Türk bayrağı açana polis tekmesi!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Senelerdir Atam izindeyiz diyerek yan gelip yatanlar ancak böyle prokatif olaylarla statükolarını korumaya çalışırlar.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
O eskidendi artık millet yemiyor bu tezgahlarınızı. Fotomontaj resimlerle kuru kalabalıkla geriye dönüş olmaz artık.

Bayrağı üstüne geçir polise saldır ortalığı birbirine kat. polis sana karşılık verincede bayrağa saygısızlık :)
Allaha hamdolsun ki artık medya sadece bunların tekelinde değil. Gerçekler hemen ortaya çıkıyor.

Yemezler..

Hangi medya? Hangi gerçekler? Faşizmin tanımını tekrar mı yapalım?

OY6yT.jpg

Lh4z5.jpg

yP8X1.jpg

vVDS9.jpg

vaPoi.jpg

4Edoj.jpg

8Au1t.jpg

RTJkb.jpg

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
4jpg_h309.jpg

hurriyetten_bakan_sahine_sinsi_tuzak13515794340_h945485.jpg

Benim sözüm yukarıdaki montajlı resimlere. Ve polise saldıranlara.
Ortalığı karıştırmak için yapılan provakasyonlara.

Faşizmin tanımını yapmana gerek yok. Faşizmin ne olduğunu , Cumhuriyeti ve Atatürkü kendi tekellerine alıp yıllarca milletinin kanını emenler yeterince gösterdi bizlere @haqy .

Eskiden olsa Hürriyetin attığı manşet olduğu yerde kalır amacına ulaşırdı. Şimdi öyle değil. Sahtekarlıkları hemen ortaya çıkıyor.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İsteyen istediğini söylesin. Dün ulustaki havaya hakim olan zihniyet hoşuna gitse de gitmese de seçimlerde defolup gidiyorlar. Hala bıkmadınız milletin sizi kovmasından. Bir de kalkmış utanmadan provokatif eylem yaparsınız. Şunu açıkça söylerim ki, terörü besleyen sizin sahip olduğunuz zihniyettir. Uyumaya devam edin. Eninde sonunda sizde biteceksiniz, bu ülke rahatlayacak !

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
"PADİŞAH" Kelimesini kullandığına göre senin işin bayrakla vs. değil. Sanırım Başbakanla. Ve sanırım . Değilsen bile Şunuda unutmayın bu bayrak kimsenin TEKELinde değil.

Ayrıca padişah dediğin adamın belediyesi İstanbul Boğazında muhteşem bir kutlama yaptı gördün mü ? Ama nerde siz anca sağa sola saldırın. Sanıyorsunuzki vatana hizmet ediyorsunuz. Bu memlekette vatan bayrak diye alenen bağranların bu memlekete zarardan başka hiçbirşey vermediklerine inananıyorum.

"Sen böyle düşündükçe ben inadına orda gösteri yapıcam" demişsin. Benim birşey düşündüğüm yok. Ben sana niye kutlama yapıyorsun demedim. Niye böyle kutlanıyor dedim. Devlet eğer 1 bölge için yasak diyorsa uyun kardeşim yasağa. İşinize gelen her yasağa uyduğunuz gibi.

Bizde kutladık. Adam gibi kutlayın gelin beraber kutlayalım.

Padişah kelimesine takılmışsın ama yasak neden onu açıklamamışsın ben düşünen bir insanım devlet bir bölge için yer için yasak diyorsa düşünmeden uymam o yasak a nedenini sorgularım burada düşünce üzerine dayanarak padişah kelimesini kullandım düşünmeden haraket etmeyi eski padişahlık sistemine bağladım

Bu memlekette vatan bayrak diye alenen bağıranların bu memlekete zarardan dan başka hiçbirşey vermediklerine inanıyorsun çok üzüldüm bu duruma özellikle elinde bayrak vatan diyen insanların bağıran insanlar olarak algıladığın için onların zarardan başka hiçbirşey vermediklerine sadece inanıyorsun bense istatiksel veriler beklerdim senden vatan ile bayrak kelimesinin bu kadar basit bir kelime olduğunu mu düşünüyorsun, inanarak bu insanların hepsinin zarar verdiklerini düşünüp bir genelleme mi yapıyorsun elinde istatistiksel bir veri olmadığına göre ön yargıların var

Devlet yasak olan yerlerde gösteri yapmayın diyor. Birileri Eline Türk bayrağını ve Atatürkün resmini almış inadına ve zorla orada kutlama yapmaya çalışıyor. Bu ne demek ? Benim elime bayrağı alırım kimseyi takmam mı ? Evet kesinlikle bu.

Zaten en başta bu cümleyi incelemek gerek klasik bir cümleyle başlayacağım. Bu insanlar Cumhurriyeti kurarken sana mı sorudularda niye böyle kutladıklarını yargılıyorsun kutlarken kimseye zarar vermeyen bayrağını alıp sokaklara dökülen vatandaşa bakış açın farklı onlar adam gibi kutlamıyor mu bir kere şuan gelecekte geçmişte hangi siyasi parti olursa olsun bu böyledir bayrağını alan vatandaş başkalarına zarar vermeden başka amaçlara taşımadan devlet kontrolünde bayrağını alıp dışarı çıkıp kutlama yapabilir sen bunu yasaklayamazsın devletin görevi yasaklamak değil bayram kutlamaları esnasında oluşabilecek tehditlere karşı önlem almaktır kendi tarihini bilmeyen bir milletin geleceğini başkaları belirler anayasanda bile var bayram kutlamaları.

http://tr.wikipedia.org/wiki/29_Ekim_Cumhuriyet_Bayram%C4%B1

Bayram kabul edilmesi: Burayı özellikle dikkatlice okumanı öneriyorum

Bunların montaj olduğunu araştıran bilinçli insanlar biliyor ama benim izlediğim dha'nın canlı yayınında montaj yoktu 2 3 örnekle olayı ört bas edemeyiz montaj edenlerin olayı abartıya kaçtığını göstermek için böyle şeyler yok dedirtmek için montaj yapıp yapmadıklarını ya da olayların çok kötü olduğunu polisin artık çocuğu bile kovaladığını dövdüğünü göstermek için yapıldığını bilemeyiz tabi bu fotomontajı yapanlarda bölücülük yapmak istiyorlar orası açık.

Biraz ülke gündemini takip eder de haber izlersen neden provakatif eylem olacağını sormazsın bana.Öğlen haberlerinde çıkan ismi lazım değil bir partinin milletvekilinin söylediği sözleri dinleseydin söylediklerinin bayramla alakalı değil sadece hükümeti hedef alan sözler olduğunu görürdün.Kimse kimseyi kandırmasın.

Polis olayı içinde şunu söyleyeyim, diyelim ki senin dediğin gibi oradaki adam o kadar insan varken orada, o polisten, ki demekki polis gözüne onu önceden kestirmiş anladığımız kadarıyla, tekme yedi yok yere.Olabilir, ben olamaz demedim ki zaten.Benim söylediğim şuydu siz polisi vatandaşı dinlemeden direk polisi suçlamakta çekinmiyorsunuz da, o polisin de haklı olabileceğini niye düşünemiyorsunuz ? Nereden, nasıl bilebiliyorsunuz olayın iç yüzünü ? Siz Türkiye'm dediğiniz memlektinizin polisine vurmaya,saldırmaya kalkıyorsunuz bu normalde, polisin karşılık vermesi mi anormal ? Ayrıca olaylar direk çıkmadı biliyorsunuz ki, bildiğinizi varsayıyorum, önce uyarı yapılır taşkınlık devam ederse müdahale edilir.Bu iş böyledir.Polis birileri gelse de pataklasak diye göbek atmıyordur zannımca.Her işin kendine göre zorlukları var yaşamayan bilemez o yüzden bol keseden atmak kolay olabilir tabi.Aklı salim insan zaten neyin ne olduğunu görüyorda sesini çıkarmıyor.Show peşinde koşmak herkesin derdi değil bu memlekette o yüzden.

Gündemi takip ediyorum ama gündemi takip ederken aynı zamanda olan bitenleri yargılıyorum ve aklıma 29 Ekimde Türk bayrağı ve Atatürk bayrağı açan vatandaşlardan ilk olarak provokatif eylem yaptıkları gelmiyor medya böyle getirmemi istiyor bir iletişimci olarak şu kadarını söyleyeyim sana, televizyonda izlediklerinin en az %80'i yalan, abartılı, şov amaçlı, çıkar amaçlı haberler, çoğu televizyon programı şov programları sahnedeki seyircilerin zorla alkışlatıldıkları bir medya var soruların kasıtlı önceden hazırlanıp sorulduğu mülakat programları sorulan kişi o soruların sorulacağını biliyor daha çok şey var şuan yazmakla anlatılmaz bunların hepsini bizzat yaşadığım için buraya yazıyorum arkadaşlardan çevreden duymadım yaşadım sana The newsroom adlı diziyi öneririm arkadaşım, bakarsın konusuna beğenirsen izlersin az çok mecralar ve diğer haber kanalları hakkında fikrin olur. Günümüzde siyasetin ne kadar pislik bir şey olduğu hakkında paranın insanlara neler yaptıra bileceğini sadece internet ve medya dan takip edersek bu iş olmaz polis olayını gene yorumlaman yanlış anladığını ya da anlamak istemediğini gösteriyor inceleyelim bi yazdıklarını

Kimse de demiyor ki arkadaş bu ülkenin polisi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin polisi vatandaşına tekme atar da niye atar ?
Acaba o tekme attığı kişi de ona vurmaya çalıştığı için olabilir mi ? ya da o tekme attığı kişi onun anasına bacısına küfretmiş olabilir mi ? ama yok biri melake diğeri hain nasılsa değil mi ?

