TÜBİTAK, Evrim Kitaplarını Kaldırdı!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
TÜBİTAK, Evrim Kitaplarını Kaldırdı!

TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları çatısı altında satışa sunulan Evrim Teorisi ile ilgili kitaplar, TÜBİTAK tarafından satıştan kaldırıldı. İşte TÜBİTAK ve Evrim Teorisi'nin detayları

TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları altından kaldırılan bu Evrim Teorisi ile ilgili kitaplar hakkında, siz ne düşünüyorsunuz?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Haydaaaa ya kardeşim inanmazsan inanma da kaldırmak nedir hangi zihniyet bu !!!

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bilgiye ulasmak isteyen (yanlis veya dogru) her türlü ulasir. Hangi cagda yasiyoruz? Kitap yoksa internet var. Bu karari sahsen sacma buluyorum.

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Hayvanat bahçesi müdürünü tübitak'a atıyan karanlık orta çağ zihniyetinin bir ürünü.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kitap okuma oranımız yüksekte sanki yasaklıyorlar

kayhanm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yayından kaldırılmaları saçmalık ve haksızlık. bazıları dedelerinin nerden geldiğini nerede yaşadığını merak ediyor.

acaba adam domuzdan mı gelmiş eşekten mi bilmek hakkı. boşuna babası eşşeoğlu eşek demiyor ona. çünkü dedesi bi eşekti. ama mesele nerenin eşeği olduğu. insanlar bilmek istiyor. dedelerinin yaşadığı yerleri ziyaret etmek istiyor.

hamdolsun bizim babamız net olarak belli Adem aleyhisselam böyle sıkıntılarımız yok. bu arkadaşlarıda Allah yardım etsinde bulsunlar atalarını.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dua okutularak 3 kat hızlı büyüdüğü iddia edilen fasulyeye ödül verirken böyle bişeyi yapmaları gecikmişti :) dfgsdfg

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İyi olmuş, zaten biz primat olmayı kabul etmiyoruz. Adem aleyhisselamın çocuklarının birbiriyle üremesinden olduğumuzu kabul ediyoruz. Böyle olunca zorumuza gitmiyor. Ama evrimi anlayanların annesini babasını hayvan yapıyoruz. Allah bu arkadaşlara da yardım etseydi keşke.

RapoertY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Müslüman mısınız siz anlamadım?Avrupa da hiç bir kitapta evrimle ilgili bir şey kalmadı siz neden karşısınız kaldırdıklarına?

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorun bu soruda zaten. Dinimize göre olguya istediğimiz anlamı mı vermeliyiz.Doğrunun müslümanı yahudisi mi var kardeşim. Avrupa ya gidip kitaplara bakmadan niye insanları yanıltmaya çalışıyorsunuz. Kurban olayım bilmeden münazara etmeyin. Bir anlamaya çalışın, evrim ne diyor. Sıkışınca hakarete çeviriyorsunuz sonra.(Üç yıl önce Avrupa da çok sayıda okul ziyaretinde bulundum.)

RapoertY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evrimin olmadığı kanıtlandı ki hem hakaret etmedim.Bir de kaldırılması gayet iyi olmuş neresi kötü

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
akp zihniyeti.... şakirtleri hayvanat bahçesi müdürlerini TUBİTAK yönetimine koymalarından belli...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Müslüman mısınız siz anlamadım?Avrupa da hiç bir kitapta evrimle ilgili bir şey kalmadı siz neden karşısınız kaldırdıklarına?
Olaya biraz geniş bir çerçeveden bakarsanız bu olayın Müslümanlık ile alakası yok ayrıca herkes müslüman olmak zorunda da değil.

