Tp-Link Modem Telefondan Wifi Sorunu Yardım

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende s4 le günlerce wifiye bağlanamadim. Dişardan gelen herkes bağlaniyor benim tlf bağlanmiyordu.

Telefonu fabrika ayarlarina geri döndürecekkken aklima anti virüs ve benzeri programlari silmek geldi.
özellikle mc cafe güvenlik tehdidi gibi algilayip wifi bağlantisini engelliyor. Onu kaldirinca düzeldi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon wifim de sorun var herhangi bir yere koydugumda netim telefondan kesiliyor elime aldıgımda ise hiç kesilmeksizin netim full çekiyor ne yapmam gerekiyor bu konu hakında bilgi sahibi olan arkadasım varsa bilgilendirirse sevinirim saygılarımla :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adamın dibisin ya tüm işlemleri tek tek yaptım kaydete bi bastım 1 saniyede bağlandı Allah Razı olsun dünden beri uğraşıyordum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkdaşlar kullandığım internet habire wfiyi açıp kapıyor bunu modeme dkunmadan nasıl hep açık tutarım ?

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Arkdaşlar kullandığım internet habire wfiyi açıp kapıyor bunu modeme dkunmadan nasıl hep açık tutarım ?

Değerli Müşterimiz,

İlettiğiniz problem cihazda yazılımsal veya donanımsal bir problem olabilir. Cihazınızın model numarasını iletebilirseniz daha detaylı bilgi paylaşabiliriz.

Saygılarımızla,
banner-tr.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=282425]kara_kutu[/MENTION] tabi tabi wep yapsın sen şifresini kolay kır... oldu... tek sorun wifi kanalı değiştirsin sorun bitti...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tp-lınk internet i cep telefonuma nasıl baglarım şifreyi girdigimde şifre yanlış diyor

öz_öz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TD-W8961ND modemimden sony telefonuma wifiden bağlanamıyorum telefon görmüyo modemi yardımcı olursanız sevinirim

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
tp-lınk internet i cep telefonuma nasıl baglarım şifreyi girdigimde şifre yanlış diyor

Değerli Müşterimiz,

Şifrenizi değiştirip daha sade bir şifre oluşturarak denemenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,
fxqmgh.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

TD-W8961ND modemimden sony telefonuma wifiden bağlanamıyorum telefon görmüyo modemi yardımcı olursanız sevinirim

Sayın öz_öz,

Wifi ismini hiç bir şekilde göremiyorsanız öncelikle cihazın kablosuz ayarlarına girip wireless isminizi değiştirip kanal ayarını değiştirmenizi tavsiye ederiz. Daha önce kullanmadığınız bir ismi girerek tekrar denemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımızla,
201.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim sorunum evdeki wifi ile internete bağlanınca hiçbir şekilde twitter gibi uygulamlardan bildirim alamıyorum eğer mobil ile bağlanırsam bütün bildirimler geliyor yada başka bir wifi ile büyük ihtimalle modemimde sorun var ama ne gibi bir sorun bilmiyorum çünkü internet sitelerinde evdeki wifi ile rahatça gezinip uygulama indirebiliyorum . cevabınız için teşekkürler .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba iyi günler :) Tp - link modem aldım 300mb lik kendi pc wirless baglanma sorunu yok fakat 2.3. pc bağlandığı zamn belli bir süre sonra bağlanamıyor... 1-2 saat bağlı sonrasında bağlantı kopıyor birdaha gelmiyor..
yardımcı olacak olan varmı

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
benim sorunum evdeki wifi ile internete bağlanınca hiçbir şekilde twitter gibi uygulamlardan bildirim alamıyorum eğer mobil ile bağlanırsam bütün bildirimler geliyor yada başka bir wifi ile büyük ihtimalle modemimde sorun var ama ne gibi bir sorun bilmiyorum çünkü internet sitelerinde evdeki wifi ile rahatça gezinip uygulama indirebiliyorum . cevabınız için teşekkürler .