Atar da niye atar buradan çıkarılacak anlam ne oluyor ?
Türkçeyi yanlış bilmiyorsam şu: Polis durduk yere tekme atmaz polisin tekme atması için bazı sebeplerin olması gerekmektedir buradan polisin gerektiğinde tekme hakkı vardır anlamı çıkmaktadır benim savunduğum vatandaş ise resimde görüldüğü kadarıyla silahsız zırhsız bende bu vatandaş sözlü olarak taciz etse de insan gücüyle vurmaya çalışsa bile onca zırhlı polisin bunu tekme atmadan halletmesi gerekmektedir.

Benim söylediğim şuydu siz polisi vatandaşı dinlemeden direk polisi suçlamakta çekinmiyorsunuz da, o polisin de haklı olabileceğini niye düşünemiyorsunuz ?

Benim söylediğimde şu polis oradaki vatandaşı sorgulamadan suçlu olduğunu düşünüp tekme atma hakkına nasıl ulaşabilir ? bu ülke yasalarla yönetilmiyor mu ? polis o vatandaşın tekme yemesini sorgulayıp yasalarca mı karar verdi ? duygusal olarak sinirlerine hakim olamayıp mı karar verdi. Burada vatandaş suçsuz mu diyebilirsin suçludur olabilir polis olmanın zor kısmı da burada zaten tekme atmadan sinirlerine hakim olarak o adamı alıp yargılatabilmek. Bunları bilmek için de olayın iç yüzünü bilmeme gerek yok bunlar insan haklarıdır.Şimdi bu durumda tarafsızca bol keseden kimin atığını söyleye bilir misin ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kendi ülkemizde kendi bayrağımızı açamıyoruz...Durun bakalım daha neler gelecek başımıza...

Mesele bayram ve bayrak meselesi değil? Ortalığı karıştırmak ve bundan darbe gerekçesi çıkarmak isteyen birileri düğmeye bastı. 28 Ekim günü Samsun'da da ADD derneğinin yürüşüyü vardı. Zaten sayıları fazla kalabalık değildi. Toplasan 300-500 kişi kadardırlar.
Fakat son derece düzenli bir gösteri yürüyüşü tertip ettiler. Önce ilk sırada yaşları 15-20 civarında olan çocuklar, ellerde ADD'nin pankartları, dillerde "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı... Ortada CHP üyeleri, yaşları 30-40 civarında, ellerde Türk bayrakları, sloganları "Türkiye laiktir, laik kalacak... En arka sırada ise 60-70 yaşlarında başka bir grup, ellerinde herhangi bir şey yoktu, yalnız birinin elinde bir teyp, sesi sonuna kadar açık. Teyp'te 12 Eylül öncesi terör örgütlerinden biri olan Dev-Yol'un marşı çalıyor. Grup da yüksek sesli olarak marşa eşlik ediyordu, "Yurdumuza faşist dolmuş, vurun kardaşlar vurun" şeklinde...
Biz bu filmi daha önce görmüştük, hem de çok acı bedeller ödeyerek.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
dünkü ulustaki olayları eleştiren arkadaşlara tek bir soru soruyorum..

siz hangi bayrağa hangi millete selam veriyorsunuz?..bilelim yeter...

siz haburdan gelenleri davulla karşılayan
türk bayrağına su sıkacak kadar zihniyeti zedelenmiş kişilerin tarafında mısınız ?

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
4jpg_h309.jpg

Faşizmin tanımını yapmana gerek yok. Faşizmin ne olduğunu , Cumhuriyeti ve Atatürkü kendi tekellerine alıp yıllarca milletinin kanını emenler yeterince gösterdi bizlere @haqy .

Eskiden olsa Hürriyetin attığı manşet olduğu yerde kalır amacına ulaşırdı. Şimdi öyle değil. Sahtekarlıkları hemen ortaya çıkıyor.

Yahu bir türkü tutturmuş gidiyorsunuz. Yıllardır milletin kanını kim emmiş bir göster? 80 öncesi ve sonrasındaki hükümetleri de bir say bakalım, yıllardır neler olmuş bizde öğrenelim. Terör diyorsun da, terörün bitme noktasından bugünkü en azılı haline nasıl geldiğini, gizli kapılar arkasında kimlerle hangi pazarlıkların yapıldığını, muhalefet olanı türlü yalanlarla nasıl içeri tıktıklarını da bir anlat. Eskiden yapılan yanlışların kat ve kat fazlasını yapanları savunduğunu da unutma. Faşizmin ne olduğunu bir amerikalı, fransız, ingiliz fazla bilmez ama Türkiyenin bu son dönemi yaşayanlar çok iyi bilir.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Haberin başlığında mantık hatası;Türk bayrağı açana polis
tekmesi! Bu başlığa göre bayrak taşıyan her kim olur ise olsun Ister tecavüzçu Ister seri katil Ister vatan haini ona dokunamazsınız kanunlara bakıyorum yok türk bayrağı taşıyan her türlü şucu işleyebilir diye bir kanun da yok eee esi bildiğimiz kartel medyasının dinazor ları koruma cabalari

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Fatih Sultan Mehmedi zehirleyen zihniyet, Mustafa Kemal Atatürkün ölümünü hızlandırdı. Aynı zihniyet 60, 80 ve 2001 ekonomik darbeyi yaptı ve yine aynı zihniyet dün Ulustaydı !

