Tp-Link Modem Telefondan Wifi Sorunu Yardım

Bu konuyu okuyanlar

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhaba.. Tp-Link TD-W8901G modem kullanıyorum.. Nokia 701 cihazımla wifiya bağlanıyorum.. İnternette de gezinebiliyorum fakat video izlerken veya bi veri aktarımı yaparken kopuyor wifi. Bazen telefon boşta dururken hiç bişe yapmıyorken bile kopuyor wifi. Başka telefonlarla da bağlandım wifi'a sıkıntısız çalıştı. Abim benim cihazımla Amerika'ya gitmişti telefon orada sorunsuz çalışmış.. Araştırdığımda telefonda wifi uyku modu idye bişey var onu kapatınca geçti yazmışlarda ben kapattım yine geçmedi. (2 kere de servise yolladım sorun yok deyü geri gönderdiler.) Modem ve telefon uyuşmazlığı olduğunu düşünüyorum, yardımlarınızı bekliyorum..

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benimde LG telefonumda olmuştu bu durum, çok araştırmıştım sonunda çözümünü buldum. Kablosuz ağ şifrelemeyi WPA değilde WEP yapınca 2 gün durmasına rağmen bağlantı kopmadı. Ben öyle çözdüm dene belki sende de işe yarar...

Kablosuz ağ kısmından şifrelemeyi WEP olarak seç.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Tesekkurler evde bi deneyeyim..

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
wep 128 bit yaptım şifreyi ama yine koptu

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla kardeş aynen şu şekilde yaptım benimki Zyxel marka olduğundan Tp-Link hakkında daha fazla birşey söyleyemeyeceğim. Birde resimdeki gibi Kanallardan Channel-01 2412Mhz gibi bişey varsa onu seç sonra Statik-WEP'i seç birde öyle dene. Ben bu ayarları yaparak çözdüm.

ss1mh.jpg

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Valla benim modem ayarları da böyle değil ki. Nerde yanlış yapıyorum onuda bilmiyorum bütün telefonlar wifi sorunsuz Nokia 701'de var böyle bi'şey.. İnşallah bu sorunu yaşayıp çözen biri vardır da yardımcı olur..

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı durum bende de vardı sadece benim telde böyle oluyodu diğer telefonlar sorunsuzdu ben bu yöntemle çözdüm modemden modeme değişiyordur belki inşallah çözersin çok kötü bi durum.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
gerçekten öyle sinir bozucu

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
nerden güncelleyeceğim

İndireceğm yeri buldum da hangisini indireceğim? http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8901G#down

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende şu şekilde çözdüm. Kablosuz WPS ayarlarından Doğrulama türünü WPA-PSK/WPA2-PSK yaparak çözdüm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam ben tp link w8951nd modem kullanıyorum...ve benim telefonum wifi adını görüyor şifreyi yazıyorum kabul etmiyor..ben herşeyi denedim reset attım olmadı bazı ayarları değiştirdim yinede olmadı...modemde herşey normal görünüyor fakat nedense telefonumdan giremiyorum...bu konuda yarım eder misiniz...

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
selam ben tp link w8951nd modem kullanıyorum...ve benim telefonum wifi adını görüyor şifreyi yazıyorum kabul etmiyor..ben herşeyi denedim reset attım olmadı bazı ayarları değiştirdim yinede olmadı...modemde herşey normal görünüyor fakat nedense telefonumdan giremiyorum...bu konuda yarım eder misiniz...

Telefonunuzdan sifreyi girerken bir hata yapiyor olabilir misiniz? i ı gibi harfler? Yoksa boyle bir sorun yasanmamasi lazim.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Yada modemden farkında olmadan MAC erişim kısıtlaması yapmış olabilirsin. Belirlediğin cihazlar dışında başka cihazlar bağlanmasın gibi.

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Değerli Müşterimiz ;

TD-W8951ND Modeminizin 192.168.1.1 olan sayfasına giriş yaptıktan sonra Arayüz ayarları yazan menünün alt bölümünde bulunan Kablosuz sekmesine tıklıyoruz. Ayarlarımız Şu şekilde yapılandırılmış olmalıdır.

