Ttnet Ping Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

avaryu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 3 senedir Türk Telekom kullanıcısıyım. 24 mb download 3 mb upload 75 gb akn paketini kullanıyorum. İnternet hızında hiçbir sorun yok 24 mb interneti dibine kadar kullanıyorum hatta ama sorun şurda ki hız testlerinde ping 40-60 arasında çıkıyor. Teknik servis de internet hızı normal olduğu için çözüm sağlayamıyor. İnterneti aldığımın ilk senesinde ping hızı normal 20-25 arasındaydı ilk senesinden sonra böyle oldu. Sizce sorun nerede ve çözümü nedir? Teşekkürler.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
ilginçmiş sizinki de bende 24 lük paket kullanıyorum hızım ortalama 21-22 civarında uploadım 3 e dayanıyor ama pingim 10 civarı ben kendimce tesisatım veya modemim kaç yıllık ondan tam verim alamıyorum diyorum sizdeki durum nedir.

avaryu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 senedir cat5 kablosu ile internete bağlanıyorum modem de aynı süredir var fakat kabloyu değiştirmek istediğimde yine teknik servis hız normal diye değiştirmiyor

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
DNS değişikliği yap ve ya yaptıysan onu modem üzerinden otomatik yap. Bu şekilde deneme yöntemiyle ping düşebilir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Yapabiliyorsanız kablo ve modemi değiştirp bir kontrol edin ben bu güne kadar yaşadığım sıkıntıların çoğunu bunlardan yaşadım çünkü

---- Mesajlar birleştirildi ----

DNS değişikliği yap ve ya yaptıysan onu modem üzerinden otomatik yap. Bu şekilde deneme yöntemiyle ping düşebilir.
ttne dns haric de iyi söyledin ben google dns kullanıyorum onuda ekliyelim

Son düzenleme:

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
3 senedir cat5 kablosu ile internete bağlanıyorum modem de aynı süredir var fakat kabloyu değiştirmek istediğimde yine teknik servis hız normal diye değiştirmiyor
Kablodan değil boşuna uğraşma kabloda sorun olsa nette anlık kesilmeler olur.