Fatih sultan mehmedi zehirleyen zihniyet diye girişin, bu çözülemeyen söylentiye, Fatih sultan mehmedin zehirlenerek öldürüldüğüne kesin kanıt getirdin mi ? oradan yola çıkarak yaptığın genellemede süper nereden buluyorsun bu kaynakları aralarındaki bizi bölen bağlantıları merak ettim

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yorum da beğendiremiyoruz! Anlaşılan bazı şeyleri burada tartışmak imkansız!

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
4jpg_h309.jpg

Alttaki montaj hürriyete ait belli. Haber kaynağın üstteki montajın kaynağını bulamamış. Bobilerin geçen seneki 29 ekim gösterileri iptal edildi adlı konusu için yapılmış çalışma. Montajcı LORD GAGA sadece çocuğun eline bayrağı mı tutturdu yoksa çocuğu da o mu koydu tam bilemiyorum. Ama aynı fotoğraf çocuğun elindeki bayrak silinerek internette bolca koş çocuk koş ismiyle kullanılmış. Linkte benzer nitelikte çalışmaları görebilirsin.

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Polisle halkı karşı karşıya getirenlere lanet olsun. İnşallah birgün polis tekmesini yiyenler onlar olur.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İsteyen istediğini söylesin. Dün ulustaki havaya hakim olan zihniyet hoşuna gitse de gitmese de seçimlerde defolup gidiyorlar. Hala bıkmadınız milletin sizi kovmasından. Bir de kalkmış utanmadan provokatif eylem yaparsınız. Şunu açıkça söylerim ki, terörü besleyen sizin sahip olduğunuz zihniyettir. Uyumaya devam edin. Eninde sonunda sizde biteceksiniz, bu ülke rahatlayacak !

kusura bakmada dünkü tepki sadece milli tepkidir .. millet kimi kovuyor anca kendinizi kandırın siz ...
bayrak açarak veya marşlar söyleyerek bayram kutlamak ne zamandan beri provokatif eylem oluyor..
terörü besleyen zihniyet demişsinde 2000den önce bu zihniyet vardı ve sıfır şehit yaralı, şimdi ise bakıyormusun ne kadar şehit olduğuna...

artı 1950'den beri bu ülkede demokrat olduğunu iddaa eden ama demokrasinin d'sinden anlamayan birçok parti ve grup vardı (dini kullananlar dahil) ne oldu ilk önce onlar gitti bu ülkede ... mesutlar,tansular,demireller,özallar ne oldu..

uyumaya devam edenler var onlarda sizsiniz ya inanmak istemiyorsunuz ya da işinize gelmiyor.. bu ülkede menemen kafası olduğu sürecede bitmez...

