Tp-Link TL-WA5210G Dış Mekan Cihazı Nasıl Kullanılır? Client/Repeater/Ap Ayarları

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu ürünü uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum fakat nexus tabletimi bağlamayı başaramadım sorunu bi türlü çözemedim android 4.3 sürümü var repıter mod da kullanıyorum

quaresma1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wa5210g cihaz aldım. kablosuz ağı kablosuz dağıtmak istiyorum bir türlü beceremedim. yardımcı olabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
driver varsa bana göndersene kardeşim indireyim senden ricam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tl-wa5210g aldım arkadaşımın internetinden uzaktan baglanalanacam birtürlü yapamadım yardımcı olabilirmisiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modemin şifrelemesi WPA2 repait olarak kullanamıyorum yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bu cihazı aldıktan sonra hatalı kurulum yaptığımı farkettim ve cihazın altından resetledim. ancak resetledikten sonra 192.168.254 ü tarayıcıdan girdikten sonra kurulum ekranı bir daha gelmiyor. bu sorunu nasıl halledebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pc nin İPsini değiştir öncelikle örneğin 192.168.1.155 gibi sonra 192.168.254 değil 192.168.1.254 yazarak arayüze gireceksin.
Bende de bir sorun var ben 3 cihaz kullanıyorum L şeklinde bir koridorda koridor başında modem den alıp Ap modunda dağıtıyorum koridorların birleşiminde tekrar sinyali alıp repetaer olarak dağıtıyorum koridorun ucunda masa üstü Pc için 3. cihazla alıp dağıtım yapıyorum. Masa üstü PC wirelles alım yapan bir pc olunca IP çakışması oldu diyor. Bu sorunu çözmem için yardımcı olurmusunuz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu cihaz ile laptopdan kurulan ağ 2 km deki başka laptopa paylaşılabilir ve veri(video,belge,görüntü vb.) iletişimi sağlanırmı?.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
netmaster a kurulumunda değişen tek şey netmaster ın ip si 192.168.0.1 , haliyle gatewaye e bunu verirken tplinke de 192.168.0.254 veriyoruz, fakat yine de dB de değişimolmuyor, modemin kendisi zaten 66 dB, kurulumdan sonra yine 66dB, fikri olan?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemin şifreleme seçeneği wpa2 psk olsa olurmu kablosuz ağda:huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam elimde tp link wa5210g var baska bir alet yok laptop a alıcı olarak nasıl kullana bilirim bi anltsanız beceremedim tskler

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bu cihazı kullananlara güzel bi ayrıntı vereyim çok işinize yarayacaktır.
türkiye için btk yüzünden 12dbi sınırı vardır ilk başta bölgeyi usa olarak seçin ve wireless gücü bölümüne gelip hihg power'ı enabled yapın gerçek gücünü görün derim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:huh:eğer 192.168.1.9 die değiştirrdiysem nasıl girecem olmuyo

sold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

5 Km lik düz çigi şeklinde bir hatta 7 ayrı noktam var. Bu noktaların her birinde birer lan var ve AP lerde LAN a kablo ile bağlı olacak. AP ler arasında herhangi bir engel yok, açık alan. Ortadaki 5 nolu noktada internet var. Burada ki internet üzerinden diğerleri de internete çıkacaklar. Aynı zamanda her bir noktada ip kameralar var bunlardan gelen görüntülerde 5 nolu merkez noktada depolanacaklar. Her bir noktanın toplam bandwidth ihtiyacı maksimum 4-5 mbit. En uzak noktanın merkeze olan uzaklığı 4 km. Ve hepsi merkezi görüyor.

Sorum şu bunları merkezdeki noktayla nasıl haberleştireceğim. Bridge mode mu, bridge with ap mode mu...vs. Bu konuda, yapılandırmada konfigürasyonda, yardımcı olurmusunuz?

Şu an deneme amacıyla 2 adet 7510 aldım. Başarılı olması durumunda 5 adet daha alacağım.

Saygılarımla.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de tplink tl wa5210g var fakat kurulum yapamıyorum . getaway bölümü nedir bilmiyorum. resimli anlatım yapabilir misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, şu an kuş uçuşu 8-9 km mesafeden iki ev arasında koca bir şehirin 2 ucuna TP link 7510 ile bağlantı yaptım. 8 dB ile biraz düşük geldi ama bağlantıda kopma filan olmadı. Yukarıdaki bilgilerden çok yararlandım. Saygılar....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar Benimde İnternetimde Kopmalar oluor Yardımcı Olabilecek Bir Arkadaş Arıyorum Boşu Boşuna Ttnet e para vermekten gınağa geldi. Saat Sabahın 5 i ben hala bu internet olayını çözmeye çalışıyorum Modelini Tam Olarak hatırlamıyorum ama 120 liralık bi modem aldım tp link. Aşağıda olduğu için modeline bakamıyorum ve TL-WA801ND acces point aldım kurdum herşey normal ama kopmalar beni çıldırttı yani kırıp atıcam neredeyse. 5 katlı bir binada 1 modem ve 1 acces pointle neler yapabilim Yardımcı olursanız çok sevinirim. Modem router 1. katta access point 5. katta olacak şekilde kurulu şu an ve ben bunu binada 1-3 ve 5. katda olmak kaydıyla kablosuz internet dağıtmak istiyorum bu katlara maalesef hiç birinden randıman alamadım. Tel Numaramı bıraksam biri bana ulaşabilirmi acaba 541 613 78 13 şimdiden tşk.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bu cihazdan aldım 140 tl gibi bişey tam hatırlamıyorum teknik özelliklerine baktım 50 km kadar mesafe ayarlama olanağı sağlıyor. 7 km test edilmiştir.

salih864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya hocam bana bi yardımcı olun
ben bu cihazdan alsam yaklaşık 400m ötedeki kuzenime interneti paylaşabilirmiyim?
ama o android cep telefonu veya tabletle bağlanacak.
lütfen bana bi yardımcı olun teşekkürler

nikita

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tp-link tl-wa5210g anten yayıcı kullanıyoruzda. İşyerinde bulunan bilgisayarların sadece internete bağlanmasını istiyrm. diğer şekilde mac adreslerini engelle engelle bitmiyor .Yardımcı olursanız sevinrm,

connaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tp-link tl-wa5210g anten yayıcı kullanıyoruzda. İşyerinde bulunan bilgisayarların sadece internete bağlanmasını istiyrm. diğer şekilde mac adreslerini engelle engelle bitmiyor .Yardımcı olursanız sevinrm,
Sadece izin vermek istediğin client cihazların mac adreslerini ekle

nikita

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımcı olduğunuz için tesekkür ederim:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa arkadaslar bendetp lınk 5210g modelı var elımde arkadasım modemınden ınternet almak ısıtıyorum ama bır turlu verım alamadım tp lınk de ıkı dıs sınyal cekıyor.. bırde ben 4 kattayım arkadasım 2 katta caprazımda klaıyorum ınternet hızını nasıl artırırım yardımcı olurmusunz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya bişey dicem ip adresi giriyomda 192.168.1.254 bu web sayfasi kullanilamiyor diyo ndn acaba

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Ya bişey dicem ip adresi giriyomda 192.168.1.254 bu web sayfasi kullanilamiyor diyo ndn acaba
Merhaba,

Size daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? Cihazın arayüzüne girmek için cihaza atadığınız IP adresinin 192.168.1.254 olduğuna emin misiniz ? Doğruysa bilgisayarınızın ağ kartına IP atıyor musunuz ?

Saygılarımızla,
banner_tr.jpg