Toshiba 2tb harici harddisk sorunu

Bu konuyu okuyanlar

turko54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddiski arkadaşıma verdim bu şekilde geldi. Harddiski 4 farklı bilgisayarda denedim aynı sorunu yaşadım. Harddiski pc ye takıyorum ışıkları yanıyo aygıt yükleniyor diyo, değişik sesler geliyo ciyk ciyk diye, uzun bi süre bekledikten sonra bilgisayarım da gözüküyor içine girmek için tıkladığımda Disk'i biçimlendir diyo, biçimlendir dediğim de hata veriyor .
Harddiskim dolu verileri ve harddiski kurtarmak istiyorum konu Hakkı'nda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Biraz karmaşık yazmış olabilirim kusura bakmayın herkese kolay gelsin. Benzer konu daha önce açılmış olabilir baktığım kadarıyla çözüm bulamadım

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Harddiski arkadaşıma verdim bu şekilde geldi. Harddiski 4 farklı bilgisayarda denedim aynı sorunu yaşadım. Harddiski pc ye takıyorum ışıkları yanıyo aygıt yükleniyor diyo, değişik sesler geliyo ciyk ciyk diye, uzun bi süre bekledikten sonra bilgisayarım da gözüküyor içine girmek için tıkladığımda Disk'i biçimlendir diyo, biçimlendir dediğim de hata veriyor .
Harddiskim dolu verileri ve harddiski kurtarmak istiyorum konu Hakkı'nda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Biraz karmaşık yazmış olabilirim kusura bakmayın herkese kolay gelsin. Benzer konu daha önce açılmış olabilir baktığım kadarıyla çözüm bulamadım
Farkli bir usb kablosuyla denermisin

turko54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onuda denedim sorun aynı

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
eğer harddikten tık tık diye sesler geliyorsa vay haline..

Harddiskten eğer o ses geliyorsa o diskten ümidi kes ve onca verinin üzerine bir soğuk su iç derim

diski sarsmak , biryere düşürmek veya çarpma gibi durumlarda bu arıza meydana gelir.

Verileri kurtarmak içinde profosynel şirketler var onların kurtarma mantıkları biraz farklı fakat çok tuzlu nakit isterler senden

turko54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgilendirme için teşekkurler biraz tuzlu derken fiyat konusunda yaklaşık tahmininiz nedir. Kolay gelsin.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Eger tik tik diye ses geliyorsa kafa atma yapiyodur eger icinde onemli verilerin olmasaydi duzeltebilirdin ama icindeki verilerini cok yuksek fiyatlara (2,5 - 3 milyar gibi) kurtartabilirsin profesyonel yerlere. Fakat adamlarin kurtardiklari veriler windows'un sacma salak dosyalar olma ihtimali var sana guvence veremez kimse..

turko54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvalah sağolasın fazla tuzluymuş :)

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
hdd yi kurtarabilirmiyiz biçimlendirme filan disk yönetiminde böyle gözüküyor bilgisayarımda çıkmıyo
Ekli dosyayı görüntüle 14125
Harddiski taktiginda bilgisayarin tepkisi ne oluyor harddiskin lambasi varsa taktigin zaman o yaniyormu eger yaniyorsa surucu yazilimi yukleniyor yazisi cikiyormu ve en onemlisi hdd ten tik tik sesi geliyormu ?

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
ben gereken açıklamayı yazmıştım.. :D

Harddiskten veri kurtarma işlemleirni şu şekilde yapiyor firmalar.

1- harddiskin kontrolcusunde sorun varsa aynı marka model harddisk alıp yeni olanın kontrolcusunu bozuk olana takarak caliştiriyorlar.

2- Eğer kafada sorun varsa kafa değişiimi yapyorlar.

3- En kötü ihtimal diskin içindeki ayna gibi olan diski söküp başka diske takiyorlar

bunlar şaka değil gerçek çünkü özel odalarda özel koşullarda yapıyorlar ama 10 bin lirayi bile aşkındır fiyatı.