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hala terörün artışını bir iktidar hatası gibi göstermeye çalışmayalım yalnız. Aksine PKK, AKP hükümetine zarar vermek için eylemlerini artırıyor. Evet 2000'den önce duymuyorduk orada olanları. Neden acaba? Çok mu günlük güneşlikti? PKK ile barış mı yapılmıştı? Veya dönem iktidarı birşeylere göz yumuyordu da PKK onun için mi liderinin yakalanmasına bile ses çıkarmadı? Bugün hala PKK'nın kürt özgürlüğünü falan amaçladığını düşünenler var. PKK uyuşturucu satar, kaçakçılık yapar, insan ticaretiyle uğraşır. Kürtlere özgürlük falan umurlarında değildir. Bunu sadece kirli işlerine bir örtü olarak kullanırlar. Ne zaman ki damarlarına basıldı, ne zaman ki onlara göz yumanlar birer birer ayıklandı işte o zaman birileri düğmeye bastı. Unutmayın terör örgütleri için kaos ortamı yaratmak birincil amaçtır. Hele ki PKK için iktidarı zayıf göstermek bir önceliktir.<br><br>Ayrıca yukarda yorum yapan arkadaş Sn. Turgut Özal ve Tansu Çiller'e laf etmiş. Cidden sormak istiyorum Turgut Özal'ın bu ülkeye yaptığı hizmeti yapabilen başka biri var mı? Tansu Çiller kadar cesur siyaset yapabilen başka biri gelmiş mi o güne kadar? Bunları bir araştırın neler yapılmış o dönemlerde bir görün sonra zaten hak verirsiniz bana.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hala terörün artışını bir iktidar hatası gibi göstermeye çalışmayalım yalnız. Aksine PKK, AKP hükümetine zarar vermek için eylemlerini artırıyor. Evet 2000'den önce duymuyorduk orada olanları. Neden acaba? Çok mu günlük güneşlikti? PKK ile barış mı yapılmıştı? Veya dönem iktidarı birşeylere göz yumuyordu da PKK onun için mi liderinin yakalanmasına bile ses çıkarmadı? Bugün hala PKK'nın kürt özgürlüğünü falan amaçladığını düşünenler var. PKK uyuşturucu satar, kaçakçılık yapar, insan ticaretiyle uğraşır. Kürtlere özgürlük falan umurlarında değildir. Bunu sadece kirli işlerine bir örtü olarak kullanırlar. Ne zaman ki damarlarına basıldı, ne zaman ki onlara göz yumanlar birer birer ayıklandı işte o zaman birileri düğmeye bastı. Unutmayın terör örgütleri için kaos ortamı yaratmak birincil amaçtır. Hele ki PKK için iktidarı zayıf göstermek bir önceliktir.<br><br>Ayrıca yukarda yorum yapan arkadaş Sn. Turgut Özal ve Tansu Çiller'e laf etmiş. Cidden sormak istiyorum Turgut Özal'ın bu ülkeye yaptığı hizmeti yapabilen başka biri var mı? Tansu Çiller kadar cesur siyaset yapabilen başka biri gelmiş mi o güne kadar? Bunları bir araştırın neler yapılmış o dönemlerde bir görün sonra zaten hak verirsiniz bana.

okuduğumuz iyi anlayalım sonra konuşalım yukarıdaki siyasetçilere laf atmadım sadece bu iktidarın onlara da kalmadığını onlarında birer birer yok olduğunu söyledim..

sen teröriste imtiyaz verirsen imralıyla,leyla zanayla konuşursan (ne konuştukları muamma) yukarıdaki yazdıkların gibi bazı şeylere göz yumarsan başımıza da çıkarlar özerklikte alırlar .. sonrası allah kerim...

madem 2000 de bazı şeylere göz yumuldu şimdi neden yapılmıyor.. pkk lideri elinde neden asmadın derler 10 senede... herşey ellerinde değilmi.. AB umurlarında mı sanki...

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Koyun sürüsü, bilmem ne kafalı diye insanlara hitap etmek sizin gibilere yakışır.Demokrasiden veryansın edipte insanların en demokratik hakkı olan seçme hakkına saygı duymamak size yaraşır.Trajikomik.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Yahu bir türkü tutturmuş gidiyorsunuz. Yıllardır milletin kanını kim emmiş bir göster? 80 öncesi ve sonrasındaki hükümetleri de bir say bakalım, yıllardır neler olmuş bizde öğrenelim. Terör diyorsun da, terörün bitme noktasından bugünkü en azılı haline nasıl geldiğini, gizli kapılar arkasında kimlerle hangi pazarlıkların yapıldığını, muhalefet olanı türlü yalanlarla nasıl içeri tıktıklarını da bir anlat. Eskiden yapılan yanlışların kat ve kat fazlasını yapanları savunduğunu da unutma. Faşizmin ne olduğunu bir amerikalı, fransız, ingiliz fazla bilmez ama Türkiyenin bu son dönemi yaşayanlar çok iyi bilir.

Türkü tutturanlar belli oluyor : Cumhuriyete sahip çık , Cumhuriyet elden gidiyor , Yakında burası iran olacak, Türkiye laiktir laik kalacak gibi türküleri dillere destan. Maksat gayet açık ; Ortalığı karıştırmak ülkenin düzenini bozmak. Kendi gibi düşünmeyenleri bu ülkeden silmek. Varsa yoksa provakasyon. Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alpaslan Aslan Allah Allah diye bağıyordu ya hani olay esnasında. Gazeteler boy boy manşet attılar. Bakanları öldürecekdiler cenaze töreninde. Peki sonra ne oldu. 1 haftayı geçmedi yalanlar çıktı ortaya. Yıllarca bunu yaptılar ve başarılı oldular. Ama artık yemiyor millet.