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
^Evrimin olmadığı kanıtlandı.^ nedir?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bakın öğrencilerime anlattığım kadar temel bir örnekle evrimin ne demek istediğini anlatayım size. Bireyin genetik özelliklerini anne ve babadan gelen iki alel gen belirler. Bu genlerin toplum ortalamasından farkları evrimin motor mekanızmalarından en önemlisidir. Şöyle ki : toplum ortalamasından uzun anne ile ortalamadan uzun babanın çocuğu hem anneden hem babadan uzun olur. Çünkü anneden gelen gen de babadan gelen gen de boyu uzatacaktır.
Kuraklığın yaşandığı savanlarda, zürafalar yaprak beslenmesine başlarlar. Ağaç sayısı otlara nazaran az olduğundan. alt dallarda yaprak tükenince kısa boylular açlıktan ölürler. Uzun boylular hayatta kalır. Dikkat: İki uzun boylu zürafanın yavruları kendilerinden daha uzun boylu olur. Bu sefer daha uzun boylu yavrular yaprakları tüketip ebeveynlerini aç bırakır, öldürürler. Onların yavruları da kendilerinden daha uzun boylu olurlar. Her kuşak yavrusunu uzatır, kendisi doğal seçilimle yok olur. Böylece basit bir evrim zinciri olur. Bu olayda zürafa ölümleri doğumdan hızlı olur. Hayatta kalan bireylerle onları doyurabilecek ağaç popülasyonu dengelenince uzama durur.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Dua okutularak 3 kat hızlı büyüdüğü iddia edilen fasulyeye ödül verirken böyle bişeyi yapmaları gecikmişti :) dfgsdfg

+1 :)

bir de utanmadan bu deneyi bilim fuarında yayınladılar. Kaymakamda bu kişilere yardımcı olacakmış.
Dini kullanmak diye buna derim ben

^Evrimin olmadığı kanıtlandı.^ nedir?

Bakın öğrencilerime anlattığım kadar temel bir örnekle evrimin ne demek istediğini anlatayım size. Bireyin genetik özelliklerini anne ve babadan gelen iki alel gen belirler. Bu genlerin toplum ortalamasından farkları evrimin motor mekanızmalarından en önemlisidir. Şöyle ki : toplum ortalamasından uzun anne ile ortalamadan uzun babanın çocuğu hem anneden hem babadan uzun olur. Çünkü anneden gelen gen de babadan gelen gen de boyu uzatacaktır.
Kuraklığın yaşandığı savanlarda, zürafalar yaprak beslenmesine başlarlar. Ağaç sayısı otlara nazaran az olduğundan. alt dallarda yaprak tükenince kısa boylular açlıktan ölürler. Uzun boylular hayatta kalır. Dikkat: İki uzun boylu zürafanın yavruları kendilerinden daha uzun boylu olur. Bu sefer daha uzun boylu yavrular yaprakları tüketip ebeveynlerini aç bırakır, öldürürler. Onların yavruları da kendilerinden daha uzun boylu olurlar. Her kuşak yavrusunu uzatır, kendisi doğal seçilimle yok olur. Böylece basit bir evrim zinciri olur. Bu olayda zürafa ölümleri doğumdan hızlı olur. Hayatta kalan bireylerle onları doyurabilecek ağaç popülasyonu dengelenince uzama durur.

merak ettiğim o bitkileri sadece zürafalar mı yemiş? başka hayvanlar yememiş mi? diğer hayvanların boyunları uzamamış :)

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hatalı baktığınız bir nokta daha var: Evrim bir türün başka türe dönüşmesi değildir. Yani maymunun insana ya da domuzun insana dönüşmesi değil. Evrim bir türün adaptasyonla yeni bir türe dönüşmesidir.( Örnek 1492 de Avrupa gemileriyle Amerika ya çıkan farelerin kromazom sayılarını değiştirmesi.) Ayrıca her tür sürekli evrim içinde olduğundan hepimiz sürekli ara form olmaktayız. Ara formlar bulunmadı, efendim Avrupa evrimi terk etti gibi, 1930 larda Amerikan katoliklerinin karalama kampanyalarını türkçeye çevirip, yeni bir şeymiş diye yayınlayanlara inanıp, teori geliştirmeyin. Elimdeki kitap oxsford baskısı.

