Ttnet santral dediğiniz ne oluyor?

Bu konuyu okuyanlar

bjk_ozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar ben netlimitsize geçtim şu an maks 5 mbit gördüm normalde 4 mbps felan her neyse benim merak ettiğim ttnet santrali nasıl bişey sokaklarda bulunan ara sıra telekomden gelen yetkililerin kontrol ettiği kutu mu? eğer oysa bana sadece 15-20 m mesafede. aşağıya resimi ekledim birde modem değerlerindende bakılabiliyomuş kaç mbps alabildiğim o değerleride ekliyorum.
dbkwll8nz2s1dkqa5rjk.png

sahadolabi.jpg

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Aynen bu kutu benimde kapımın önünde 8 mb kaldmıyor ehehe:D

ugurhanuslu

Profesör
Reaksiyon puanı
43
santral türktelekom ana binalarında olur genelde. tek, bedaş gibi :D

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Türktelekom binasıda 200 mt uzakta gene kaldmıryo :D

monochrome

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu değilde 20m ilerden fiber kablolar geçiyo. 2 sene önce döşediler ama bi hayrını göremedik :)

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sanırsam bu kutulardan gelen verileri önce bu santrale geliyor sonra ordan ptt ye ordanda gidiyor işte:D.Ama bu kabloların dağıldığı yer sanırsam öyle bişey bi arıza felan oldugunda ordan kontrol ediyolar.Büyük veri taşıyan kablolar bu santrale geliyor sonra burdan küçük kablolar evlere dağılıyo sanırım öyle bişey:D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bumuymuş ya santral.Ben Turk Telekom binası zannediyordum :D Bizede 100 Metra mesafade.Download hızım 1024 ama uploada bir bakıyorum modemden 64 oluyo :D

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ben Kütahya'dayım. Telekoma 4 km uzaklıktayım. rahat bir şekilde 8 mb bağlantı oluyor. santra dedikleri evin yukarısında galiba...

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Ben santrale 2 km uzaktayım 1 mb 8mb full geliyor sorun yok...

timur27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav arkadaşlar bunlar internet değil bunlar telefon hatları bir yerde telefon bozuksa telefonlar birbirine bağlanmıyorsa telekom çalışanları gelip bunlardan hallediyorrlar....:)

---------- saat 14:21 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:20 eklenmişti ----------

bu arada telefon hattnınız karıştı mı?

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Her mahalleye dağıtılan böyle kutular var o kutulara sizin hattınız bağlanır onun karşılığı her ilde bulunan türk telekom santrallerine gider orda kutuya bağlanan ile il ana santralindeki karşılığa bağlanır ve hat aktif edildikten sonra konuşmaya veya internete açılır. Destekleme işi bu kutularda değil il ana tt da bulunur ben staj yaparken yeni takıyolardı 8mb destekleyen bağlantı cihazlarını 2 sene önceydi :)

bjk_ozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yav arkadaşlar bunlar internet değil bunlar telefon hatları bir yerde telefon bozuksa telefonlar birbirine bağlanmıyorsa telekom çalışanları gelip bunlardan hallediyorrlar....:)

---------- saat 14:21 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:20 eklenmişti ----------

hayır telefon hattım karışmadı. arkadaşlar bazı forumlarda araştırdığım kadarıyla bu kutulara kadar fiber kablo geliyomuş bu kutudan sonra ise bakır kablolarla dağıtılıyomuş yani bir nevi santral görevi gördüğünü söylüyolar.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Türk Telekom binaları olur genelde ana binadanda bu ufak saha kutularına çekerler bir nevi santrali bizlere yakınlaştırmaya çalışıyorlar tabi ne kadar başarılı orası bilinmez.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Telefon hattı değilmi bu:D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662

Bizim 2 kat üstteki komşuda bağlatmıştı.Hatları karıştırmışlardı.Evden cebi arıyoruz başka numara çıkıyordu.Gittik TürkTelekoma anlattık derdimizi 10 dk da hallettiler :)

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bu telefonda
bunların daha büyükleri oluyor , üstü fanlı filan
onlar santral

durmuscan1991

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla en iisi uydunet adamlar gerçekten de fix bir internet sağlıyor eğer binanızda varsa bence bağlatın derim hem 28 tl ye kablo tv ve kablonet internet geliyor.Yani hem uydu kalitesinde tv seyrediyon hemde sınırsız internetin oluo bence ttnetten daha iyi....

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Camdan bakınca şuan görüyorum bu kutuyu :D

msbysl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
evde oturduğunuz yerden gördükleriniz,ifade ettiğiniz gibi kutu(orijinal adını bilmiyorum).bizim köyde bana 1 km mesafede köy muhtarlık binasına kurdular santralı ve 4 tane köy o santralden yararlanıyor.ben 1 km mesafede doğrudürüst hizmet alamıyorum,5-6 kilometre mesafedekileri artık siz düşünün.