Sanki Cumhuriyet sadece bunlara ait.
Tekeline aldıkları herşey ellerinden bir bir alınınca zorlarına gidiyor bazılarının. Yakın geçmişte asker göreve diye miting yapıyordu aynı sivil toplum örgütleri aynı parti mensupları . Cumhurbaşkanın hanımının başı örtülü ya onun için Cumhuriyet bayramı kabul olmuyor artık köşkte herhalde! Ne Güzel önceden çağdaş çağdaş kutluyorlardı dimi.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
29 Ekim Cumhuriyet Bayramında olanları hala bir grup provakatöre bağlayan zihniyet kusura bakmasın ama o at gözlüğünü çıkarsın..o meydanda Cumhuriyet bayramını kutlamaya çalışan ardından da Ata'sını anmaya Anıtkabire yürümek isteyen halk,yurdun 4 bir yanından gelen genciyle-yaşlısıyla tarihine,Ata'larına,dökülen Al kan'a duyarlı halktır.. Siz Kim oluyorsunuzda kendi Halkınızı ayaklar altına almanıza vicdanınız el veriyor, siz Kim'i Kimden koruduğunuzu zannediyorsunuz? Geçmişine sahip çıkamayan bir millet gelecekte mutlu olamaz. Işıklar söndüğünde anlayacaksınız.

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dünyada bin yıllık tarihi silinen ve o günü bayram olarak kutlayan başka bir millet daha yoktur... N.F.KISAKÜREK

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok merak ediyorum hiç Sultan Fatih'in türbesine gittiniz mi? Siz Kanuninin kabri nerdedir bilir misiniz?

Bizler miting yerine provaksyon yapanlarıda gerçekten kutlamaya gidenleride iyi biliyoruz. Dökülen al kanların kimden döküldüğünü araştırdınız mı hiç? Köylü milletin efendisidir diyenlere rağmen Ankaraya köylüleri sokmayanları da iyi biliriz. Chp Atatürk vefat ettikten sonra bitmiş değişmiş yozlaşmış bir partidir. Bugün yasadığımız olumsuzluklar da Chp'nin suçudur.

Ben yüzyüze tanımadığım kişiler ile siyaset konuşmayı sevmem ancak hala bu milleti Chp zihniyetine sokmaya çalışanlara da tepkisiz kalamam. Siz İnönü oldunuz karne ile ekmek dağıttınız biz Menderes olduk karneyi sadece okulda gördük ve siz Chp'ydiniz hükmet oldunuz biz Menderes'tik idam olduk. Biz Erbakandık Ecevittik ama insan gibi yaşamak istedik hatta Kıbrıs'ı bildik siz Asker oldunuz memleketin anasını bellediniz. Biz Özal olduk özel olduk ama siz tüzel bile olamadınız..
Yeniden Erbakan olduk Çiller olduk işçiye memura maaş üstüne maaş olduk ama siz darbe üstüne darbe oldunuz.

Siz hiç bir zaman Atatürk'ün özlemini çektiği kişiler olmadınız.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Dün paçavraları taşı darbeciler için gerini yırt bugün işine gelsin Türk Bayrağını al provakasyon yapıp cumhuriyeti savun ya cumhuriyet bayramından size ne siz darbe yanlısınız oligarşik dikta özlemi olanlarsınız ne bu bayramla nede bayrakla işiniz var.Geçen bayramlarda o kartoloşlar saldıracak başörtülü ararken neredeydiniz.Bu eylemler cezaevlerindeki açlık grevini desteklemek içindir ama bunada anlam veremedim adam devletin memuru rahatı yerinde hani eski tabiriyle ipinle kuşağı ................. u..n sizin öyle güvenceniz rahatınız varmı

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=274555]rashoaga[/MENTION] haydaaaa. Arkadaş olaya bu gözle mi bakıyorsun sen?

Kulaklarını kapatıp başka taraflarınızla dinlemeyin. Cumhuriyet kuruldu ki sen de benim gibi bizim gibi böyle rahat konuşabiliyorsun. Çok mu iyi olurdu Cumhuriyet olmasaydı.

Bakanlarımız diyor ki: Suriye destekliydi. Tabi ya 70 yaşında 50 yaşında amcalar teyzeler Suriye'den destek almışlardı. Diğeri de diyor ki, bunu diyen Başbakan sadece bir kesit söyleyeceğim dikkat edin dikkat. "O eski Cumhuriyet'i yaşatamayacaklar." Eski? Bundan evvel de "10 Yıl da ne ördün ne ördün" diyordu. Hani marşımız varya bizim bizim 10 yılda 15 milyon genç, demir ağlarla ördük diye.

Bazı şeyleri görmezden gelmeyin. Yapmayın. Kendi vatanınıza sahip çıkın. Herkes gelip geçici. Bu baştakilerde elbet bir gün geçip gidecek bu dünyadan biz de geçecez. Görmezden gelmeyin.