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Türlerin habitatını şimdiki gibi düşünürseniz yanılırsınız. İnsan ortaya çıkmada önce yaşam alanları soyutlanmış haldeydi. Aynı kaynakla beslenen türlerin bir arada bulunması zordu. Afrika da bulunan bütün otçulların milyonlarca yıl birlikte yaşadığını mı sanıyorsunuz? Onları zorunlu birlikteliğe son bin yıldaki insan faaliyetleri ve şehir kurgusu zorladı. Ayrıca Boyu uzayan tek canlı zürafa değil. Zürafanın iskelet yapısı boynunun daha fazla uzamasına yol açtığı için sadece onun uzadığını düşünüyorsunuz.

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evrim var ama düşündüğünüz kadar belirgin değil...

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İsabet olmuş. Allah'ın verdiği aklı, ateizm desteklerine kullanmak ve bunu bilim adı altında yapmak, şeytana hizmet olur ancak :)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Evrime inanırsın inanmazsın hiç önemli değil. Olsa da yaratanın takdiri, olmasa da. Fakat bir bilim yuvasından -yanlış veya doğru- bilimsel bir teoriyi çıkarıp atmak nedir?
Hatırlatırım, koskoca Osmanlı İmparatorluğu Kanuni zamanında medreselerde derslerin gerekli-gereksiz diye ayrılmasından sonra çöküşe geçmeye başladı. İnançlı biri olarak inançsız birinin "Din afyondur" sözüne katılıyorum.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
yayından kaldırılmaları saçmalık ve haksızlık. bazıları dedelerinin nerden geldiğini nerede yaşadığını merak ediyor.

acaba adam domuzdan mı gelmiş eşekten mi bilmek hakkı. boşuna babası eşşeoğlu eşek demiyor ona. çünkü dedesi bi eşekti. ama mesele nerenin eşeği olduğu. insanlar bilmek istiyor. dedelerinin yaşadığı yerleri ziyaret etmek istiyor.

hamdolsun bizim babamız net olarak belli Adem aleyhisselam böyle sıkıntılarımız yok. bu arkadaşlarıda Allah yardım etsinde bulsunlar atalarını.
Yarıldım kardeş bravo evrimi çok iyi anlamışsın :D
Ne kadar evrim cahili varsa buraya doluşmuş. Ne bilim biliyorsunuz ne bir şey, yazık lan. Gerçekten yazık. Evrimi kaldırarak, bilimi hiçe sayarak gelişeceğimizi sanan var...

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
İnsanların maymundan geldiğini düşünüyorsanız zaten okuduğunuz okullar boştur.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Yarıldım kardeş bravo evrimi çok iyi anlamışsın :D
Ne kadar evrim cahili varsa buraya doluşmuş. Ne bilim biliyorsunuz ne bir şey, yazık lan. Gerçekten yazık. Evrimi kaldırarak, bilimi hiçe sayarak gelişeceğimizi sanan var...

Ne konuşuyorsun.Bilim , Evrim bunlar hikaye kardeşim Bunlar hep Amerikanin oyunları.

TÜBİTAK a laf söyleyen arkadaşlar adamlar yapıyor. Siz ne yapiyorsunuz.Okunmuş Fasulyenin Daha hızlı Büyüdü günü bulmuşlar. Hemde 3 kat.

Okunmuş atom bombasininda arge çalışmaları devam ediyor. El insaf. El insaf.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bazi Anti-Darwinci cahiller daha Darwinizm'in ne olduğunu bilmiyor. Darwinizm insanoğlunun maymundan geldiğini savunduğunu zannediyor.

ConfickerBelasi " evrim masalı ...
madem insan maymundan gelişti hala niye maymunlar var? "
troll mü anlayamadım ama eğer ki bu soruyu gerçekten sorduysan yaşaman hata.

AYRICA EVRİM TEORİSİ İNANMAK/İNANMAMAK GİBİ BİR ŞEY DEĞİLDİR. EVRİM TEORİSİ "DOĞA YASASIDIR."

Bir de "Evrim Teorisi çürütüldü" diyenler var. Okumanızı tavsiye ediyorum.
http://www.evrimagaci.org/makale/4