TTNET Adil Kullanım Kotası

Bu konuyu okuyanlar

sapien

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başkalarının kaynağı sömürmesi yüzünden beklediği hızı alamayan insanlar düşünülerek yapıldığı söylenen kota.Ancak atlanan nokta ise siz iss ile üyelik sözleşmesi imzaladığınızda.size vaad edilen bant genişliğini satın almış oluyorsunuz.netlimitsiz sahibi birinin yoğunluğa, santrale olan konumuna göre en fazla 8 mbps hız alma hakkı varsa her ay verdiği ücret ona tahsis edilen bu bant genişliğinedir.

Bu kota fikri hiç öyle ummasamda tamamen iyi niyetten uygulamaya konmuş olsa bile aynı zamanda çok büyük bir grubun da hakkını gasp etmiştir.Ben işim gereği internet üzerindeki depolama siteleri, bulut bilişim gibi teknolojileri kullanmak zorundayım ! Başka şansım yok.(Fotoğrafçıyım)

Iss sağlayıcısının abonelerinin download alışkanlıklarına müdahele etme hakları yoktur.Siz hiç telif hakkını ihlal eden birinin ttnet tarafından tespit edilip yargılandığını gördünüzmü ? Ben sölüyeyim hayır görmediniz.Eğer telif hakkı ihlalı hak sahibi yada 3. şahıslar tarafından tespit edilirse polis tarafından iss sağlayıcısından suç işlemiş abonenin istenen tüm bilgileri alınır.Burada iss'nın rolü polise lazım bilgileri paylaşmaktır.

Eğer bu kotanın amacı telif hakkının ihlalini önlemek ve bant genişliğinden mahrum kalanları gözetmek ise telif hakkını ihlal etmemiş ve SÖZLEŞMEDE YAZDIĞI ÜZERE HER AY ÇATIR ÇATIR PARASINI VERİP YASAL OLARAK HAKKI OLAN BANT GENİŞLİĞİNİ KULLANAN adamın hakkını hangi "adil" kural korumaktadır.

Eğer bant genişliğini adil dağıtmak istiyorlarsa "50 gb kullandın al sana satın aldığın hizmetin 8 kat daha yavaşı" demek çözüm değil, kullanıcıları akk olmayan daha pahalı üst paketlere yönlendirip kar yapmaya çalışmaktır.Eğer bu konuda ciddilerse.internet kullanımının yoğun olduğu saatlerde hız düşümü ve kota uygulaması yapılır bu durum yoğunluk geçtikten sonra düzelir.50 gb geçen adamın hızını düşürmek ne kodar kolaysa bu da o kadar kolaydır.

Ya bu sözde adil ucube kalkıcak yada sözleşmeler buna göre anlaşılır şekilde düzenlenip şark kurnazlığı yapılmayacak...

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
1 Nisan'dan itibaren tüm isp şirketleri uygulayacak. Sömürün son 1 gün daha! Tabi daha akk vurmamış olan kaldıysa.

attack06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşalr işlem uygulamaya yeni konuldu bence, uzun süredir böyle birşey olmuyodu oluyorsada yaygın değildi, ama bundan sonra yaygınlaşacak gibi çünkü adil kota uygulamasını 25'den 50'ye çıkardılar demekki bundan sonra bir şeyler değişecek.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
bayram değil seyran değil ttnet beni niye öptü ? normalde bu gece 12den sonra bu hale gelmesi gereken hızım şu saatlerde coşuyo .
1867272650.png

bu akşam indirdiklerim modemi 1 saat aralıklarla kapatıp açmam sayesinde bu ayın kotasında kalır bildiğim kadarıyla. bilgimde yanlışlık varsa düzeltin lütfen.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bayram değil seyran değil ttnet beni niye öptü ? normalde bu gece 12den sonra bu hale gelmesi gereken hızım şu saatlerde coşuyo .
1867272650.png

bu akşam indirdiklerim modemi 1 saat aralıklarla kapatıp açmam sayesinde bu ayın kotasında kalır bildiğim kadarıyla. bilgimde yanlışlık varsa düzeltin lütfen.

Bu sabahtan itibaren bendede aynı.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Yarın üniversite sınavı olduğu için ve bir çok kişinin hala internetten giriş bilgilerini yazdıramadığı için TTNET adil kullanım kotasını bir gün önceye çekti ve herkese normal hızını verdi.

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Yarın üniversite sınavı olduğu için ve bir çok kişinin hala internetten giriş bilgilerini yazdıramadığı için TTNET adil kullanım kotasını bir gün önceye çekti ve herkese normal hızını verdi.
yani bu gelecek aya yansıyacak ?

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Orasını TTNET bilir.Büyük ihtimal yansıtırlar.Çünkü bazı uyanıklar ayın son günü hızım arttı diye internete yükleniyorlar.Ama işin aslı öyle değil.

modemi kapatırsak yansıtmayabilirler.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bende diyorum hızım niye arttı daha bir gün varken :D

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
:D Bunlar şimdi 3 gün önceden açtık bu seferde 40 gb kota falan olunca kesmesinler! 10 gb'ı marttan yedin falan :D
Buyrun bunu bugün söyle rahatlada yazmıştım. :D
Öyle bir rezillik olmaz inşallah.

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
valla düzenli olarak kapatıp açıyorum. 12 ye10 kala 5 kala 1 kalada kapatıp açacam :D

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Kota an itibariyle sıfırlanmış bulunuyor. İlk AKN gazilerimiz kim olacak bakalım :D

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
00:00:31 son bağlantı saati ve 72 mb dl 50 ye yakın upload gözüküyor.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
neti tazelemeyi unuttum be :) tüh akşam 7 den beri inenler girdi ..

