Tüm Güncellemeleri Kapatma

Bu konuyu okuyanlar

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İyi Günler,

Oyuna girdiğim zaman arada sırada İnternet hızında çok büyük düşüş oluyor ve bunun arkada güncellemeden yaptığı çok belli ama hangi uygulama güncelleniyor bilmiyorum. Bilmediğim içinde tüm güncellemeleri kapatmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Windows 10 kullanıyorsan;

Windows 10 Ana Konu

Linke tıkla, daha önce yazmıştım bu yöntemle mağaza uygulamalarının otomatik güncellemesini kapatın.

Ayrıca Win + R (Çalıştır) > gpedit.msc > Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Update

Sağ tarafta açılan kısımdan Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır çift tıkla. Çıkan ekrandan Etkin kısmını işaretle ve alttaki kutuyu Karşıdan Yükleme ve Kurma için Uyar olarak değiştir. Ardından Tamam' a bas.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ek olarak, bağlandığın interneti "Tarifeli Bağlantı" olarak ayarlayabilirsin. Böylelikle güncellemeler inmeyecektir.

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
tarifeli nasil yapiliyor ?

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Windows 10 kullanıyorsan;

Windows 10 Ana Konu

Linke tıkla, daha önce yazmıştım bu yöntemle mağaza uygulamalarının otomatik güncellemesini kapatın.

Ayrıca Win + R (Çalıştır) > gpedit.msc > Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Update

Sağ tarafta açılan kısımdan Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır çift tıkla. Çıkan ekrandan Etkin kısmını işaretle ve alttaki kutuyu Karşıdan Yükleme ve Kurma için Uyar olarak değiştir. Ardından Tamam' a bas.
bu sadece windows güncellemeleri icin degilmi ? Ben genel olan kapatmak istiyorum

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
bu sadece windows güncellemeleri icin degilmi ? Ben genel olan kapatmak istiyorum

Genel derken?

Bunlar Windows' la alakalı olan güncelleştirmeleri kapatır. Bilgisayara yüklediğin diğer programlardan bahsediyorsan onlar sana sormadan güncelleme yapmazlar. He illa kapatayım diyorsan yüklediğin programın ayarlarına girip kapatabilirsin.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Genel derken?

Bunlar Windows' la alakalı olan güncelleştirmeleri kapatır. Bilgisayara yüklediğin diğer programlardan bahsediyorsan onlar sana sormadan güncelleme yapmazlar. He illa kapatayım diyorsan yüklediğin programın ayarlarına girip kapatabilirsin.
Kısayoldan, bağlandığın ağı, tarifeli bağlantı olarak belirlersen, tüm güncellemeler manuel olur.