Toshiba Notebook ve Bios Update ?

Konusu 'Dizüstü Bilgisayar Sorunları' forumundadır ve panther76 tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. panther76

panther76 Doçent

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18

- Toshiba Notebook ve Bios Update ?

Merhabalar.
    Elimde Toshiba L40 Notebook var. Oğlum oyun oynadıktan sonra bilgisayarı kapatmış. Şu an ise açılmıyor Power Tuşuna basınca siyah bir ekran. İncelediğim kadarı ile Bios uçmuş.yalnız tekrar yüklemek için usb Fdd gerekiyor. diğer marka laptoplarda ise flashdan bir kaç kısayol tuşu ile yüklenebiliyor. Emin olmak için buraya yazayım dedim. Toshiba laptoplarda Flash Bellekten bios yüklemek mümkünmüdür yada nasıl yapılabilir. Kaderbey'in bu başlığını okudum ama toshiba da yemedi
    http://forum.shiftdelete.net/dizustu-bilgisayar-sorunlari/90148-[cozuldu-]-netbookum-acilmiyor-oneri-bekliyorum.html

Cevaplar için teşekkürler.

2. the grudge

the grudge Profesör

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    YKM
    Yer:
    Neptune
    biosa giriyor mu? F8 ile gelişmiş menü açılırsa bilgisayarımı onara gir başlangıcı onarı kullan...

3. lord_dark

lord_dark Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    power tuşuna bastığınızda hiç yazı logo ve başka bir şey gelmiyormu?

4. panther76

panther76 Doçent

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni gördüm mesajları arkadaşlar. Maalesef Power' ı basınca Simsiyah ekran.

5. freewill

freewill Dekan

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    bence sorun bios değil :) elinde Amper ölçer varsa bir adaptöründe çekilen akımla laptopun arkasındaki değeri kontrol et eğer akım düşükse sorun donanımsaldır büyük bir ihtimal ekran kartın ya da kuzey köprüsü uçmuştur ilki genelde daha daha sık görülen durumdur :)

6. panther76

panther76 Doçent

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    cevap için teşekkürler. evet ölçüm yaptım.akım normal. laptopun power ışığı yanıyor dvd kafası hareket ediyor.bunu ikinci yapışı zaten. ilk sefer yaptığından garantili olduğu için servise vermiştim sıvı teması deyip anakart arızalı demişlerdi bende mümkün değil demiştim sonra bir başka servise götürdüğümde bios uçmuş deyip yeniden yüklemişlerdi.

7. freewill

freewill Dekan

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    iyide durduk yere bios uçmaz ki bence basşak bir şey var gibi görmeden yorum yapmak zor iş :D

Sayfayı Paylaş