Reaksiyon puanı
0
Cumhuriyet tekelcilerine sesleniyorum! Cumhuriyet herkesindir kardeşim.Halkın belli kesiminin değildir.Bırakın bu boş diktatörlük rüyalarını.Atatürk hep beraber el ele bir şeyler yapmak istiyordu.Ama bakıyorum da sizler azığınızı almışsınız saçıyorsunuz nifak tohumlarını.
Alternatif kutlamaymış.Pehhh.. Anlamadığım dava koskoca hipodrom onun haricinde bir sürü alan belirlenmiş kutlama için.Neden niye alternatif bi yer? Nedir bu asilik, isyankarlık? Belirlenen yerde kutlayanlar sizden daha mı az cumhuriyetçi daha mı az Atatürk'ü seviyor? Onlar halk değil mi? O terör estirenlerin derdi Cumhuriyet falan değil.Onların derdi birileri kuyruklarına bastı, nemalarını kesti bütün mesele bu.
[h=3]Bakıyorum da forumda tecahül-i arif yapan bir sürü insan var.Hala birilerinin şıracılığını yapıyorlar.Ama yazık gerçekten yazık[/h]Tezahür eden bir çok şeye rağmen görmek istediğini gören o kadar çok insan var ki.
[h=3][/h]

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dünyada yaklaşık 124 ülkenin yönetim şekli cumhuriyettir yani sadece bize özel bir şey değildir.Buradan ulaşabilirsiniz.Almanya Federal Cumhuriyeti,Çin Halk Cumhuriyeti gibi gelişmiş ülkerin yanında İran İslam Cumhuriyeti,Somali Demokratik Cumhuriyeti,Uganda Cumhuriyeti,Zambiya Cumhuriyeti ve Zimbabve Cumhuriyeti gibi 3. hatta 4. dünya ülkeleri diyebileceğimiz ülkeler çoğunlukta.Cumhuriyet kelimesinden, bir ülkenin nasıl idare edildiği hemen anlaşılmaz, çünkü cumhuriyet adı altında dünyada farklı idare biçimleri ve siyasî rejimler mevcuttur.İçi demokrasiyle,özgürlükle, insan haklarıyla, fırsat eşitlikleriyle, çoğulculukla v.b erdemlerle doldurmadıktan sonra bunları barındırmayan bir cumhuriyet, faziletli, kültürlü ve anlamlı bir idare biçimi değildir.Cumhuriyet olmayıp da demokrasisi ve ekonomisi çok ileri olan ülkeler de var. Mesela Danimarka Krallığı, Hollanda Krallığı, Büyük Britanya Krallığı, Belçika Krallığı, Lüksemburg Krallığı vs. Bunlara ne demeli? Hepsi de Krallık, ama bu ülkelerde yaşayan insanlar Cumhuriyet’in kazanımlarından mahrum oldukları halde yine de çok mutlular? Neden mi? Demokrasi, çok partili sistem, sosyal piyasa ekonomisi ve özgürlükler sayesinde.Cumhuriyeti korumak ve kollamak fobisi adına demokrasiyi biz hep ihmal etmişiz.Kamalist,seküler ve ideolojik bir cumhuriyetten ziyade gerçek demokratik bir cumhuriyetin hakim kılınması ve buna yakışır şekilde bu ülke insanının yaşatılması en doğal hakkıdır. Senin, "Cumhuriyet kuruldu ki sen de benim gibi bizim gibi böyle rahat konuşabiliyorsun." sözüne gelecek olursak, kurulsa da kurulmasa da ben rahat konuşurdum sen rahat ol. Çanakkale Savaşında şehit olan rahmetli büyükbabamın babası ve Kurtuluş Savaşında gazi olan büyükbabam böyle bir cumhuriyet için mi savaştı, onu da bilmiyorum.Bizler binlerce yıllık bir neslin çocuklarıyız,bazılarını göğe çıkaracağız diye diğerlerini yerin dibine sokup, haksızlık yapıp incitmeyelim.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
kurulsa da kurulmasa da ben rahat konuşurdum sen rahat ol"

Neyse.

Bakma aslında ikimizde üçümüzde beşimizde aynı konuları konuşuyoruz. Sen A tarafından bakarken ben B tarafından bakıyorum. Fakat hepimizin isteği aynı.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Cumhuriyet tekelcilerine sesleniyorum! Cumhuriyet herkesindir kardeşim.Halkın belli kesiminin değildir.Bırakın bu boş diktatörlük rüyalarını.Atatürk hep beraber el ele bir şeyler yapmak istiyordu.Ama bakıyorum da sizler azığınızı almışsınız saçıyorsunuz nifak tohumlarını.
Alternatif kutlamaymış.Pehhh.. Anlamadığım dava koskoca hipodrom onun haricinde bir sürü alan belirlenmiş kutlama için.Neden niye alternatif bi yer? Nedir bu asilik, isyankarlık? Belirlenen yerde kutlayanlar sizden daha mı az cumhuriyetçi daha mı az Atatürk'ü seviyor? Onlar halk değil mi? O terör estirenlerin derdi Cumhuriyet falan değil.Onların derdi birileri kuyruklarına bastı, nemalarını kesti bütün mesele bu.
Bakıyorum da forumda tecahül-i arif yapan bir sürü insan var.Hala birilerinin şıracılığını yapıyorlar.Ama yazık gerçekten yazık

Tezahür eden bir çok şeye rağmen görmek istediğini gören o kadar çok insan var ki.

