TRT-Arapça yayına başladı! TRT El Türkiye Logosu ve Frekansı burada!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
"TRT Arapça" Yayında

TRT, Türkiye ile Arap dünyası arasında köprü oluyor. 350 milyon nüfuslu bir coğrafyaya hitap edecek olan TRT El Türkiye yayın hayatına başladı.

TRT, Türkiye ile Arap dünyası arasında köprü oluyor.

Birbiri ardına açtığı kanallarla atağa geçen TRT, şimdi de Arapça yayınıyla 350 milyon nüfusu olan bir coğrafyaya hitap edecek.

TRT El Türkiye’nin açılış töreninde konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, "Bu kanalda 3 uydu ile beraber tüm Arap dünyasına hitap edeceğiz" dedi. Şahin, 24 saat yayın yapacak olan TRT El Türkiye kanalının; ekonomiden politikaya, spordan sinemaya, dizi filmlere, özellikle Arap seyircilerin görmeyi istediği Türkiye’ye özgü dizi filmlere kanalda yer verileceğini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da törende yaptığı konuşmada, "TRT en iddialı, üzerinde en çok özenle çalıştığı TRT Arapça kanalını El Türkiye ismiyle hizmete açıyor" dedi.

Kanalın bir aile kanalı olarak planlandığını dile getiren Arınç, "Arapça konuşan takriben 300 milyondan fazla bir nüfusa 3 uydu üzerinden ulaşmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Arınç, "Biz aynı zamanda aynı coğrafyanın insanları olarak, aynı kültürün, tarihin, inancın insanları olarak, birbirimizle artık TRT’nin bir kanalında da buluşabileceğiz. Tarihin kardeş yaptığı insanların birbirlerini bu kanalda bulması bizim için her övgünün üstündedir" dedi.

TRT-Arapça (TRT El Türkiye) Eski Logo

c9290d65-d4c8-4597-8a1b-7c39fd04de73-208x156.jpg

TRT-Arapça (TRT El Türkiye) Yeni Logo

1291213164-basl%C4%B1ks%C4%B1z-1.jpg

TRT-Arapça (TRT El Türkiye) Frekans

Türksat 3A 42 derece 11096 30000 5 / 6 Horizantal

KAYNAK

X_Codesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Yakında Arap şeyhleride atanır başımıza

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bakıyorumda arap kanalı açılması bazılarına dokunmuş gayet iyi oldu araplar bizi takip etsin bizi anlasın boylece birlik ve beraberlik olursa kımse türkiyeyi tutamaz
hayırlı olsun diyorum ben

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hayırlısı olsun.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
trt olayı cok abartmaya basladı....

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hayırlı olsun.

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Yakında Arap şeyhleride atanır başımıza

Kendinizi aydın zannediyosunuz ama bişeyden çaktığınız yok .

Gidin bakın BBC nin kaç dilde yayın yaptığına ,

Biraz geniş düşünmeyi öğrenin

Size kalsa TRT 90 lardki Logosuyla yayın hayatına devam ederdi , çünkü anca laf icraat yok

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Yapsın bakalım Arapça yayınıda.

Hayırlısı olsun.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
bize hayırlı olsun demek düşer. görecez bakalım neler olacak

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
trt1 deki 1 rakamınıda kaldırırlar yakında.
sadece trt olsa daha iyi olur.

6.burhan

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bakıyorumda arap kanalı açılması bazılarına dokunmuş gayet iyi oldu araplar bizi takip etsin bizi anlasın boylece birlik ve beraberlik olursa kımse türkiyeyi tutamaz

Her fırsatta bizi arkadan vuran Araplarla mı birlik olacağız?

Güldürme beni...

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Her fırsatta bizi arkadan vuran Araplarla mı birlik olacağız?

Güldürme beni...

bırak başkası elinden geleni yapsın sen iyilik yap karşındaki illa hatasını anlar
ve bir söz daha vardır sana taş atana sen ekmek at diye.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Helal olsun. Hayırlı olur inşallah..

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hayırlı olsun. Bu ülke de devlet kurumları birşey yapmıyor diyenlere kapak, birşey yapmayan devlet kurumlarına da örnek olsun Trt. Ve bazı statükocu, dar görüşlü insanlar da çatlasın ülkemiz dünyaya açılıyor!

6.burhan

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bırak başkası elinden geleni yapsın sen iyilik yap karşındaki illa hatasını anlar
ve bir söz daha vardır sana taş atana sen ekmek at diye.

Sizin deyimizle "attıkları taş" yüzünden yüzlerce şehit verdik. Ben onlara değil ekmeğimi, günahımı bile vermem.

Hayırlı olsun. Bu ülke de devlet kurumları birşey yapmıyor diyenlere kapak, birşey yapmayan devlet kurumlarına da örnek olsun Trt. Ve bazı statükocu, dar görüşlü insanlar da çatlasın ülkemiz dünyaya açılıyor!

Tabii ki Trt çok fazla çalışıyor ve özel bir kurum. Öyle ki geleceği görme yeteneğine sahip. Malum gözaltıları önceden haber olarak veriyorlar:tt2:

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Paraların üzerindeki resmi değiştirenleride biliyoruz biz :)

Ne çekildiyse zaten laf üretenlerden çektik , madem bişey beceremiyosunuz susunda icraat yapanların önünü kesmeyin bari . . .

-

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
çok mantıklı bir hamle tebrikler. geç bile kalınmış

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Nasıl olsa kesiyorlar ÖTV leri hepimizden, her kanal sırtımıza ekstradan vergi yükü demek.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Türk dediğin kendi coğrafyasına tıkılı kalmamalı. 4 Kıtada at koşturan ataları gibi olmalı.
Bölge halkı üzerinde etkimizi artırmak için de bir değil 10 kanal daha açsak az gelir.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
Bu turkıye bu kadar ıyımser ya ...
gorucem zamanı gelınce bak nasıl Turkıye yı takla attırıyorlar :D
bu kafayla devam etsın bakalım

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
El Türkiye yazmışsınız ama yanlış yazmışsınız :) Et Türkiye diye yazmanız lazım.

Herkese hayırlı olsun. Ben anlarım diyordum ama bugün İkinci Bahar dizisine biraz baktım şiveli ARapça ile konuşuyorlar.

Reading

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bir gün Ürdün Amman da arkadaşla taksiye bindik, kakara kikiri güle oynaya gidiyoruz şoför bize sordu nerelisiniz? Türk'üz dedik ve şofürün suratı kırk karış.
Sebebini sorduk niye moralin bozuldu diye. Cevap: sizin dedeleriniz bizim altınlarımızı çaldı. Ondan sonra da biz bozulduk.:biggrin:

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Araplar seni zor anlar biraz. :D Birlik ve beraberliği de unut, ne zaman olmuş ki?

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
TRT El-Turkiye'nin logosu değiştirildi. Yeni logo "İstanbul'dan Hayırlı Sabahlar" programında tanıtıldı.

Mısırlı sunucu Karema Awad ve ünlü sanatçı Yasemin Kutsi'nin TRT El-Turkiye'de birlikte sundukları "İstanbul'dan Hayırlı Sabahlar" programında, izleyiciye neşeli bir haber verildi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut ve Mısır'ın başkenti Kahire ile canlı bağlantı yapılan programda TRT El-Turkiye'nin yeni logosu neşeli görüntüler eşliğinde tanıtıldı.

İşte kanalın bundan sonra kullanacağı o logo:

1291213164-basl%C4%B1ks%C4%B1z-1.jpg

Gazeteciler

2 hafta kadar olmuş logo değişeli.