdün...

bu kadar olaya rağmen hala eleştirebiliyorsanız evet cumhuriyet bizim tekelimizde...

Hiçbir şey olmaz Geçenlerde emekli bir erkek şahıs oldu ne oldu hiç biber gazından değil dediler .

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Güvenlik güçlerinin testi kırılmadan önce gerekli önlemleri ve tedbiri almış olmasının bu denli yadırganması ayrıca kelle koltukta gezen vatan evlatlarına bu kadar düşmanca yaklaşılması nasıl bir uyuşuk ve bulanık zihniyetin sonucudur? Bahsi geçen şekilde bir olay yaşanması durumunda ise, yasalarda ve kanunda yapılması gereken bellidir. Sonuçta kabile devleti değiliz, muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz.

(Belki 10 yıl önce öyleydi ama) Artık cumhuriyet herhangi bir zümrenin tekelinde değildir,cumhuriyet cumhurun kendisinindir.Ve sanırım hazımsızlıkta bundan kaynaklanıyor.

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adamlar kaç gündür sürekli fotomontaj resim yapıp yapıp paylaşıyorlar. Hepside birer birer açığa çıkıyor ama sonuçta safız biz. O kadar açığa çıkan fotomontaj gibi şeylerden sonra hala bazı şeylere önyargılı davranarak ilk görüşte nasıl gördüysek öyle tepki veriyoruz. Polislere Allah sabır versin sürekli eylemciler tarafından hakaretlere maruz kalıyorlar fakat yapabildikleri birşey yok. Neler neler görüyorlar polislik hayatları boyunca ama biçok polis silahını kılıfından çıkartmadan emekli oluyor. Böyle saf saf inanmayın herşeye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...