Total War'a Türk Damgası

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Total War serisi belki Türklere yeterince değer vermiyor olabilir. Ancak serinin Türk hayranları bu sorunu kendileri çözüyor. İşte hayranların yaptıkları...

Strateji oyunlarına gerçekçilik ve farklı bir bakış açısı getiren Total War serisi önümüzdeki aylarda Shogun 2'yle devam edecek. Bu yapım gelene kadar serinin hayranları Empire Total War ile savaş isteklerini tatmin etmeye devam ediyor. Ancak bu yapımlarında bazı kusurlaraı var.
Stratejik olarak iyi tasarlanmış olsa da Total War serileri tarihi gerçeklere fazla önem vermiyor. Kendi alternatif zaman diliminde geçtiği için bu oyunda İmparatorluklar çoğu zaman bire bir yansıtılmıyor. İşte bu özensizlikten rahatsız olan Total War Türkiye grubu hazırladıkları gerçekçilik moduyla Osmanlı Devleti'ini oyunda en iyi şekilde yansıtmak için uğraşıyor.
t1276340568.jpg
Shogun 2 için kampanya
6 aydan fazla süredir yapım aşamasında olan bu mod 1.3 versiyonuna ulaştı. Modellemelerden karakter isimlerine kadar herşeyin tarihe uygun olarak değiştiği mod'u bu adresten indirebilirsiniz.
Grubun Türkiye'yi temsil etme çalışmaları sadece yazılım platformunda değil. Total War Türkiye ülkemizdeki oyuncu potansiyalini göstermek için Sega'ya bir metin yollamaya hazırlanıyor. Bu metinde Shogun 2: Total War'u orjinal almaya söz vermiş oyuncuların isimleri yer alacak.
Hayran sitesi bu uğurda Shogun 2 için para biriktirme kampanyası bile başlattı. Total War Türkiye ülkemizdeki bilinçli oyuncu potansiyalini Sega'ya gösterip bir sonraki oyunlarda Türk devletlerine daha fazla değer verilmesini sağlamak için çalışıyor.
:: Total War Türkiye'nin kampanyasını destekliyor musunuz? Sizce serinin en büyük eksiği nedir?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Güzel kampanya şöyle adam akıllı bir osmanlı oyunu yok

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
yav bu total war hakkaten o kadar guzel ve zevkli mi haci abiler , surda okulun butmesine haftalar kaldi yavastan yavasstan hazirlayim mi kendimi

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Empire Total War içi birde tükçe yama hazırlıyorlardı yanılmıyorsam.Oyun içi gerçekten çok emek sarfediyorlar.Allah (c.c) kolaylık versin arkadaşlara.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
illa özen göstermeleri için oyunu alacağız demenin manası yanlış olmuş. eşek değillerse yapsınlar adam gibi, yok yapmayız derlerse almazsınız bu kadar basit.

eklenti paketini hazırlayan ekibi kutluyorum ama.

mzungu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
caba sarf eden bilincli insanların ellerine saglik ....

fakcakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
malesef pc yi bırakıp xbox 360 a geçtim...artık bıktım pc ye para dökmekten....

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
illa özen göstermeleri için oyunu alacağız demenin manası yanlış olmuş. eşek değillerse yapsınlar adam gibi, yok yapmayız derlerse almazsınız bu kadar basit.

eklenti paketini hazırlayan ekibi kutluyorum ama.

Adamlar tarihi bir oyun yapmıyor. Para kazanmaya çalışıyorlar. Haliyle Türkiye gibi korsan cenneti bir ülkeden az gelir elde ederiz diye fazla özen göstermiyorlar. İşi para kazanmak olan insanları bu yüzden suçlayamayız. Ancak bu tarz çalışmalar sayesinde oyun yapımcıları bu pazarın gerçek gücünü görecek.

Daha sonra da Türkçe desteği, özel indirimler gibi kampanyalar yapacaklar.

LastKing93

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu tip çalışmaları büyük takdir ile izliyorum.. Ey aziz milletim :)

jascuha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk çıktıgından beri yılalrdır Total war oynuyorum ama Empire Total warı hiç beğenmedim belkide çıkmadan once okdar büyük beklenti yaratıldıki özellikle deniz savşları konusunda oynanabilirkik konusunda ama ortaya çıkan şey Total war kingdomsun bile eline su dökebilecek birşey değildi 1 ay zorlaya zorlaya oynadım belki sarar diye ama olmadı sildim birdaha kurmadım şuan hala Total war Kingdoms kurulu onu oynuyorum..İnş. shogun2 total war bizi tekrar eski günlere döndürür.

edit:siteye baktım yeni sürüm mart 2011 de çıkıcakmıs birde Sega devamlı çıkıl tarihini ertelediği için bu süre büyük ihtimal haziran temmuz olabilir.Yani Total War Kingdoms oynamaya devam!

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bazı ahmaklıklara bakınca lisanslı bir oyun veya program o kadar da pahalı değil.
Bakınız : Günde 5 TL sigaraya veriyorsan (ki ayda 150 TL)