Trafik cezalarındaki dengesizlik...

Bu konuyu okuyanlar

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Şu devlet trafik cezalarını uygularken neden herkese eşit davranmıyor bu devlet ya da madem adalet var bu ülkede her dönem trafik cezaları neden artıyor ve dönem dönem neden düşüyor. Devletin ekonomisi afedersin içine etmişler nereden devletin kasasına para gelir diye önüne gelene ceza yazıyorlar. Vallaha imkanım olsa yeminle terk edecem şu ülkeyi. Neymiş caydırıcılık neymiş yasalar. Eyvallah kimse karşı değil cezalar olsun. Ama bunun dönemsel olarak uygulanması dönem dönem cezaların artıp azalması devletinde ne kadar adaletli olduğunu gösteriyor. Teşekkür ederim Türkiye Cumhuriyeti, kendi insanını kendinden soğutan tek ülke. Hayranım sana. Gelen para cezasını tıpış tıpış ödeyeceğim merak etme. Haram olsun kim yazdıysa bu cezayı. Haramı zıkkım olsun.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Sen kurallara uygun, ama sana ceza mı yazdılar anlamadım? Ya da kurallara uymadım niye bana ceza yazdılar diye mi soruyorsun?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
benim arkadaşım olmadığı yerde park cezası yemişti :D ödemeden de itiraz da edilmiyor, saçma olması ve sırf para kazanmak için olması çok belli..

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bu ülke kendi vatandaşını her konuda müşteri olarak görüyor. Ben bunu anladım. Demekki bu ülkede önüne geleni kerkecen. Yok günahmış yok buymuş yok şuymuş başlarım. Herkes yolunu bulmuş abi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

60-70 olan yerde 80le gitmişim. Sıkıntı o değil. Sıkıntı şurda. Sıkıntı benle birlikte gelen arkadaşa yazmamışlar bana yazmışlar. Hadi onuda geçtim. Bu olay kanser gibi. Yani piyango kime vurursa olayına döndü. Devletin ekonomisi sarpa saeıuorya hıncını halktan alıyorlar. zaten bu ülkede kerken kerkene bir biri. YOk günahmış yok saygıylı olcakmışın yok namusunla yaşayacakmışın geçecen abi o işleri.

Sen kurallara uygun, ama sana ceza mı yazdılar anlamadım? Ya da kurallara uymadım niye bana ceza yazdılar diye mi soruyorsun?

60-70 olan yerde 80le gitmişim. Sıkıntı o değil. Sıkıntı şurda. Sıkıntı benle birlikte gelen arkadaşa yazmamışlar bana yazmışlar. Hadi onuda geçtim. Bu olay kanser gibi. Yani piyango kime vurursa olayına döndü. Devletin ekonomisi sarpa saeıuorya hıncını halktan alıyorlar. zaten bu ülkede kerken kerkene bir biri. YOk günahmış yok saygıylı olcakmışın yok namusunla yaşayacakmışın geçecen abi o işleri

Son düzenleme:

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Hız sınırını aşmışsın ve doğal olarak ceza yemişsin. Eğer aşmasa idin ceza yemeyecektin.

Ayrıca seninle beraber hız sınırını aşan diğer kişilere ceza verilmemesine kızıyorsan eğer haklısın, onlara da senin gibi ceza verilmeliydi. Cezayı hak eden herkes cezalandırılmalı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
benim arkadaşım olmadığı yerde park cezası yemişti :D ödemeden de itiraz da edilmiyor, saçma olması ve sırf para kazanmak için olması çok belli..
Bu ülkenin neresi doğru sen söyle. Vala isyan ettirdiler ya.

Hız sınırını aşmışsın ve doğal olarak ceza yemişsin. Eğer aşmasa idin ceza yemeyecektin.

Ayrıca seninle beraber hız sınırını aşan diğer kişilere ceza verilmemesine kızıyorsan eğer haklısın, onlara da senin gibi ceza verilmeliydi. Cezayı hak eden herkes cezalandırılmalı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.
Sana bişey diyim emin ol çoğu yerde örnek veriyorum salı günü 60la gidilecek yolda 80le gittin diyelim o gün ceza gelmemiştir. Ama 5 gün sonra yine aynı hızı yapmısısndır ceza yemişssin. Olay ceza değil kardeşim olay dengesiz olması bubolayların. Madem adalet var herkese yazacaklar o zaman. Ben inanmıyorum herkese yazdıklarına. Çünkü yazsalar halk arasında isyan başlar. Türkiyenin yarısına ceza yazmaları lazım.

Şu ekonomik krizde de gördük. Trumptan çok kendi milletmizdeki insanalar bir birini yedi. Gözünün içine bakaaa bakaaa fazla paranı almak için uğraştılar. Artık dolandırıcılık doğal hale gelmiş. Ben bu ülkenin insanınıda güvenim kalmadı. Devlet gerçekten farkında değil ama acayip soğutuyor kendinden. Bir insanın bilim üretesi varsada üretmez yani kusura bakmasın.

Senin bilimine ihtiyacım yok diyip yine üretir mi evet bir şekilde üretir. Özel sektörde çalışanlara yapılanlar gibi. Asgari ücretle çalışırsan gel çalışmazsan nunülkede aç insan çok senin yerine onlarca kişi bulurum demesinden farkıda yok

Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Cezalar her sene çıkıyor, bu doğru da, indiğini hiç duymamıştım. Öyle yazmışsın. Hangi cezaya indirim gelmiş ki?
Arkadaşının cezası henüz ulaşmamış olabilir. Veya tam arkandaydıysa kamera pilakasını görememiştir.