TOSHİBA kurtarma bölümünden çıkamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ilk olarak güç düğmesine basıyorum toshibanın ekranı çıkıyor sonra kurtarmaya geliyor bir anda
altakki resimdeki seçenekler çıkıyor sadece sondaki seçenek hariç f9 ile olan sonra f8 e basıyorum fakat tekrar kurtarma ekranına atıyor ve orada bir dosya çıkıyor
windows/system32/winload.efi diye bu dosyadan kaynaklı bir hata diyemi açılmıyor ? çözüm var mı ?
IMG-20170419-WA0015.jpeg

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Tekrar Windows kurulumu sart olmus gibi. Kisacasi format atmaniz lazim.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tekrar Windows kurulumu sart olmus gibi. Kisacasi format atmaniz lazim.

peki format için yardımcı olabilir misiniz ?
abi sorunu tam olarak anlatayım
güç düğmesine basıyorum toshiba(leading innovation) çıkıyor sonra kurtarma ekranına giriyor f8 e basıyorum fakat tekrar kurtarma ekranı geliyor ve gerekli bir dosya olmadığından veya hata içerdiğinden uygulama veya sistem başlatılamadı diyor aşağıda da
dosya = windows/system32/winload.efi diyor abi usb yi uefi üzerinden yapıyorum usb başta olmak üzere kurtarma ekranı çıkıyor abi
fakat secure boot u kapattım csm boot çıktı onu seçerek açtım normal usb içi boşken intel hataları veriyordu fakat içine windows yazılımı yüklediğimde windowsun toshiba gibi yükleme ekranı çıktı aşağıda yuvarlaklar döndü felan sonra o gitti siyah ekranda hep kalıyor win8.1 single da denedim win8.1 de denedim win7 de denedim ama hala olmuyor o yüzden abi format işini söyler misin belki hata yapıyorum teşekkürler

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hemen yardımcı olalım, başka bir bilgisayarınız varmı? eski olan falan yeterki bilgisayar olsun işletim sistemide eksik olmasın yeter.
bulurum abi neler yapmam lazım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hemen yardımcı olalım, başka bir bilgisayarınız varmı? eski olan falan yeterki bilgisayar olsun işletim sistemide eksik olmasın yeter.
abi bu arada
"""peki format için yardımcı olabilir misiniz ?
güç düğmesine basıyorum toshiba(leading innovation) çıkıyor sonra kurtarma ekranına giriyor f8 e basıyorum fakat tekrar kurtarma ekranı geliyor ve gerekli bir dosya olmadığından veya hata içerdiğinden uygulama veya sistem başlatılamadı diyor aşağıda da
dosya = windows/system32/winload.efi diyor abi usb yi uefi üzerinden yapıyorum usb başta olmak üzere kurtarma ekranı çıkıyor abi
fakat secure boot u kapattım csm boot çıktı onu seçerek açtım normal usb içi boşken intel hataları veriyordu fakat içine windows yazılımı yüklediğimde windowsun toshiba gibi yükleme ekranı çıktı aşağıda yuvarlaklar döndü felan sonra o gitti siyah ekranda hep kalıyor win8.1 single da denedim win8.1 de denedim win7 de denedim ama hala olmuyor o yüzden abi format işini söyler misin belki hata yapıyorum teşekkürler """

bu cevap için ne düşünyorsun sebebi ne olabilir ? bu arada bilgisayar bulurum çözüm söyleyin abi yeter

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
bulurum abi neler yapmam lazım ?

abi bu arada
"""peki format için yardımcı olabilir misiniz ?
fakat secure boot u kapattım csm boot çıktı onu seçerek açtım normal usb içi boşken intel hataları veriyordu fakat içine windows yazılımı yüklediğimde windowsun toshiba gibi yükleme ekranı çıktı aşağıda yuvarlaklar döndü felan sonra o gitti siyah ekranda hep kalıyor win8.1 single da denedim win8.1 de denedim win7 de denedim ama hala olmuyor o yüzden abi format işini söyler misin belki hata yapıyorum teşekkürler """

bu cevap için ne düşünyorsun sebebi ne olabilir ? bu arada bilgisayar bulurum çözüm söyleyin abi yeter
O virüsdendir bence kesin.

Ha konumuza gelelim, Windows 10 Resmi indirme sayfası adlı linkimizden Aracı şimdi indir'e basıyoruz. Açılan dosyada uzun bir süre Lütfen bekleyin gibi yazılarımızı gördükten sonra

52bba8bbc1a9bdecd15f9501dca73389.png

bu yazının türkçesi çıkıyor alttaki seçeneği seçiyoruz. Flash bellek takıp onu seçiyoruz (İÇİNDEKİ TÜM DOSYALAR SİLİNECEK DİKKAT) sonra bu sizi yeniden internet hızına göre ortalama 2 saat indirildikten ve yüklendikten sonra buraya yeniden gelin sonraki adımları yapmaya başlayalım.