Değerli Müşterimiz,

Sizlere daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için kullanmış olduğunuz cihazın model numarasını iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

2m5nqsp.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

merhaba iyi günler :) Tp - link modem aldım 300mb lik kendi pc wirless baglanma sorunu yok fakat 2.3. pc bağlandığı zamn belli bir süre sonra bağlanamıyor... 1-2 saat bağlı sonrasında bağlantı kopıyor birdaha gelmiyor..
yardımcı olacak olan varmı

Değerli Müşterimiz,

Sizlere daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için kullanmış olduğunuz cihazın model numarasını iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

2m5nqsp.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba sizlere bir sorum olacaktı ıphone kullanıcısıyım TTnet Wi-Fi ye Kullanıcı adı veya Şifresi yanlış diyor 3 ayrı şifre ve Kullanıcı adresi var diğer cihazlarla bağlanabiliyorum

M

MİRKAN

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar daha yeni tp link td8961n 300 mbs modem +router aldim eve geldim kurdum iki gün önce pc ve telefon baglandi gece bir ara pc sinyali kesildi kablosuz baglantidan kontrol ettim pc herkesin modeminin sinyalini algiliyor sadece bu modemi algilamiyor.daha doğrusu pc kablosuzlari taradiginda herkei buluyor bunu bulamiyor daha önce bağlanmasina ragmen. Reset çekip baştan kurdum düzeldi bugün yine gitti.
Bilgisi olan yardimci olursa makbule geçer

tşk

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Merhaba arkadaşlar daha yeni tp link td8961n 300 mbs modem +router aldim eve geldim kurdum iki gün önce pc ve telefon baglandi gece bir ara pc sinyali kesildi kablosuz baglantidan kontrol ettim pc herkesin modeminin sinyalini algiliyor sadece bu modemi algilamiyor.daha doğrusu pc kablosuzlari taradiginda herkei buluyor bunu bulamiyor daha önce bağlanmasina ragmen. Reset çekip baştan kurdum düzeldi bugün yine gitti.
Bilgisi olan yardimci olursa makbule geçer

tşk

MİRKAN Merhaba,

e-Mail adresini iletebilir misin ? Bu konu hakkında sana bir doküman yönlendireceğim, dokümanda ki talimatları uygulayıp tekrar kontrol edebilirsin. Problem olursa bize tekrar bilgi verebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba sony xperia u telefonunu kullanmaktayım modemim tp link w8961n bütün telefonlarda wifim gözüküyor ama bitek benim telefonumda gözükmüyor İlk başlarda bağlanabiliyorum belli bür süre sonra dahada wifiye giremiyorum çünkü gözükmüyor ama modemi sıfırlayınca yani fabrika ayarlarına alınca wifi gözüküyor ama Yine belli bir süre sonra gidiyor ben her seferinde modemi sıfırlamak zorunda kalıyorum.Nasıl bu sorunu çözebilirim acil destek lazım.

S

Saltun

SDN Okuru
Bende TD854W modem var, bazı cihazlarım wifiye bağlanamıyordu, yeni aldığım iphone da şifreyi doğru girmeme rağmen bir türlü bağlanamadı. Sonrasında telefonda wifi ağının adının hemen önündeki 'i' (information) işaretini fark ettim. 'i' şaretine tıklayınca DHCP,BootP ve Statik adında sekmeler ortaya çıktı. Statiğe gelip modem ayarlarını elle girdim İP:192.168.1.7, Alt ağ maskesi:255.255.255.0 DNS:8.8.8.8 girince telefonum wifiye bağlandı. Aynı sorunu yaşayanlara belki faydası olur.

Telefon modeliniz farklı bile olsa ip ve dns gibi verileri elle girebiliyorsanız denemenizde fayda var. burada dikkat etmeniz gereken modeminizdeki protokol numaralarının farklı olabilmesi (ama yukarıdaki adresleme biçimi kullanıcıların %99 için doğrudur) ve ip çakışmasına sebep olmamanız onu da 7 yerine başka bir sayı yazarak çözebilirsiniz. ayrıca DNS adresini de Open DNS gibi farklı sunuculardan seçebilirsiniz. Open DNS: 208.67.222.222 · 208.67.220.220

bu arada modemdeki WLAN ayarlarım standart ama WPS'yi devre dışı bırakmıştım açık olsa bağlanır mı denemedim.

