TTnet Fiber Router Önerisi 100-200TL

Bu konuyu okuyanlar

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Türk Telekom Fiber abonesiyim Tilgin HG1332 Router kullanıyorum wifi kesintisi, sinyal problemlerinden, hız kaybından, ping artışından 802.11ac destekleyen bir Router arıyorum. Anladığım kadarıyla bu cihazı bridge moda alıp başka bir router takarak başka bir Router'ı kullanabiliyormuşuz tamamen kurtulamanın yolunu bilen var mı? Tilgin kullanıp kendi çözümlerini bulanlarda nasıl yaptıklarını anlatırlarsa iyi olur.

Eğer bu cihaz zorunluysa bu cihazın Ethernet portuna bağlayacağım herhangi bir Router veya Accespoint ile bunu halledebilir miyim? Aradığım özellikle ev içinde 4-5 duvar arası 10-15 metre rahat çekim menzili ve 802.11ac desteği olması. Menüsünden bağlananların hızını kontrol edebilmek gibi özellikler iyi olur. Ayrıca Gigabit Ethernet desteği ile kablolu bağlantıdada geri kalmazsa iyi olur. Cihazın Repeater fonksiyonu olursa aradaki bir odaya takarakta kullanabilirim. Yeterki Stabil olsun.

Belirlediğim modeller
Xiaomi Mi WiFi Router 3 White | xiaomi-mi.comGeekbuy ve Bangood gibi sitelerde 30-40$ 120TL civarı. Ve Dark RangeMAX WRT1200 802.11AC 1200Mbit Çift Bant Kablosuz, 4x Antenli, 4Port Gigabit Yönlendirici (Router) Sizce hangisini hangi siteden almalıyım önerdiğiniz 100-200tl civarı başka modeller var mıdır.

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Az çok ne aradığımı buldum şimdi siz bu cihazlardan hangisini önerirsiniz?

Tp link TL WDR7500 70$ 220TL civarı
Tahmini Teslimat Zamanı
Xiaomi mi Wifi Router 3 30$ 90TL civarı
Original Xiaomi Mi WiFi 3 Router Smart Mini WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM Support iOS Android APP - White
Dark WRT 1200 200TL
Dark RangeMAX WRT1200 802.11AC 1200Mbit Çift Bant Kablosuz, 4x Antenli, 4Port Gigabit Yönlendirici (Router)

Sizce hangisini almalıyım bunlardan birini kullanan veya şunu al diyeniniz var mı? Xiaomi'ninki fiyattan dolayı cazip geliyor hemde mobil yazılımı kontrol seçenekleri felan iyi görünüyor. Dark'ınki kargonun hızlı gelmesi ve gigabit ethernet desteği yönünde cazip geliyor.