TP-Link modem IP sorunu

Bu konuyu okuyanlar

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar interneti komşumdan alıyorum. Kullandığı modem Zyxel. Oradan gelen kabloyu Tp-link modeme taktım. Modemi Access Point olarak ayarladım. Modemin ip si ile çakışmasın diye 192.168.11.1 yaptım ip sini. Modu köprü modu olarak ayarladım. Bilgisayarım giriyor internete ama telefon girmiyor.
Hatta bilgisayar da elle ip vermezsem girmiyor.

Soru: Elle ip verirken modemin mi yoksa a.pointin mi ip sini girmem gerekir?
Yani 192.168.1.66 mı yoksa 192.168.11.66 mı yapmalıyım?
Şu an 192.168.1.66 ile bağlanıyorum. 11.66 yapınca girmiyor. Otomatikte de girmiyor.

Aslında asıl sorunum telefon ile girememem internete. Bilgisayara elle ip verince giriyor yine.

Not: Telefon başka Wi-Fi alanlarında bağlanıyor ve internete giriyor. Sanırım Tp-Link modemi access point olarak ayarladım ama bazı şeyleri eksik yaptım.
Detaylı şekilde anlatmaya çalıştım arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum. Allah (c.c) razı olsun.

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Telefondan ip ayarı yapamıyor musun? bilgisayardaki gibi yapabilirsin bence. varsayılan ağ geçitine 192.168.11.1 ip adresinede 192.168.11.2 yap bakalım olacak mı?

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.aleykum

Öncelikle zyxel modemin ipsiyle kendi access point olarak kullandığın modemin ip si çakışmaz ikisinide 192.168.1.1 yapabilirsin. access pointinden dhcp servere kapatman gerek. telefonlarda kablosuza bağlanamam problemi genelde şifreleme yöntemlerinden kaynaklanıyo, şifreleme yöntemini değiştirip deneyebilirsin. basit olarak wep le şifreleyip deneyebilirsin.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ikisini de deneyim bakalım

S.aleykum

Öncelikle zyxel modemin ipsiyle kendi access point olarak kullandığın modemin ip si çakışmaz ikisinide 192.168.1.1 yapabilirsin. access pointinden dhcp servere kapatman gerek. telefonlarda kablosuza bağlanamam problemi genelde şifreleme yöntemlerinden kaynaklanıyo, şifreleme yöntemini değiştirip deneyebilirsin. basit olarak wep le şifreleyip deneyebilirsin.

Kardeşim dhcp kapatınca düzeldi. Otomatik ip ile nete girebiliyorum. Allah razı olsun.

Telefon ile de bağlanabiliyorum çok şükür...

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben de bisey sorayim. Nokia 701 telefonumla wifiya baglaniyorum. Video izlerken biseyler indirirken wifi kopuyor.. Ama diger telefonlarda kopmuyor. Telefonu iki kere garantiyede gonderdim sorun yok dediler bi kerede anakart degisti. Abim amerikaya giderken telefonumu goturdu oradaki modeme sikintisiz baglaniyordu. Kopma nedendir acaba? Modemim tplink

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne mutlu allah herkesten razı olsun. BthnYlmz09 arkadaşım söylediğin konuyu hiç tecrübe etmedim ama araştırırım.modeminin modelini de verirebilir misin.

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ne mutlu allah herkesten razı olsun. BthnYlmz09 arkadaşım söylediğin konuyu hiç tecrübe etmedim ama araştırırım.
Bende araştırıyorum bi sonuca varabilirsek çok sevinirim. Çünkü sinir bozucu olmaya başladı. Telefonu takas etmeyi düşünüyorum artık ama temiz 2. el bulmak çok zor oldu..

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modeminin default ayarlarıyla bağlanmayı denedin mi yani modemi resetleyip ?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=299000]TP-LINK Türkiye[/MENTION] yardımcı olur size :)

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] Bey :D Bakalım yardımcı olabilecek mi? :)

thesercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynısı bendede var çok lanet bir cihaz sürekli net gidiyor bağlantı kopuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam kardes bir defa acces point te ayarlaman yanlis, repaeter moduna dene.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım senin dedigini yaptım modemin ip numaralarını aynı yaptım güvenlik şifresini wep yaptım ama kablodan internete giriyor telefondan internete girmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta aynı sorun bende de var pc den giriyorum ama telden giremıyorum nasıl yaparım yardımcı olabılırmısınız teşekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S.a Arkadaslar Arkadasta olan sorun bendede var internetı komşudan alıyorum pc den giriyor ama telefondan girmiyor nasıl çözebılırız bu sorunu teşekkurler