Toshiba Satellite L70-B-12F ekran kartı değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

Pageen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toshiba Satellite L70-B-12F marka laptobun ekran kartını değiştirebilir miyim? Eğer değiştirebilirsem hangi model ekran kartlarıyla değiştirebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Laptoplarin %99.9 unda ekran karti anakarta direk lehimli olarak gelir degistirilemez .

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Toshiba Satellite L70-B-12F marka laptobun ekran kartını değiştirebilir miyim? Eğer değiştirebilirsem hangi model ekran kartlarıyla değiştirebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

egpu yapabilirsin

yani harici ekran (desktop) kartını takabilirsin

bu aralar benim ilgi odağımda araştırıyorum

Pageen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
youtube a egpu yaz bir çok uygulama görürüsün,

hatta geçen sahibinden de egpu aparatları ve kart satan biri vardı
Bilgi için çok teşekkür ederim bende hemen araştırmaya başlıyorum.

LogZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kendi laptop'ım için masaüstü ekran kartı montajı yaptım Gtx 970. Harika oldu küçük bir anlatım videosu da çektim. isterseniz.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
GPU'nuz anakartınıza lehimli olduğundan dolayı değiştirmeniz imkansız gibi birşey. En fazla eGPU takabilirsiniz. O da tam stabilitede çalışır mı bilemiyeceğim...

LogZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
GPU'nuz anakartınıza lehimli olduğundan dolayı değiştirmeniz imkansız gibi birşey. En fazla eGPU takabilirsiniz. O da tam stabilitede çalışır mı bilemiyeceğim...

eGPU da eğer harici monitör kullanırsanız performans düşüşü olmuyor. Ama dahili laptop monitörünü kullanmak isterseniz %20-25 gibi bir kayıp yaşanıyor buda veri alışverişini aynı kablo üzerinden yaptığından kaynaklanıyor. Yukarıda yorumda kendi makinamda yaptığım denemeyi yayınladım herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Çıkan şeyler oldu ama halledilmeyecek gibi değillerdi.