Bu arada toshiba bilgisayarınızın Toshibanın kendi sitesinde o bilgisayarın linkine ihtiyacım var. Boot menü yada Bios menü tuşunu bulmak için ama bulamadıysanız sorun yok.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
abi hemen yapıyorum teşekkürler beni bekleyin <3

abi ben indirip tekrar yanına geliyorum <3
Bu arada özürdilerim siz Toshiba diyince Laptop kullandığınızı sandım.
Bu arada toshiba bilgisayarınızın Toshibanın kendi sitesinde o bilgisayarın linkine ihtiyacım var. Boot menü yada Bios menü tuşunu bulmak için ama bulamadıysanız sorun yok.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam ozaman hadi iş başına :)

<3 abi şu an yeni indirdim internet hızı iyi olduğundan hemen iniyor 15 20 dakikaya sendeyim

abi win10 medyası oluşturuluyordayım %50 de şu an bir sonraki işlem ne olacak

Son düzenleme:

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
<3 abi şu an yeni indirdim internet hızı iyi olduğundan hemen iniyor 15 20 dakikaya sendeyim

abi win10 medyası oluşturuluyordayım %50 de şu an bir sonraki işlem ne olacak
Az önce dediğim gibi bulamassanız sorun yok fakat TOSHIBA laptop'unuzun model adına ihtiyacım olcak ama zorunlu değil.

Ayrıca sizden aşağıdakilerden birisini seçmenizi isteyeceğim

1-Format modu (ÖNERİLEN)
Dosyalar önemli değil, bilgisayarcı gibi formatı yapalım bende bilgisayarı kullanıyım. Toz bile kalmasını istemiyorum sil gitsin :)
2- Ben yaparım modu (ÖNERİLMEZ)
Herşey kalsın uygulamalar falan hepsi, ama hata almıyım tüm programlarım kalsın duvar kağıdım falan. Ha o dosyayı silen virüs yine çıkarsa ya buraya gelir bir şekilde çözeriz yada ben Anti virüs gibi bir program indirerek kendim çözerim.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
abi laptop toshiba satellite L50-B-1Q6

Az önce dediğim gibi bulamassanız sorun yok fakat TOSHIBA laptop'unuzun model adına ihtiyacım olcak ama zorunlu değil.

Ayrıca sizden aşağıdakilerden birisini seçmenizi isteyeceğim

1-Format modu (ÖNERİLEN)
Dosyalar önemli değil, bilgisayarcı gibi formatı yapalım bende bilgisayarı kullanıyım. Toz bile kalmasını istemiyorum sil gitsin :)
2- Ben yaparım modu (ÖNERİLMEZ)
Herşey kalsın uygulamalar falan hepsi, ama hata almıyım tüm programlarım kalsın duvar kağıdım falan. Ha o dosyayı silen virüs yine çıkarsa ya buraya gelir bir şekilde çözeriz yada ben Anti virüs gibi bir program indirerek kendim çözerim.

1 ve 2 seçeneklerini nereden çıkardınız yükleme işi bittiğinde usb ye mi takıyım ?

USB flash sürücünüz hazır dedi son diyorum abi

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
abi laptop toshiba satellite L50-B-1Q6

1 ve 2 seçeneklerini nereden çıkardınız yükleme işi bittiğinde usb ye mi takıyım ?
Windows kurarken soruyor çünkü. Siz seçin arasından yaparız biz merak etmeyin.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Abi format yapalım hepsi gitsin

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
peki tamam usb hazır dedi son dedim bilgisayara takıp bios ayarlarından usb yi başa alıp mı yapayım ?

peki tamam abi sonra ?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
peki tamam usb hazır dedi son dedim bilgisayara takıp bios ayarlarından usb yi başa alıp mı yapayım ?

peki tamam abi sonra ?
tamam ozaman başa alıp başlat Windows 10 u hemencecik.

Tamamdır Windows 10 biraz akıllıdır, der ki: Tamam buraya kadar geldin kalanını ben sana yaparım merak etme arkana yaslanıp otur.

Neyse, şöyle bi ekranla karşılaşırsın (türkçe bir şekilde)

Windows%2B10%2BSetup%2BWizard.png

İleri ileri sonra soracak sana Geçerli uygulamalar falan koruyalımmı sen korunmasın de sonra ileri ileri

48b343e0181cb194b8e6d27a4626e600-jpg.299569

böyle bir ekranlan karşılaştın. Buraya kadar geldiysen söyle hemen devamındaki işlemleri yapalım.
Sakına ileriye basayım deme! yaparsan zaten Windows 10 olan bilgisayarın üstüne Windows 1o kurarsın, Büyük ihtimal o dosyanı yeniden silen programla karşılacaksın. Bu arada dediğim işlemleri yaparken sakın flaş belleğini çıkarıyım deme.

Windows 10'u ayrıca kurduktan sonra sürücü kurmamız gerekecek, Sakın atlıyım deme! Oyun oynarken FPS'inin çok azalacağını söyleyebilirim.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
tamam ozaman başa alıp başlat Windows 10 u hemencecik.

Tamamdır Windows 10 biraz akıllıdır, der ki: Tamam buraya kadar geldin kalanını ben sana yaparım merak etme arkana yaslanıp otur.

