Torku Konyaspor 0-3 Fenerbahçe -Maçın Özeti, Golleri | 20 Nisan 2016 Çarşamba

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Torku Konyaspor 0-3 Fenerbahçe | Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final 1. Maç

201461183113.jpg

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Torku Konyaspor'a konuk olan Fenerbahçe, karşılaşmayı 3-0 kazanarak hem rakibinin 2016 yılındaki yenilmezlik serisine noktayı koydu, hem da Ziraat Türkiye Kupası finali için büyük bir avantaj yakaladı.

Karşılaşmanın ilk yarısının büyük bölümünde iki takımın oyun yapısı nedeniyle çok önemmli pozisyon yaşanmadı. Ancak 38. dakikada ligin 2. yarısının yıldızı Volkan Şen, Alper Potuk'un soldan ortasında arka kale direğinde topla buluştu ve savunma oyuncusunu geçerek yaptığı sert vuruşta topu ağlarla buluşturdu.

İlk yarının son anlarında nefis bir gol geldi. Kaleyi çaprazdan gören noktadan kazanılan serbest vuruş sonrası topun başına geçen Nani'nin sert vuruşunda top Kayacan'ın üzerinden ağlarla buluştu ve fark ikiye çıktı.

İkinci yarıda Konyaspor'un baskısına direnen Fenerbahçe, Fernandao ile bulduğu fırsatı da kullanamadı. Ancak son dakikada van Persie çok klas bir vuruşla son noktayı koydu ve Fenerbahçe maçı 3-0 kazandı.

Sarı lacivertller, böylece hem rakibinin 2016 yılındaki yenilmezlik serisine noktayı koydu, hem da Ziraat Türkiye Kupası finali için büyük bir avantaj yakaladı. -LİG TV-

TORKU KONYASPOR - FENERBAHÇE

STAT: Torku Arena
HAKEM: Tolga Özkalfa
TORKU KONYASPOR: Kaya, Mehmet, Ali Turan, Vukovic, Skubic, Volkan, Holmen, Ali Çamdalı, Meha, Ömer Ali, Rangelov
TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman

FENERBAHÇE Fabiano, Şener, Kjaer, Ba, Kadlec, Alper, Mehmet Topal, Ozan, Volkan Şen, Nani, Fernandao
TEKNİK DİREKTÖR: Vitor Pereira

Son düzenleme:

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
İyi yendik, güzel yendik, hakkaten iyi yendik ama ne yendik :D:D:D

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Gittik en önemli zamanda ligde yenildik.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
İyi güzelde önemli olan Avrupa'da bir şeyler başarabilmek.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
naninin onca attığı frikikten sonra golü bulması ve ne attım be atıyorum hep havası beni bitirdi...

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Buna fırsat vermediler. Fırsat verdikleri takım da zaten 2 maçta 6 gol yedi ve elendi.

O yorumu yazarken son maçı düşünerek yazmamıştım :). Genel anlamda hiçbir takımımız Avrupa'da güzel bir oyun sergilemiyor bence.