Ts Hentbol'de De Ligde

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Erngnctrk

Asistan
Katılım
17 Haz 2009
Mesajlar
455
Puanları
18

Trabzonspor Hentbol Kulübü Derneği'nin tanıtım toplantısı bugün gerçekleştirildi


Hentbol Kulübü Derneği Başkanı Murat Barçın, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Yaklaşık iki aylık yoğun, tempolu ancak o kadar da heyecan verici bir süreç sonunda sizlerin aracılığınızla kamuoyunun ve bordo-mavi renk sevdalılarının karşısındayız. Bu süreç içerisinde 3 Ağustos 2010 tarihli başvurumuzla derneğimizi, devamında yönetim kurulumuzun kararıyla kulübümüzü kurduk.
Bu aşamada hentbol camiasına Bordo-mavili renklerle girişimiz yönünde, oluşumumuzdaki enerji ve heyecanımızı, arzumuzu görüp karar veren Trabzonsporumuz'un sayın başkanı Sadri Şener'e ve yönetim kurulunun diğer üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Ayrıca kentimizin hentbolde öncü kulüplerinden olan, geçen yıl süper lige yükselme hakkını elde etmesine karşın imkanlar sebebiyle bu yıl yine birinci ligde mücadele edecek 24 Şubat Kulübünü de unutmamamız gerekli.
Takımımızın oluşum sürecine oyuncu ve teknik adam bazında yaptıkları katkı gerçekten takdire layıktır. Planımız kendileriyle pilot takım ilişkisi içerisinde işbirliği sürecinin devam etmesi yönündedir.
Trabzonspor Hentbol Kulübü olarak hentbol camiasının şerefli ve onurlu çatısı altında bulunmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Bu gurur ve mutluluğumuzu sizler aracılığıyla kamuoyu ve bordo-mavi renk sevdalılarıyla paylaşıyoruz.
Hentbol camiasına en iyi şekilde hizmet verip 2010-2011 sezonunda Hentbol Süper Ligi'nde, spor ve sporcu ahlakına, dostluğuna, kardeşliğine yakışır şekilde Trabzonspor ruhuyla mücadele ettirmeyi hedefliyoruz.
Hentbol Süper Ligi'nde bu sezon mücadele edecek olan savaşçı, azimli, inançlı bir takıma sahibiz.
Beşiktaş'tan sonra bu ligde Trabzonspor olarak mücadele edecek olmamızın diğer büyük kulüplere de örnek teşkil etmesi ve ülkemizde hentbol spor dalının çıtasının yükseltilmesine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz.
Bu yıl ligi tanımak ve buna göre kendi pozisyonumuzu belirlemek düşüncesindeyiz. Trabzonspor Hentbol takımı, Hentbol Süper Ligi'nde Trabzon ve Trabzonsporumuz'a yakışır şekilde yerini alacaktır. Bizlerin kulüp yöneticileri olarak taşıdığımızın sorumluluğun bilincinde teknik ekibimiz, sporcu ve personelimizle üzerimize düşen sorumluğu yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Altını çizmemiz gereken bir diğer önemli unsur salon ve tesislerle ilgilidir. Bu anlamda bazı eksiklikler söz konusudur. Özellikle Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün katkıları, tüm hentbol camiasının ve bordo-mavi renk sevdalılarının desteğiyle Trabzonspor Hentbol Kulübü Derneği mensuplarının inancı, azimleri ve gayretleri birleşerek bu zorlukları ortadan kaldıracaktır.
Türkiye Hentbol Süper Ligi 2010-11 sezonunun başta hentbol camiası olmak üzere bordo-mavi renklerimizle birlikte tüm sporseverlere hayırlı olmasını dileriz”
Antrenör Ahmet Kaynak da, yeni sezonda Trabzonspor adıyla mücadele edecek olmanın kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Yapılan görüşmelerin ardından kısa sürede çoğunluğu Trabzonlu oyunculardan oluşan 17 kişilik kadro kurduk. Kurulan kadronun ardından çalışmalarımıza Trabzon'da başlayıp daha sonra Sinop'ta 10 gün kamp yaptık. Şuan antrenmanlarımız şehrimizde devam ediyor. 18 Eylül'de İstanbul Bahçeşehir Koleji'yle ilk maçımıza çıkacağız. Yeni sezon hepimize hayırlı olsun” dedi.
Takım Kaptanı Ömür Yazıcı ise, Trabzonspor'da olmanın büyük bir mutluluk olduğunu dile getirerek, “Bu işe vesile olan yönetim kurulumuza teşekkürlerimizi sunarız. Şuan sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu büyük kulübün ismini en iyi şekilde taşımaya çalışacağız” diye konuştu.

The Mirror
 
Üst
stat counter