TTNET Adil Kullanım Kotası

Bu konuyu okuyanlar

AKK-Hayır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve bir hususu daha eklemek istiyorum.
Sevgili Darken çinde kaç milyon nüfus var ? 1.338.299.512 .

peki hemen komşumuz olan bulgaristanda ? 7.543.325

Her 2 ülkede yaşamış biri olarak.
Çinde fiyatlar 10$'dan başlar.
Bulgaristan da fiyatlar 25 Türk lirasın'dan başlar
verdikleri hızlar nedir ? bu fiyata
Güncel olarak söylüyorum
Bulgaristanda:30 Mbit download 20mbit upload'a ilave Hd tv paketi 19.90 bulgar levası.
Çinde:80mbit download 40mbit upload +Hd tv+sabit telefonlarla ülkeler arası ücretsiz görüşme kişi başı 10 dolar ev başı 32 dolar.

Ve bahsettiğim çindeki sağlayıcının hali hazırda şuanki rakamla 137 milyon kullanıcısı var :)

Sana bir fırsat ttnet'i savunmayı bırakabilmen için.

İyi değerlendirmeni arzuluyorum

Sevgiler.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Birşeyler yapmamız laızım ayaklanmamız lazım elinde imkanı olanlar lütfen duyarsız kalmayın. Diğer arkadaşlarda fikir üretsinler sorun için. Köstek olanlarda mümkünse uzak dursun. Bu böyle olmaz bu kadar para bu nete verilmez vermek istemiyorum. gerekirse avea hattımdan aylık net yaparım kabloyla pcden bağlanırım bundn daha hızlı yemin ederim. bu oarayı bu nete vermem ben [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION] fazla sürmez yani.

AKK-Hayır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yahu @S4B0T4J Neden uzak duruyorsun ki ttnet'ten aveaya geçerek
Bizim amacımız ttnet'ten vazgeçmek kesinlikle değil.
Vazgeçmek olsaydı üstte de belirttiğim gibi hemen geçerdik smile'a kurtulurduk ama 6.ayın sonunda 109 liraya razı olarak.
Ama amacımız kesinlikle ama kesinlikle bu değil.
Kalacağız ve bu uygulamayı değiştireceğiz.
Evet Halkı Galeyana sevk ediyorum Sevgili TTNET.

@
KVR1333D3N9

Video için Diyecek söz bulamıyorum.
Komedi filmi yapsan gişe rekoru kırarsın. :)

Blooregard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunlarda herşeyi değerlendiriyorlar telekomu kapatıp noter felan yapsınlar bari.

ironmaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen ay ve bu ay ttnete kotayı geçince indirme hızını 2.5 - 3 mb çekerseniz memnun olurum gibi yazılar yazdım umarım dikkate alınır
mevcut hal çok sıkıntı yaratıyor

KVR1333D3N9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar adaletsiz bir uygulama olamaz ... Hangi devirde yaşıyoruz , 1mbs ne demek yahu ?

kacaksevgilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@DarKeN anlamıyorum abi nasıl böylesine savunabiliyorsun Türkiye'deki hızı?Ya yanı başımızdaki bulgaristanda herifler çatır çatır 30 mb kadar üstelik 35 dolar seviyelerinde internet keyfi sürerken sen birde "e-kadar"lı 8 mb nete zam yap olmadı 50 gb kota uygula bunada ail kullanım de.Adil kullanımda mantık internetin en yoğun olduğu saatlerde hız ayarlaması yapman böylece hizmeti aksatmaman.(Tıpkı İngilteredeki virgin'de olduğu gibi)Ama heriflerin tek derdi tavuk gibi yolmak olduğu için 100 mbit nete bile 50 gb kota koyacak kadar acımasız olabiliyorlar.Lübnan telekom şartnamade olan heryıl alt yapıyı geliştirmek yerine bant genişliği oluşturarak yeni müşteri kapma peşinde.İşin siyasetinde değilim umrumda da değil ogünlerde bas bas bağırdık satmayın diye arap telekom interneti mahvetti.Ama tabiki mevcut iktidar ve şakşakçıları buna değinir mi? hayır.Emin olun MHP yada CHP özelleştirseydi TT o zaman kıyamet kopardı basında.Benzine zam gelir çıt yok elektriğe zamn gelir çıt yok her yıl 100 aşkın şehit verilir çıt yok,lan ülke savaşa girecek gene çıt yok.Bu kadarmı kadını oldugunuz Amerikanın?ne diyeyim uyuyun abi güzel güzel uyuyun eşek olduktan sonra semer vuran çok olur nasılsa.Umarım birgün bu ülkeden çıkıp gerçekten insanına değer veren hizmeti öncelik edinen bir ülkeye yerleşebilirim.Nefret eder oldum artık bu ülkede yaşamaktan.En koyu milliyetçilerden biriydim be bana bunu söylettirdiniz ya helal olsun Sana Türkiye

AKK-Hayır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhabalar.
bu konuya yazdıktan sonra
kotamı bir kaç gün kaldırdılar herhalde isyanımı mı gördüler ne :)
Downloadlarımı durdurdum onlar kotayı kaldırınca fakat;
an itibari ile tekrar kota koyduklarını gördüm
ee nerde kalmıştık ?

