TP link usb wireless çalışmayı durdurdu

Bu konuyu okuyanlar

EkinnKurtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tp link wn823n kullanıyorum uzun bi süredi çalışmasına rağmen şu an çalışmıyor ve interneti bulamıyor yardım eder misiniz lütfen

darklee24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilisyarınıza ipyi elle mi verdiniz. Yoksa otomatik mi alıyor. Muhtemelen oto alıyordur. Ip dağıtımında varsayılan ağ geçidi alamıyor olabilir.
Buna bakmak için;
Başlat>çalıştır>cmd enter
elen ekrana ipconfig -all yazıp gelen listeden varsayılan ağ geçidi bilgisine bakınız.
varsayılan ağ geçidi ipsi modemin ipdir. makinanın ipsi ile aynı bloktamıdır (yani makina 192.168.1.10 ise modem 192.168.1.1 gibi olmalı). farklı blokta ise de çalışmaz.
Eğer farklı ise ip bilgisini elle vererek denemelisiniz.

bağlantınız mevcut değil. bu ip herhangi bir ip alınamadığında veya ip çakışması (aynı ipyi 2 makina alırsa) olduğunda işletim sistemi tarafından verilen bir ip. Bunun için öncelikle kablosuz ağa bağlantınızı yani bağlanılabilecek kablosuz ağ listesinde size ait olan bağlantıyı görebiliyormusunuz ona bakınız. bağlantı sağlanıyorsa modeme kablo ile bağlanıp arayüzünden bağlantı ayaralarını otomatik ip dağıtmasını sağlayacak ayarları gözden geçirmek gerekecektir.
1. aşama kablo ile modeme ve internete bağlanmayı denemelisiniz.
eğer ip alamazsa ki muhtmelen alamayacak. ipyi elle vemreniz gerekir. bunun için kabloyu bağladığınızda sağ alt köşede yanıp sönen 2 ekran çıkar. Ekranlar üzeinde çift tıklayıp özelliklere gelen listeden İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP) seçip özelliklere girmelisiniz.
Modem kitapçığına baktığınızda fabrika ayarlarında modem üzerinde ip tanımı olan kısım mevcuttur. Ona göre modemle aynı olmayacak şekilde ip vermeniz gerekir.
Örnek: Eğer modem ipniz kitapçıkta 192.168.1.1 ise makinaya bunun dışında bir ip 192.168.1.10 gibi alt ağ maskesine 255.255.255.0 varsayılan ağ geçidi bilgisine 192.168.1.1 altında dns bilgisine de 192.168.1.1 girmelisiniz.
bundan sonra kablo ile hem internete hemde modeme bağlanıyor olacaksınız.
not:yaptıklarınızı resimlerle anlatırsanız daha hızlı yardımcı olabilirim sanıyorum.
2.modem üzerinde ip dağıtım ayarlarına bakmalısınız.
3.aşama kablosuz bağlantı ayarlarını kontrol etmelisiniz.