Tr-v9.net Başlangıç Sayfasını Nasıl Kaldırabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk olarak chrome firefox yani ekstra tarayıcıların hepsini sil sadece internet explorer kalsın sonra AdwCleaner , Hitman Pro ve Malwarebytes indiriyorsun ve bu sırayla tarama yap ve ne varsa temizlet ardından interne explorer dan başlangıc sayfasını düzenle ve eklenti sayfasında trv9 hakkında birşeyler varsa sil.

Son aşama olarak <çalıştır < regedit < arama dan < v9 yaz çıkan sonuçlardan toolbar olanları sil. Bunları yaptıktan sonra hala kalmışsa sistem geri dönüşüm yap bu virüsün girmediği bir backup seç bu yaptıklarım %99 işe yarayacaktır merak etme.

Ekstra olarak antivirüs ve anti malware programı kullanmayı ihmal etmeyin. BU önerdiğim programlar sizi %99 koruyacaktır.
arkadasim burda yorum yapanlar zaten bu dediklerini fazlasiyla yapabilecek ve yapan kisiler. zaten ilk yorumlari okusaydin bu dediklerinin denendigini gorurdun. sorun bu kadar basit olmaktantan biraz farkli

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=10880]MasterFather[/MENTION] Arkadasim denedinizmi? sonuc ne oldu? merakla bekliyorum

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@MasterFather Arkadasim denedinizmi? sonuc ne oldu? merakla bekliyorum

Hocam sen benim dediğimin aynısını sırasıyla yaptın mı ? Bunları bu sırayla yapman çok önemli. Ha bir de program ekle kaldır da saçma bir exe dosyası varsa onu sil setup yapıyordur. V9 falan yazar toolbar yazanların hepsini program ekleden de kaldır.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam sen benim dediğimin aynısını sırasıyla yaptın mı ? Bunları bu sırayla yapman çok önemli. Ha bir de program ekle kaldır da saçma bir exe dosyası varsa onu sil setup yapıyordur. V9 falan yazar toolbar yazanların hepsini program ekleden de kaldır.
kardesim ilk yorumlari bir oku neler yaptigimiz yaziyor

hasan0138

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok şükür sorun çözüldü, artık bilgisayar açılırken her hangi bir site v.b. v9.com gibi siteler gelmiyor, her hangi bir yerde sorun kalmadı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorun basit bir şekilde çözüldü
(v9, trv9, haberpress kaldırma ve benzer siteler için)

Çözümü : bütün antivürüs ve spy vb. kaldırdım. bir tek microsoft security essentials yükledim. güncelledim taradım.
sonra CCleaner çerez ve regediti temizledim
en son combofix tarattım bir kaç dosya buldu.
sonuç mükemmel

windows destek ile görüştüm bir kaç regedit ayarı gönderdi bana, sadece mevcut açılan sayfanın adresi değişti,
örnek, ilk açılışte www haberpres.com ise bu değişiyor artık açılışta farklı bir adres geliyor
denemek isteyen burda : http://www.upload.gen.tr/d.php/www/UM76Y/HomePageUnlock.zip.html

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/UM76Y/HomePageUnlock.zip.html
Sorun basit bir şekilde çözüldü
(v9, trv9, haberpress kaldırma ve benzer siteler için)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorun devam ediyor Son mesajdaki işlemi de yaptım. Çözüm olmadı....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kısayollardaki fazlalıkları sildikten sonra
C sürücüsünü aç ,
yukardaki menüden
araçlar--klasör seçenekleri--görünüm
gizli dosya , klasör ve sürücüleri göster 'i seç uygulayı tıkla
aşağıdaki klasörlere gir
ProgramData--Adobe--taskil
orada bulunan taskil uygulamasını sil
orda değilse şuradan bulacaksın nerde olduğunu
Başlatta ki arama kısmına görev zamanlayıcı yaz
açılan programdan soldan görev zamanlayıcı kitaplığı kısmını seç
içinde taskil geçen bi satırı bul ve altta eylemler kısmına tıkla
taskil uygulamasının nerde başlayacağı orda yazılı , oraya git ve sil...
en azından bende böyle oldu ben yaptım ve kutruldum

BAYgin73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu hortlatmış olacağım ama. Aynı sorun bende var. Tüm sayfada olanları yaptım ama her ne hikmetse tekrar geri geliyor.