Downloadlara 7/24 devam.

Onların dediği gibi
"durmak yok download'a devammmmm"

ya saat uygulamasına gidilecek veya 8mbit olan hızlar akk ile minimum 2-3 mbit'e inecek
eh belki biraz insafa gelebiliriz...

Sevgiler.

sistemler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diyelim!dediğin gibi oldu sınırsız özgürce indiriyorsun herkes indiriyor senin gibi doya doya. Bu seferde yeni konular açılıp internet çok yavaş bir yere bağlanamıyoruz ttnet sen ne biçim servis sağlayıcısın .... değiştireceğim ... sayfa sayfa konular açılacak ben Londra'da yaşıyorum ve aynı uygulama burada da var. Sadece Türklere TTnet'e özgü değil bu durum. Keyfiyetten de değil tek amaç adil hizmet ve yoğunluğu önleme. Ayrıca kimse sana zorla ttnet kullan demiyor aea malesef tüm ioternet sağlayıcılarda var aynı uygulama nereye gidersen git bu böyle.

Nasıl londra'da da var ben anlamadım bunu Japonya da dialup bağlantı 44 mb dediğim olay burada olacak olsa veya almanya da 16 MB diulap bağlantı özel bağlantıları saymıyorum. Böyle bir uygulama olacak olsa adamlar bir günde bu kotayı doldururlar. Arkadaşım Almanyada yaşıyor bir yandan filim izliyorum bir yandan oyun oynuyorum diyor. Ne alaka yoğunluk ? İnternet de yoğunluk kota ile alakalı değildir. Kullanıcı sayısı arttıkça internette yoğunluk olacak bu kaçınılmaz taki internet alt yapısını değiştirmeleri gerekiyor bu yavaşlığı çözebilmeleri için ve bu bahsettiğimde şu anda 2 üniversite arasında proje olarak devam ediyor.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hızımı 1 mbte düşürdüler. Zaten harddiskte 4 gb yer var 1,5 Terabayttan geriye indirmede yapmıyorum tv izlemek dışında. fakat hızmı yine düşürdüler. [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Hızımı 1 mbte düşürdüler. Zaten harddiskte 4 gb yer var 1,5 Terabayttan geriye indirmede yapmıyorum tv izlemek dışında. fakat hızmı yine düşürdüler. @TTNETDestek

eğer tivibu kullanıyorsan o da kota yiyor ya belki hızın bu sebepten düşmüştür. TTnet le herşey mümkün :lol:

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
eğer tivibu kullanıyorsan o da kota yiyor ya belki hızın bu sebepten düşmüştür. TTnet le herşey mümkün :lol:

Kendi parayla sattığı tivibuya kota uyguluyorsa daha ne denir bilmem. ................ Noklalı yerlere eminim herkes kendince bir şeyler düşünmüştür.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Ne 115 tl si 5 kuruş veresim gelmiyor içimden..

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dün akşam benim hızda düştü çok kötü oluyor böyle olunca.

cibo34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benimde bugün net hızım düştü ama ben 24 ay tahattütlü almıştım daha 1.yılı doldu bana adil kullanım deselerdi almazdım ben ne yapmma lazım böyle olacaksa iptal ederim ben.cevap verirseniz cok sevinirim aksilik dıgıtürk webtvden mac aldım ben bu ttnetin sahibini

nicknametr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
hacılar çaktırmayın ama bende de adil kullanım kotası var ama uygulanmıyor. :D altyapıda hata var galiba :D

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ve sonunda oldu benimde hızım düştü çok kötü ya...
1903370542.png

sercan22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi bende oyun indiriyorum bu gün 50gb oluyor bakalım düşecek mi içimde düşecek gibi bir his var :D

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
benim 90 gb civarinda dusmustu. Sonra tekrar yukseldi ve 180 gb civari tekrar dustu. Yalniz dun hiz dustugu sirada online islem merkezine baktigimda faturamin gelmis oldugunuda gordum.

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yine 1mb e düştü. neyse ki bu ay 434gb download yapmışım.

