Tor browser Tarayıcısı hakkında bir soru

Bu konuyu okuyanlar

Sarireyizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Shiftdelete forum yetkilileri ve üyeleri çok merak ettigim bir konu var
hiç bir zaman cevabını ögrenemedim.Tor browseri indirmek istiyorum biranda da aklıma takıllan şey
cesaretimi alıyor benden ben sadece oynadıgım pvp serverlerde sıklıkla ipim görünür halde oldugu için vpn fayda etmiyor.
Bende gizlemek istiyorum ip adresimi Tor browseri öneren oldu.Ben'de derin bir şekilde araştırıp tarayıcı'nın kaçakcılık vs. işler için kullandıgını gördüm.
Peki ben bu tarayıcı indirirsem bana birşey olur mu söz konusu sorum şu yani?
okuyanlar için teşekkür ederim.Cidden bilen birileri yorum atabilir mi? indirmem sakıncalı mıdır?

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Merhaba Shiftdelete forum yetkilileri ve üyeleri çok merak ettigim bir konu var
hiç bir zaman cevabını ögrenemedim.Tor browseri indirmek istiyorum biranda da aklıma takıllan şey
cesaretimi alıyor benden ben sadece oynadıgım pvp serverlerde sıklıkla ipim görünür halde oldugu için vpn fayda etmiyor.
Bende gizlemek istiyorum ip adresimi Tor browseri öneren oldu.Ben'de derin bir şekilde araştırıp tarayıcı'nın kaçakcılık vs. işler için kullandıgını gördüm.
Peki ben bu tarayıcı indirirsem bana birşey olur mu söz konusu sorum şu yani?
okuyanlar için teşekkür ederim.Cidden bilen birileri yorum atabilir mi? indirmem sakıncalı mıdır?
Ben biliyorum.NSA tor ağını kullananları potansiyel suçlu olarak görüyor.ben de kullanıyorum.bir ara charter webe kadar girdim androidden.Yani ben NSA 'ya göre potansiyel suçluyum ama umrumda değil ki ! Suç işleme potansiyelinin olup olmaması.
1.si oraya bilgisayar bilmeden giremezsin vpnsiz bağlanma şeyi de var.vpn çok yavaşlatıyor.Bir de bazı linkler NSA gibi şirketler tarafından engellenmiştir.Ama engeli aşma yolları var.Ama chromedaki gibi vpnle yasaklı siteler aşılmaz.Vee androidden bağlantısı yavaş oluyor.korkma bir halt yapamazlar sana ! İngilizcen varsa orada araştır.internete girip tor register yazıp kayıt yaptırmak gerek bir de bazı kişisel sunuculara erişebilmek için.Buraya ben de çok yazdım ama bilgisayardan anlayan biri çıkmadı.çıksa da bilgilerini çeşitli sebeplerden paylaşmadı.çünkü illegal paylaşmak forumda yasak.
2.sebep bazı bilgiler para karşılığında satılır internette olsun yeraltı webinde olsun.
Bizim Tùrk olarak en büyük zaafımız bu işte bedava istiyoruz.
Bedava paylaşılan siteler olunca da araştırmıyoruz ve bulamıyoruz her şeyi hazır bekliyoruz.
3.sù de internette savaş var.
Ben internette hacklemek ilgili bir linki kopyaladım çok faydalı bir şeydi hack için ıp adresi yetmez diyordu.mac adresi de lazım demişti.
2 saat sonra aynı linke girdiğimde silinmişti yeniden yeniden denedim internetteki bilgiler silinmişti yani bir güç bu bilgilerin paylaşılmasını istemiyor.
Ondan sonra da yararlı bilgileri word officeme kopyalamaya karar verdim.Bende internette silinen yaklaşık 340 sayfalık bir bilgi mevcut tabiki çok zaman alır bu kadar bilgi kopyalamak ah birde bilgisayarım olsaydı bunun 100 katı silinen bilgiyi program yapıp robotlarla indexleyip kurtarabilseydim.Sen bana soruyorsun değil mi ?
Ben de sana bunu söylemeyeceğim.
İnternette her zaman para geçmez bu bilgileri hackleyip ya da hacker kiralayıp bulman lazım.hacker de sana o bilgiler %kaçını verir o da tartışılır.
Tor ağında çok faydalı şeyler vardır ama ya kendin bileceksin.ya da para ya da zaman maliyetlidir bunlar.
Tor ağı chrome,firefox gibi gelişmiş bir tarayıcı değil bir de internet explorer gibidir.

Yani kimse emeğini sana vermez bedavaya ,bazen paranın geçmediği yerler olur.
Bazen bilgileri hackleyerek ele geçirebilirsin.
Bazen hackleyecem derken kendi tuzağına düşürürler adamı anlamazsın .
NSA,CÌA ,PENTAGON YA DA devletin olmayan şirketlere bulaşırsan başın belaya girer.
Yani bilmiyorsan kullanma ! Bende ihtiyacım olmadımı kullanmıyorum.ne zaman internette bilgi eksikliği hissedersem o zaman kullanıyorum.

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
NSA toru izleyebiliyor her detaya ulaşabiliyor kesin kanıtlandı... tor güvenli değil...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
NSA toru izleyebiliyor her detaya ulaşabiliyor kesin kanıtlandı... tor güvenli değil...
UMrumda değil ki izleyip izleyemediği.
NSA bir şirket aslında ama bir istihbarat örgütüne çalışır.
Senin bizim gibi insanlarla demeyeyim de hackerlerle çalışır.Hackerlere para verir para karşılığında onlardan değerli bilgileri alıp para karşılığında onlara satar bilgileri.Kiralık katilleri de çalıştırır terör gruplarında.
Vee bazı hackerlerle çalıştı işi bitince onlardan kurtulurlar.
Para kimdeyse ayrım yapmaz istihbarat bilgilerini o devlete satar.
Yani deep webde size biri aylık 10 bin -100 bin -milyon dolara kadar iş teklif ederse dikkat edin.Onlar sizi bulur.Bunun dışında sadece deep web değil telefon görūşmeleri kişisel bilgileriniz gmailde mesajlarınız uydu haverleşmesini kontrol ederler.
Abd kendini tehdit altında hissederse bùtùn interneti uyduyu haberleşmeyi kesebilirler.
Şerefsiz de olsalar yinede kendi ùlkelerine çalışırlar.
Zamanında ABD bu ve bunun gibi şeylere trilyon dolarlar harcadı.Harcamaya da devam ediyor.
Yani normal internette de orada da kendinize dikkat edin.
Hee bir de youtubçular ve bazı forumculuk deep webi yani yeraltını çok abartıyor inanmayın !
Gizli bilgileri òğrenmenin neresi suç.
Alışverişin neresi suç sadece devlete vergi vermeyip kaçak ve ucuza alıyorsun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Biz ne yaptık uyuduk yıllarca ülke olarak.
Engel olmayı bırakın belki arkadaş orada kendini geliştirip ülke için önemli bilgiler sızdıracak.

Son düzenleme: