Toshiba Satellite P50

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Toshibanın ürettiği laptopların genelinde fiyat performans dengesizliği var ve inanılmaz pahalı fiyat çekiyorlar. Bu modeli büyük istisna olmuş fakat işlemci bakımından pek iyi sayılmaz ve 6. nesil olsaydı iyi olurdu. DDR3 ram kullanılması geleceğe yönelik değil. Ama malzeme olarak kaliteli bir ürün. Toshiba seni üzmez ama bu laptobu öneririm.

ASUS X550VX-DM254DC INTEL CORE İ7-6700HQ 4GB 1TB 7200RPM 4GB GTX950M 15.6

techcore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Toshibanın ürettiği laptopların genelinde fiyat performans dengesizliği var ve inanılmaz pahalı fiyat çekiyorlar. Bu modeli büyük istisna olmuş fakat işlemci bakımından pek iyi sayılmaz ve 6. nesil olsaydı iyi olurdu. DDR3 ram kullanılması geleceğe yönelik değil. Ama malzeme olarak kaliteli bir ürün. Toshiba seni üzmez ama bu laptobu öneririm.

ASUS X550VX-DM254DC INTEL CORE İ7-6700HQ 4GB 1TB 7200RPM 4GB GTX950M 15.6
TR'den çekilmesi hakkında yorumunuz nedir. Garanti konusunda sıkıntı yaşanır mı?

techcore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
TR den çekilmesi derken ? Ürünü aldığın zaman 2 yıl Toshiba Türkiye garantisi altındasın.
Toshiba Türkiye'den çekilme kararı almıştı. Onu söyledim. İlginiz için de teşekkür ederim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Toshiba Türkiye'den çekilme kararı almıştı. Onu söyledim. İlginiz için de teşekkür ederim.
Toshiba Türkiye'den çekilmiyor. Laptop üreticiliğinden çekiliyor, aynı Samsung gibi. Bu senin için bir sorun değil.

techcore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Toshiba Türkiye'den çekilmiyor. Laptop üreticiliğinden çekiliyor, aynı Samsung gibi. Bu senin için bir sorun değil.
Parça sorunu yaşanmazsa hiçbir sorun olmaz. Ürünleri incelemeye devam edeyim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Parça sorunu yaşanmazsa hiçbir sorun olmaz. Ürünleri incelemeye devam edeyim.
Parça sorunu olmaz fakat olması daha iyi. Parça sıkıntısı yaşanırsa çok daha iyisin gönderiyorlar merak etme.

techcore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Parça sorunu olmaz fakat olması daha iyi. Parça sıkıntısı yaşanırsa çok daha iyisin gönderiyorlar merak etme.
Anladım teşekkür ederim. Ürünü yakından inceledim. Karar vermesi kaldı. Bu fiyata sizin başka tavsiyeniz var mı?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Anladım teşekkür ederim. Ürünü yakından inceledim. Karar vermesi kaldı. Bu fiyata sizin başka tavsiyeniz var mı?
Odağının ne olduğu önemli. Fiyat performans ürünü istiyorsan önermiş olduğum Asus'u al. Ben performansa çok önem vermem, kaliteli, ince, taşınması kolay ve şık bir ürün istiyorum dersen ayrı bir tavsiye yaparım. Öncelikle kafanda bunları belirlemelisin.

techcore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Odağının ne olduğu önemli. Fiyat performans ürünü istiyorsan önermiş olduğum Asus'u al. Ben performansa çok önem vermem, kaliteli, ince, taşınması kolay ve şık bir ürün istiyorum dersen ayrı bir tavsiye yaparım. Öncelikle kafanda bunları belirlemelisin.
Yazılım ve mühendislik programlarında kullanacağım. Performans benim için çok önemli. Birkaç model daha kafamda var. Açıkçası fiyatı zorlamamak için biraz daha düşürmeye çalışıyorum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Performans önemliyse Asus sizin için en ideali. i7 5500U mühendislik yazılımlarında isteneni tam veremez. i7 6700HQ bu işler için mobilitede biçilmiş bir kafantan. Bu sebeple Asus X55VX yapabileceğiniz en iyi tercih. Sadece ek olarak 8 gb ram daha alıp 12 gb ram yapacaksınız.

techcore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Performans önemliyse Asus sizin için en ideali. i7 5500U mühendislik yazılımlarında isteneni tam veremez. i7 6700HQ bu işler için mobilitede biçilmiş bir kafantan. Bu sebeple Asus X55VX yapabileceğiniz en iyi tercih. Sadece ek olarak 8 gb ram daha alıp 12 gb ram yapacaksınız.
Tesekkurler inceleme listeme ekledim.

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam bu laptopda ekran kartı 2 modeli var.2 ve 4 gb.aralarinda çok fazla performans farkı olurmu ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hocam bu laptopda ekran kartı 2 modeli var.2 ve 4 gb.aralarinda çok fazla performans farkı olurmu ?
Biri İntel diğeri NVIDIA.

GTX 950M de 4 gb vram var bu zaten fazlasıyla yetecektir. Paylaşımlı olması büyük avataj, tarayıcılarda gezdiğin zaman Intel çalışacak, bu hem ikincil grafik işlemcinin gereksiz yere çalışmasını önleyecek hemde güç tasarrufu sağlayacak.