TRT HD ve TRT 1 HD Yeni Frekans

Bu konuyu okuyanlar

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
TRT HD umarım maçları şifresiz yayınlar.
Yoksa HD kalitesinde maç izleyemeyeceğim... :(

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Uyduda denedim o hiç görmedi frekansı :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
piyasada dvb-s2 tv kartı pek bulunmuyor zaten. :)

skystar S2,Skystar 2 Express HD,Skystar HD2,NOVA-HD-S2 DVB-S2 HD PCI DIGITAL,HVR-4000 DVB-S DVB-T DVB-S2 DIGITAL

Sigma Digital HD DVB-S2 Bunlar TR de kolaylıkla ulaşılabilecek Dvbs 2 tv kartlarından bazıları....

Hepsiyle ATV HD TRT HD gibi dvbs 2 yayın yapan kanallar izlenebilir... Saygılar ...

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Dvb-t yayınların yaygınlaşması lazım. Diğer türlü uyduya devam :) Hd yayınlar için hd makina lazım.

Diğer yandan SD makinalarda bazı kanallar 16-9 formatında yayın yapabiliyor böylece görüntü bozulmuyor hd gibi net bir görüntü elde ediliyor.

Hd yayınların çoğalması güzel :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
skystar S2,Skystar 2 Express HD,Skystar HD2,NOVA-HD-S2 DVB-S2 HD PCI DIGITAL,HVR-4000 DVB-S DVB-T DVB-S2 DIGITAL

Sigma Digital HD DVB-S2 Bunlar TR de kolaylıkla ulaşılabilecek Dvbs 2 tv kartlarından bazıları....

Hepsiyle ATV HD TRT HD gibi dvbs 2 yayın yapan kanallar izlenebilir... Saygılar ...
evet skystar kartlar var ama ben avermedia tercih ettiğim için onun dvb-s2 modelleri türkiyede çok nadir satılıyor. :)

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Topal Solucan Hiç yorma kendini, Linux Kaffeine ile adam gibi ayarlayabildim ancak dedim ancak sağolsunlar, Ubuntu'nun içindeki bug lar yüzünden Linux'te de tv izleyemez oldum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bende goldmaster 76700 uydu var hd yayınları ızleyemıyorum neresıne ne ayar yapmalı makıne hdmı cıkıslı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
trt paket kanallar frekansini giriyorum fakat kanallar çıkmıyor. sizce sebep nedir?

kerem2018

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,

Bütün ayarları yapmama rağmen hiçbir trt kanalını izleyemiyorum. Sinyal yok uyarısı alıyorum.
Çoğu kişi lnb ayarıyla ilgili dedi bazıları da frekans ayarları ile alakalı dedi. Neden olabilir sizce ?

Teşekkürler

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,

Bütün ayarları yapmama rağmen hiçbir trt kanalını izleyemiyorum. Sinyal yok uyarısı alıyorum.
Çoğu kişi lnb ayarıyla ilgili dedi bazıları da frekans ayarları ile alakalı dedi. Neden olabilir sizce ?

Teşekkürler

sinyal kalitesi etkiliyor olabilir turksat 3a da sinyal seviyem düşüktü ama izleyebiliyordum frekanslar değişince izlenmemeye başladı.duvardan aldığım hat ek hattı.direk çatıdan gelene bağlattım sorun çözüldü.

belki de böyle bir problem vardır.fakat tavsiyem trt'nin çalıştığı bir uydu alıcıyı kabloya takıp denemeniz.