amikos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Yaklaşık 2 ay önce Türk Telekom'dan,yeni taahüt paketi ile berabaer
verilen,TP Link (TD-W9970) modemi kullanmaya başladım.
Bir süre sonra,Wifi ağıma girdiğimde,sosyal medya (fb,whatsapp,twitter
vs) ve mail bildirimlerinin,sadece ilgili uygulamaya girdiğimde toplu
olarak geldiğini fark ettim.Wifi alanından çıkıldığında ya da wifi
kapatıldığında,bildirimler sorunsuz geliyor.Ve bunun;Evde kullanılan,diğer Sony telefonlarda da olduğunu fark ettim.Daha önce kullandığım modemde,bu sıkıntıyı yaşamamıştım.
Doğal olarak modemden şüphelendim.Fakat,Aynı ağı kullanan diğer bir
telefon (Samsung S6) da hiç bir problem olmaması;Beni,Sony'lerle modemin
uyuşmazlık yaşadığı sonucuna götürdü.
Türk Telekom,TP Link ve Sony-Türkiye'den (müşteri hizmetleri) destek
istedim.Fakat sonuç alamadım.iki ay boyunca,modem ve telefonlarda çeşitli
(web den edindiğim bilgilerle)olasılıkları uyguladım.Fakat değişiklik
olmadı.Umarım yardım edebilirsiniz

Son düzenleme:

Cochise M.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=282425]kara_kutu[/MENTION] tabi tabi wep yapsın sen şifresini kolay kır... oldu... tek sorun wifi kanalı değiştirsin sorun bitti...
WEP yapınca kolay kırılıyor peki siz nasıl çözdünüz bu kopma durumunu paylaşırsan sevinirim..

AdemSahin2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, geçen yıl eve internet bağlatırken ttnetin vereceği modeme evde 2 tane modem var diye gerek yok demiştik ama sonra kuruluma geldiklerinde internetimizin Wdsl olduğunu eski Adsl modemlerle çalışmayacağını söyleyince WDSL uyumlu yeni nesil bir modem aramış ve TP Linkin TD-W9970 model bir modemini almıştım. Bir süre kullandıktan sonra plazma tv ekranında YezdanYezdanca TV nize bağlanmak istiyor mesajı çıkınca hacklendiğimi görüp şimdiye kadar gerek görmediğim MAC filtresini devreye sokmuştum.

Ancak bir süre sonra eşim Samsung marka telefonunda özel bir internet radyosu dinlerken kesinti olduğunu söylemeye başlamış ben de pek inanmasam da 5-6 ay önce koyduğum MAC filtresini kaldırıvermiştim ama o düzelmediğini söylemişti.
Ben inanmıyordum ama bugün önce evde bana ispatlamak için o online radyoyu açtı 2 dakika sonra sesler kesik kesik gelmeye başladı ve kesildi sanki telefon kasılmış gibi ama herhangi bir kasılma yoktu. Sonra annesigile gidince yine açtı 10 dakika çaldı bişey olmadı. Oysa daha önce kendi evimizde 2. dakikada kesinti başlamıştı.
Eğer gerçekten internet kesintisi olsaydı benim telefonumun da da takılması lazımdı ama benimkinde bişey olmuyor ve sorunsuz çalıyordu.

Sonunda ben de bunun öyle ram in yetersiz olması falan değil basbaya bizim Samsung telefonla TTNet modem arasında bir wep, wpa veya başka bir uyum sorunu olduğuna inandım ve çözmeye karar verdim ve bu sefer modeme reset attım. Artık düzelmiştir diyerek online radyoyu tekrar açtım ama malesef açtıktan 2 dakika sonra yine aynı takılma oldu. İnternet servis sağlayıcımız ttnet i aradım oradan da bir bilgi alamayınca modemi aldığım TPLink'in müşteri hizmetlerinin numarasını verdiler bir de onlara soracağım.

Ek bilgi olarak : Annesigilin interneti hala adsl ve modemleri de Zyxel di galiba ama bizimki wdsl ve TpLink TD-W9970. İnternetten biraz araştırma yapayım dedim buraya geldim. İnşallah sorunumu çözeceğim. En basitinden burada uyku modu ve kanal değişikliğinden bahsedilmiş. Uyku modu değişikliğinin çare olacağını zannetmiyorum çünkü annesigilde telefonu koyup gitti 10 dakika çaldı uyku modu sorun olsa burada yüzüne bakarken kesilmemesi lazımdı, bir de bu kanal değişikliği konusuna bakacağım.
Neyse artık sorunu kabullendim ve bir çözüm bulacağız mecburen.

Son bir umut şimdilik telefonu atamayacağımıza göre parasıyla bile olsa Telekoma piyasa modemi değil tekrar kendi modemlerinden verip veremeyeceklerini de sorarım pazartesi günü.