Arkadaşım, Cumhuriyet herkesindir doğru diyorsun ama o diktatörlük rüyası da nereden çıktı? O meydanlardaki insanların bu yönde bir söylemi mi oldu ki? Bu tamamen bir kesim medyanın çamuru ve sende karalama amaçlı bu çamura sarılmışsın. O meydandaki kişilere birçok şey diyebilirsin ama diyebileceğin son şey diktatörlük rüyası gördükleri olacaktır. Diktatörlük rüyası gören birini arıyorsan yanlış yere bakıyorsun. Aşırı otoriterer, totaliter rejim eğilimli ve ağzından çıkanı kanun sayan ve kendine göre hukuk dizayn eden birinden bahsediyorum, kimi kastettiğimi anlamışsındır. O ve onun yolundaki birçok kişi o rüyayı görüyorlar, tabi adı diktatörlük değil, daha sevimli isimler bulmuşlar bunun yerine :)

Ayrıca Hipodrom ve stadyumlarda halktan kopuk bayram kutlamalarına son vereceğiz demiyorlar mıydı? İzin istemişler biz böyle bir yürüyüş yapmak istiyoruz diye, ama saçma sapan bahaneler öne sürülerek izin verilmemiş ve yasaklanmış. Tüm olay zaten bundan sonra kopuyor, eğer izin verilseydi belki 1000 kişi sakin bir şekilde yürüyecekti ama ne zamanki yasaklandı, işte o zmn bazı kişilerin damarına basıldı. Halkın cumhuriyet bayramında gayet basit ve olağan bir yürüyüşüne yasak getirilince olan bambaşka bir boyut alıp belkide tepki koymak ve cumhuriyete sahip çıkma duygusuyla 100binler meydana akın etti. Polisin de sert müdahalesi eklenince sonuç bu.

"Nedir bu asilik, isyankarlık? Belirlenen yerde kutlayanlar sizden daha mı az cumhuriyetçi daha mı az Atatürk'ü seviyor? Onlar halk değil mi? O terör estirenlerin derdi Cumhuriyet falan değil.Onların derdi birileri kuyruklarına bastı, nemalarını kesti bütün mesele bu." hele bu cümlen baştan sona yanlış, neresini düzelteceğimi bilemedim. Anneler babalar çocuklarını da alıp gelmişler, gençlerle dolu, ellerinde sadece bayrak ve poster olan bir topluluk ne taşkınlık yapmış? Cam çerçeve indirip molotof kokteyl'i mi atmışlar. Sadece yürümek ve bayram çoşkusunu kutlamak istiyorlar. Olayı çirkinleştiren ve bu boyutlara getiren polisin müdahalesi. Evet, o meydanlardakilerin birçoğu benden de senden de daha cumhuriyetçi ve Atütürk'ü seviyor(Birçok atatürk ve cumhuriyet düşmanının olduğunu ve bundan hiç haz etmediklerini de hatırlatmama gerek yoktur sanırım). Çünkü sen ve birçoğu bu çoşkuyu kutlamak yerine kutlayanları pc karşısında karalama ve eleştirme derdine düşmüşsün, bende gitmeye üşenip evde uzanmışım. Sen başka türlü görme konusunda ısrarcısın ama o meydandakilerin bir çoğu tıpkı hipodrom ve stadyumlardakiler gibi bu çoşkuyu kutlamak için meydana inan sivil ve cumhuriyet sevgisiyle dolmuş vatandaşlarımız. 100bin kişilik hipodrom yada stadyum gösterebilir misin?

Onlar halk değil mi demişsin, evet onlarda halk, ama senin dediğin bu yanlışı en çok bu ülkenin yöneticileri yapıyor. Millet derken halk derken sadece kendi seçmenini kastediyor. Muhalif olan yada ona oy vermeyeni milletten ve halktan saymıyor, günü geliyor darbeci yapıyor, günü geliyor terörist yapıyor. Ortadoğuda devleti yakıp yıkanlar özgürlük savaşçısı oluyor, devletimiz hertürlü desteği sağlıyorken, meydanlarda ellerinde bayraklarla cumhuriyetini kutlamak isteyenler terörist mi oluyorlar?

O meydandakilerin terör estirmedi, polis ve devlet terörü vardı. Kuyruklarına basıldıkları doğru ama tespit yanlış. O meydandaki orta sınıf ve yoksul ailelerin bu düzenden ne gibi bir neması olabilir bir düşün Allahını seversen. Cumhuriyet ve Atatürk'ü koruma refleksi dersen anlarım bir derece.

Son cümlene gelecek olursak. Hiç savunduğun yada anlattığın şeylerin senin görmek istediğin yada birilerinin senin öyle görmeni istedikleri şeyler olabilir mi diye?

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] yolda gelen otobüsleri çevirip ceset torbası yok diyip, ulus meydanına almamışlar. Komik dimi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...