Neyse, şöyle bi ekranla karşılaşırsın (türkçe bir şekilde)

Windows%2B10%2BSetup%2BWizard.png

İleri ileri sonra soracak sana Geçerli uygulamalar falan koruyalımmı sen korunmasın de sonra ileri ileri

48b343e0181cb194b8e6d27a4626e600-jpg.299569

böyle bir ekranlan karşılaştın. Buraya kadar geldiysen söyle hemen devamındaki işlemleri yapalım.
Sakına ileriye basayım deme! yaparsan zaten Windows 10 olan bilgisayarın üstüne Windows 1o kurarsın, Büyük ihtimal o dosyanı yeniden silen programla karşılacaksın. Bu arada dediğim işlemleri yaparken sakın flaş belleğini çıkarıyım deme.

Windows 10'u ayrıca kurduktan sonra sürücü kurmamız gerekecek, Sakın atlıyım deme! Oyun oynarken FPS'inin çok azalacağını söyleyebilirim.
klavye ayarlarından sonra Bende öyle bir seçenek çıkmadı.abi birincisinden sonrası yükle diyor

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
klavye ayarlarından sonra Bende öyle bir seçenek çıkmadı.abi birincisinden sonrası yükle diyor
Aynen yükle diyeceksin.

refresh-windows_1_1024x768.jpg

bu resmin türkçe şeklindekini görüyorsun biliyorum buraya eklemeyi unutmuşum özür dilerim.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yükle dedim kurulum başlıyorsa kaldi

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
merhabadunya.jpg

Tamam bundan sonra yapman gerekenlerin resmini hazırladım. Resimde ne yapılacağın anlatılıyor. ekranında sadece Sürücü 0 Ayrılmamış Alan kaldıktan sonra onu seçip İleri yapıcaksın, ondan sonra senden galiba başka bilgiler isteyecek sende onları doldurcan falan filan sonra yükleniyor dicek. Vee! sonunda bilgisayarınız 10 saniye içinde yeniden başlatılıyor ekranı gelicek. Bilgisayar kapanıp yeniden başladı flaşı çıkarabilirsin ama önermem çünkü ben hiç öyle bir şey denemedim ve bu riske girmeye değmez.

Çıkan ekranda biraz bekleyin diyecektir bu aşamada bi 10 dakika bekliyeceksiniz. Ondan sonra zaten gerçek kurulum ekranı gelecek
Sonunda "Yaşadığınız ülke ile başlayalım, bu doğrumu" diye bir ekran gelecek. Hepsini kendi isteğinize göre doldurun. Windows 10 kendisini kuracaktır. Kurulduktan sonra gelin konuya sürücüleri yükleyelim, Windows Update sürücülerini yüklesede eski sürücüleri yüklüyor ve bazı sürücüleri (bazı bilgisayarlar için) örneğin ses sürücüsü onları yüklemiyor.

Kurulum başlıyor biter merak etme sen.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907

Evet biraz beklemen gerekiyor bu arada yukarıda sürücü ekranına gelince ve ondan sonra ne yapacağını söyledim. Windows kurulunca haber verirsin.

Hadi yine iyisin, bilgisayarcıya götürüp ona 25-30TL vermeden sıyrıldın :).

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet biraz beklemen gerekiyor bu arada yukarıda sürücü ekranına gelince ve ondan sonra ne yapacağını söyledim. Windows kurulunca haber verirsin.

Hadi yine iyisin, bilgisayarcıya götürüp ona 25-30TL vermeden sıyrıldı
abi yaptım windowsu nereye yuklemek istiyorsun bolumunde 0mb vardı hard disk icin ayrilan bolum yoktu.galiba hdd bozuldu.ama abi eski bilgisayarımın anakartı bozulmuştu onun hdd sini alıp ona taksam olur mu?eski bilgisayarın hdd si servise götürdüm degiştirdiler oda toshiba marka sence olur mu?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
abi yaptım windowsu nereye yuklemek istiyorsun bolumunde 0mb vardı hard disk icin ayrilan bolum yoktu.galiba hdd bozuldu.ama abi eski bilgisayarımın anakartı bozulmuştu onun hdd sini alıp ona taksam olur mu?eski bilgisayarın hdd si servise götürdüm degiştirdiler oda toshiba marka sence olur mu?
Siz benim dediğimi yapmamışsınızki bak orda tüm disklere tıklıcaksın teker teker hepsine sonra ordan sile basacaksın hepsine sadece 1 tane kalana kadar o 1 adet kalanı seçip İleri'ye basacaksın. Bak beni dinlemessen böyle olur.

furkan142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
abi tamam açıldığı gibi baktım bir disk için vardı ve 0mb tı yani orada bir şey yoktu sileyim ve o diski silmeye çalıştım sil seçeneği açık değildi.önceki dediğim seçenek olur mu abi dediğini yaptım zaten

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
abi tamam açıldığı gibi baktım bir disk için vardı ve 0mb tı yani orada bir şey yoktu sileyim ve o diski silmeye çalıştım sil seçeneği açık değildi.önceki dediğim seçenek olur mu abi dediğini yaptım zaten
tamam oranın bi telefonla çekip bi ekran görüntüsünü atabilirimisin rica etsem?