1-) Kanal Ayarı Sabit 11 yapılmalıdır. (AUTO yazacaktır. Standartı)
2-) WPS kullan Hayır işaretlenmelidir.
3-) Şifreleme Türü WPA2-PSK yapılmalıdır.
4-) Kablosuz Mac filtreleme Devre dışı olmalıdır.

Ayarlarınızı kontrol ettikten sonra olası bir problemde SDN forum üzerinden irtibata geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tp link modemimde telefonumla bağlanırken şifreyi yazıyorum sonra ıp adresi alınıyorda kaluyor neden acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim telefonum general mobile fox. İnternet'e kaç gündür bağlanıyorum sorun olmuyordu. Bugün bağlanamıyorum. bağlantı kesildi diyor sürekli nasıl düzelteceğim bunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Değerli Müşterimiz ;

TD-W8951ND Modeminizin 192.168.1.1 olan sayfasına giriş yaptıktan sonra Arayüz ayarları yazan menünün alt bölümünde bulunan Kablosuz sekmesine tıklıyoruz. Ayarlarımız Şu şekilde yapılandırılmış olmalıdır.

1-) Kanal Ayarı Sabit 11 yapılmalıdır. (AUTO yazacaktır. Standartı)
2-) WPS kullan Hayır işaretlenmelidir.
3-) Şifreleme Türü WPA2-PSK yapılmalıdır.
4-) Kablosuz Mac filtreleme Devre dışı olmalıdır.

Ayarlarınızı kontrol ettikten sonra olası bir problemde SDN forum üzerinden irtibata geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.
bunları yaptım ama yine de bağlanamıyorum samsung gt-5620 ile gerçi iphone 5 veya diğer telefonlardan da bağlanamadım reset attım dediklerinizi yaptım yine olmadı onay verilmedi diyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonum evdeki modemden video açmıyor fakat başka yerlerdeki modemlerde şıkır şıkır videoyu oynatıyor lütfen yardım edin. :crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok teşekkür ederim gerçekten işime çok yaradı :yes::thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bizim modem arızalanmıs gecici surelıgıne bi modem verdiler 15 gun kullanılacak bu sonra kendı modemınız gelcek dıye. ve adam giderken wifiye baglanıyosanız altında sifreside adreside yazıyo dedi fakat telefondan cıkmıyo her adres cıkıyo ama sadece evdeki cıkmıyo napmam lazım ??

ferroburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde LG telefonumda olmuştu bu durum, çok araştırmıştım sonunda çözümünü buldum. Kablosuz ağ şifrelemeyi WPA değilde WEP yapınca 2 gün durmasına rağmen bağlantı kopmadı. Ben öyle çözdüm dene belki sende de işe yarar...

Kablosuz ağ kısmından şifrelemeyi WEP olarak seç.

Teşekkürler şifreleme türünü shared yaptım, dediniz gibi işe yaradı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm ben yenı td854w tp lınk aldım pcden ıntnete gırebılıyorum telefonda ıse kımlık doğrulama sorunu dıyor.. bırde pcden 192.168.1.1 e kullanıcı adı admin şıfreye ıse ttgalaksi denedım olmadı ttnet yazıyorum ıkısınede admın yazdım hıçbır şekılde o 192.168.1.1 sayfasına gırış yapamıyorum orayı hallettgımde telefonunda baglanacagını düşünüyorum .. yardımcı olursanız sevınırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemimi kurdum notebooktan sonra mdemle pc arasındaki kabloyu notebooktan çıkardım ama modemle başka modem arasında bağlı kablo telden şifremi girince sorunsuz bağlandım sonra notebookuma kablosuz ağlardan modeme bağlanınca teldeki bağlanttım koptu şimdi ağı görüyor şifreyi yazıyorum kabul etmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modeminizin kaç kablosuz bağlantıya izin verdiğine bakın genelde sınırlı sayıda izin verir

kral07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
slm ben TD-8840T Ver:2.21 kullanıyorum bu modemde wireless yok galiba wifi ile paylaşamıyorum internetini ama wifi ile paylaşmak istiyorum nasıl yapabilirim teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sizin söylediklerinizi bende uyguladım ama TKIP AES bu ikisi var WEP olarak seçemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm benim modemim tp link td-w8151n lg g2 telefonum var wifi ile baglanıyorum bazen internete bağlı olmama rağmen internete girmiyor internetten cevap alınamıyor yazıyor yardımcı olursan sevinirim