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benimde düştü ak indirme hızı 100 kb

nicknametr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
1-2 saat önece bu başlığa aynen şöyle yazdım "hacılar çaktırmayın ama bende de adil kullanım kotası var ama uygulanmıyor. :D altyapıda hata var galiba :D " Ve bu yaznın 2 saat sonrasında hızım 1 mb düşmüş bulunuyor. Ben böyle sisteme ne desem az. 16 mb tam veremiyorlar bunun yanında kotayı aştım diyede 1 mb düşürüyorlar. ulan bende her ay benden 4 mb vermiyolar diye şikayetçi olurdum ama pakete baktım 16mb kadar yazıyordu. :D neyse. tt bize koymaya devam ediyor. Hem tivibu'yu veriyorlar hemde kota diyorlar. Ulan ne desem ki bilmiyorum. :thumbdown: :hammer: :cursing:

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
1-2 saat önece bu başlığa aynen şöyle yazdım "hacılar çaktırmayın ama bende de adil kullanım kotası var ama uygulanmıyor. :D altyapıda hata var galiba :D " Ve bu yaznın 2 saat sonrasında hızım 1 mb düşmüş bulunuyor. Ben böyle sisteme ne desem az. 16 mb tam veremiyorlar bunun yanında kotayı aştım diyede 1 mb düşürüyorlar. ulan bende her ay benden 4 mb vermiyolar diye şikayetçi olurdum ama pakete baktım 16mb kadar yazıyordu. :D neyse. tt bize koymaya devam ediyor. Hem tivibu'yu veriyorlar hemde kota diyorlar. Ulan ne desem ki bilmiyorum. :thumbdown: :hammer: :cursing:

aynı durumdayız. paket 16 mpbs sınırsız ve hızımız 1 mpbs...

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Altyapıda hiçbir zaman arıza olmadı olmaz da o eskiden terabaytlarca indirip hızın düşmediği zamanlarda uygulanan bir pazarlama stratejisiydi çünkü ttnet herkesi 8 mbps'ye kadar olan pakete geçirmek için ikna etmeye çalışıyordu hatta evleri dahi telefondan bu pakete geçirmek için arıyorlardı. Neyse şu anda hedefe ulaşıldı ve kullanıcıların büyük çoğunluğu ikna edilerek görev tamamlandı artık kimseye yaranmak gibi dertleri kalmadığından adil kullanım kotası maddesi uygulamaya geçti. Şimdiki yeni misyon 115 TL'lik olan sınırsız pakete geçirmek galiba. Olay budur.

mektur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz Bu Paketi Aldığımızda 8mbps Limitsiz !!! (Limitsiz) Diyor Bakın ! Limitsiz Paketi Aldığımızda 55 Lira'ya Anlaştık Bugün Bi Baktım Benim Net Hızı 50 Kblere Düşmüş Hani 1 Mbps'ydi 50 kbya Düşürmüşler!

4slayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yha arkadaş nedir bu adil kulllanım kotası netlimitsiz 8mb internet kullanıyom adamlar 2 gündür internet hızımı 30 kb düsürdürler aradım adil kullanım kotası diyolar böyle internettin taaa............ koyayım dünyada en çok parayı veren biz en az hız kullanan biz üstüne bide böyle gıcıklıklar yapıyolar arkadaş şikayetim varr..

sorgusual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın yine aynı şey ben ücretler konusunda sizin %100 arkanızdayım KESİNLİKLE çok yüksek kaçıncı sefer söylüyorum bunu unuttum. Benim değinmek istediğim şey adil kullanım kotası meselesi bu her ülkede var sadece Türkiye'de değil. Avrupanın her ülkesinde bu uygulama var lakin bazı şeyleri açıklığa kavuşturalım. Almanya ile Türkiye'yi karşılaştırmak yanlış olur çünkü Almanya bildiğiniz gibi avrupa teknolojisinin kalbi Türkiye'nin ona yetişmesine zaman var... Ama lütfen şu adil kullanım kotası meselesini bir daha açmayın çünkü bu olmak zorunda ama 50 gb'la mı olur 100 gb'la 200 gbla mı sınırlanır buna servis sağlayıcıları karar verir ben değil. Herkes özgürdür haklısınız ancak sizin özgürlüğünüz benimkini engellediği zaman bu özgürlük olmaktan çıkar o nedenle herkesin eşit hizmet alması için adil kullanım kotası zorunlu ...

Almanya ile Türkiye'yi karşılaştırma diyorsun da adamlar bas bas bağırıyor Almanya dahil tüm Avrupa'ya fiber optik döşedik diye. Bunun teknolojik altyapı ile ilgisi yok, bunun tekelleşme ile ilgisi var. Cem Yılmaz'lı reklamları izlerken ne kadar da keyif alıyoruz değil mi? Fiberi Almanya'ya döşüyorlar, faturayı da bize...