TOSHİBA kurtarma bölümünden çıkamıyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

furkan142

Üyecik
tamam ozaman başa alıp başlat Windows 10 u hemencecik.

Tamamdır Windows 10 biraz akıllıdır, der ki: Tamam buraya kadar geldin kalanını ben sana yaparım merak etme arkana yaslanıp otur.

Neyse, şöyle bi ekranla karşılaşırsın (türkçe bir şekilde)

İleri ileri sonra soracak sana Geçerli uygulamalar falan koruyalımmı sen korunmasın de sonra ileri ileri

böyle bir ekranlan karşılaştın. Buraya kadar geldiysen söyle hemen devamındaki işlemleri yapalım.
Sakına ileriye basayım deme! yaparsan zaten Windows 10 olan bilgisayarın üstüne Windows 1o kurarsın, Büyük ihtimal o dosyanı yeniden silen programla karşılacaksın. Bu arada dediğim işlemleri yaparken sakın flaş belleğini çıkarıyım deme.

Windows 10'u ayrıca kurduktan sonra sürücü kurmamız gerekecek, Sakın atlıyım deme! Oyun oynarken FPS'inin çok azalacağını söyleyebilirim.
klavye ayarlarından sonra Bende öyle bir seçenek çıkmadı.abi birincisinden sonrası yükle diyor

takticiadam

Doçent
klavye ayarlarından sonra Bende öyle bir seçenek çıkmadı.abi birincisinden sonrası yükle diyor
Aynen yükle diyeceksin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu resmin türkçe şeklindekini görüyorsun biliyorum buraya eklemeyi unutmuşum özür dilerim.

takticiadam

Doçent

Tamam bundan sonra yapman gerekenlerin resmini hazırladım. Resimde ne yapılacağın anlatılıyor. ekranında sadece Sürücü 0 Ayrılmamış Alan kaldıktan sonra onu seçip İleri yapıcaksın, ondan sonra senden galiba başka bilgiler isteyecek sende onları doldurcan falan filan sonra yükleniyor dicek. Vee! sonunda bilgisayarınız 10 saniye içinde yeniden başlatılıyor ekranı gelicek. Bilgisayar kapanıp yeniden başladı flaşı çıkarabilirsin ama önermem çünkü ben hiç öyle bir şey denemedim ve bu riske girmeye değmez.

Çıkan ekranda biraz bekleyin diyecektir bu aşamada bi 10 dakika bekliyeceksiniz. Ondan sonra zaten gerçek kurulum ekranı gelecek
Sonunda "Yaşadığınız ülke ile başlayalım, bu doğrumu" diye bir ekran gelecek. Hepsini kendi isteğinize göre doldurun. Windows 10 kendisini kuracaktır. Kurulduktan sonra gelin konuya sürücüleri yükleyelim, Windows Update sürücülerini yüklesede eski sürücüleri yüklüyor ve bazı sürücüleri (bazı bilgisayarlar için) örneğin ses sürücüsü onları yüklemiyor.

Kurulum başlıyor biter merak etme sen.

takticiadam

Doçent
Evet biraz beklemen gerekiyor bu arada yukarıda sürücü ekranına gelince ve ondan sonra ne yapacağını söyledim. Windows kurulunca haber verirsin.

Hadi yine iyisin, bilgisayarcıya götürüp ona 25-30TL vermeden sıyrıldın :).

furkan142

Üyecik
Evet biraz beklemen gerekiyor bu arada yukarıda sürücü ekranına gelince ve ondan sonra ne yapacağını söyledim. Windows kurulunca haber verirsin.

Hadi yine iyisin, bilgisayarcıya götürüp ona 25-30TL vermeden sıyrıldı
abi yaptım windowsu nereye yuklemek istiyorsun bolumunde 0mb vardı hard disk icin ayrilan bolum yoktu.galiba hdd bozuldu.ama abi eski bilgisayarımın anakartı bozulmuştu onun hdd sini alıp ona taksam olur mu?eski bilgisayarın hdd si servise götürdüm degiştirdiler oda toshiba marka sence olur mu?

takticiadam

Doçent
abi yaptım windowsu nereye yuklemek istiyorsun bolumunde 0mb vardı hard disk icin ayrilan bolum yoktu.galiba hdd bozuldu.ama abi eski bilgisayarımın anakartı bozulmuştu onun hdd sini alıp ona taksam olur mu?eski bilgisayarın hdd si servise götürdüm degiştirdiler oda toshiba marka sence olur mu?
Siz benim dediğimi yapmamışsınızki bak orda tüm disklere tıklıcaksın teker teker hepsine sonra ordan sile basacaksın hepsine sadece 1 tane kalana kadar o 1 adet kalanı seçip İleri'ye basacaksın. Bak beni dinlemessen böyle olur.

furkan142

Üyecik
abi tamam açıldığı gibi baktım bir disk için vardı ve 0mb tı yani orada bir şey yoktu sileyim ve o diski silmeye çalıştım sil seçeneği açık değildi.önceki dediğim seçenek olur mu abi dediğini yaptım zaten

takticiadam

Doçent
abi tamam açıldığı gibi baktım bir disk için vardı ve 0mb tı yani orada bir şey yoktu sileyim ve o diski silmeye çalıştım sil seçeneği açık değildi.önceki dediğim seçenek olur mu abi dediğini yaptım zaten
tamam oranın bi telefonla çekip bi ekran görüntüsünü atabilirimisin rica etsem?

furkan142

Üyecik
Ayrıntıları göster'e basarmısın merak ettimde

Bu ekranın türkçesine geldiğinizde flaşı çıkarıp yeniden takıp Yükle butonuna basmayı deneyin belki olur
abi denicem

abi şimdide usb yi takıyorum cevap alamıyorum bilgisayardan çalıştırıyorum bilgisayarın hard diskinin sesini dinliyorum sonradan sesi geliyor

Son düzenleme:

takticiadam

Doçent

abi şimdide usb yi takıyorum cevap alamıyorum bilgisayardan çalıştırıyorum bilgisayarın hard diskinin sesini dinliyorum sonradan sesi geliyor
şuan bu sorunlan hiç karşılaşmamıştım ya yükle butonunun sol altındaki Bilgisayarınıza onarın'a basıp ordaki araçları deniyeceksin (hepsi türkçe öğretmeme gerek yok) yada bu sorun ile ilgili konu açıcaksın ki diğer kişiler görüp cevap verebilsinler

furkan142

Üyecik
şuan bu sorunlan hiç karşılaşmamıştım ya yükle butonunun sol altındaki Bilgisayarınıza onarın'a basıp ordaki araçları deniyeceksin (hepsi türkçe öğretmeme gerek yok) yada bu sorun ile ilgili konu açıcaksın ki diğer kişiler görüp cevap verebilsinler
gerek yok abi hdd yi kendim dün değiştirdim bu sefer bu disk gpt stilinde diyor internete baktım cmd ile yapılır diyorlar denicem abi seninde bir bilgin varsa söyler misin ?

furkan142

Üyecik
tamam sen dene bi bakalım belki olur ama sakın bilgisayarını bozma
abi tamam yükseltmeleri yaptım win10u da kurdum şimdiki sıkıntı internet abi çok yavaş çok win8.1 deyken internete doyum olmuyordu bu sefer indirmeye bakıyorum 20 kilobyte yazıyor bu nedir normalde 1mb alıyordum ayarlardan güncel de yaptım intel(R) dual band wireless ac-3160 abi bilgisayar 64 bit güncelemme gerekiyorsa abi link verebilir misini ?

stat counter