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
:)

Aylık Transfer Bilgileri
YılAyToplam UploadToplam Download
2012Nisan0
(0 Byte)
0
(0 Byte)
2012Mart25.326.860.562
(23,587 GB)
470.555.554.903
(438,239 GB)
2012Şubat26.645.628.202
(24,816 GB)
653.435.685.668
(608,559 GB)

Martta son 15 gün 1 megabitle girdim yinede Şubat ayının kotasını yakalamışım. Buda demek oluyorki ne kadar dönersen dön g*t arkadadır. :D

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
3zr0p.png

biraz daha erken kesmem lazımmış :D

--- Mesaj Güncellendi ---

ve şuan itibari ile 180 olmuş anasaını satıyım 10 gün sonra biter bu 50 gb.

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3zr0p.png

biraz daha erken kesmem lazımmış :D

--- Mesaj Güncellendi ---

ve şuan itibari ile 180 olmuş anasaını satıyım 10 gün sonra biter bu 50 gb.
Daha 1 nisana gireli saatler oluyor 70gb hangi ara indirdin? 1nisan şakası falan olmalı bu :D
Adsz.png

Bu kesinlikle 1 nisan şakası olmalı ve hiç komik değil !

KVR1333D3N9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
milletin tek eğlencesi internetti , onada kota koydurdular ...

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
abicim artık her yer para tuzağı oldu artık elektriğe bile zam koydular

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Benimki şimdiden 2GB civarı olmuş :D

feceke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
darken ben senin burada bu sınırlamayı savunan / haklı gören yorumlarına katılmıyorum. bu sınırlama haklı olamaz çünkü adil dağıtım yapacaz diyen o insanlar gerçek hayatlarında 1 gram bile adil paylaşımın ne olduğunu bilmiyor. Bu işin tek mantıklı cevabı (bana göre) ya iyi bi vergi için ayar veriyorlar şimdiden ya da "daha iyisi var efendim şu fiyata geçirmek istiyoruz siz değerli kullanıcımızıa" demek istiyorlar.
Ayrıca böyle yaparak adil dağıtılmış mı oluyor internet ? Mesela biz öğrenciyiz 4 kişi kalıyoruz bir evde. Benim alanımla ilgili videolar kullanmam gerekiyor. yada telif hakkı olmayan milyonlarca video var onları izlemek istiyorum. 4 kişiyiz yani kişi başına 12.5 gb düşüyor bu yeterli mi sence ? hadi beni geç yukarıda internet cafe işlettiğini söyleyen bir abi vardı ona 100 gb sınır akıl mantık işi mi ? en azından 50 gb sınır yerine, saat uygulaması yapmaları gerekirdi.
Ayrıca Tivibu gibi bir hizmet sunan TTnet in böyle bir uygulama getirmesi ayrı bir saçmalık. Madem hizmet sağlayamayacaklardı neden insanlara sınırsız internet seçeneği sundular ? olayın teknik yetersizliklerden kaynaklandığına inanmıyorum. Bence derhal toplu bir tepki hareketi başlamalı bu sınırlamaya karşı.

KVR1333D3N9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AKK bu haliyle kabul edilebilir bir uygulama değil ...

100 GB kota ve hızın 4 mbs'ye çekilmesi şeklinde olabilir . ama bunun dışındaki uygulamar çok sert ve acımasızdır diye yorumluyorum

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
AKK bu haliyle kabul edilebilir bir uygulama değil ...

100 GB kota ve hızın 4 mbs'ye çekilmesi şeklinde olabilir . ama bunun dışındaki uygulamar çok sert ve acımasızdır diye yorumluyorum

bence bu şekilde de olmaması gerekiyor. Kullanımın yoğun olduğu saatlerde belirli bir miktardan sonra hız düşümü, torrent tarzı programların engellenmesi daha uygun olur bence. Gece bilgisayarı bırakırız, sabaha kadar indirsin, hat rahatken.

feceke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda daha fazla bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal sorumluluk amacıyla hazırladığım bir bloğu paylaşmak istiyorum sizlerle. Herhangi bir reklam ya da kar amacı gütmediği için linki paylaşmakta bir sakınca görmüyorum ama yinede forum yönetiminin bileceği birşey bu :) Destek olursanız sevinirim.
adilkullanimkotasiistiyoruz.tumblr.com

Edit: Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
434nq.png

bu ay akn'nin ilk mağdurlarından olacam gibi bir his var içimde.

KVR1333D3N9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda daha fazla bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal sorumluluk amacıyla hazırladığım bir bloğu paylaşmak istiyorum sizlerle. Herhangi bir reklam ya da kar amacı gütmediği için linki paylaşmakta bir sakınca görmüyorum ama yinede forum yönetiminin bileceği birşey bu :) Destek olursanız sevinirim.
adilkullanimkotasiistiyoruz.tumblr.com

Katılıyorum sana ,

"Madem teknik yetersizlik var o zaman neden her ayın ilk haftası, kotası sıfırlanan herkes çok rahat girebiliyor nete ? Demekki ortada bir yetersizlik yok "

Ayrıca geceleyin ülkenin yarısı uyuyor, yani muazzam seviyede bir band genişliği olması lazım. Geceleyin bile 1mbs'ye mahkum etmek anlaşılabilir bişeymi ?