Toplum mu medyayı yönlendirir yoksa medya mı toplumu yönlendirir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve garintsi tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

1. garintsi

garintsi Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Toplum mu medyayı yönlendirir yoksa medya mı toplumu yönlendirir?

Bi ödevim var bu konu hakkında.Nette bulduğunuz makaleleri veya kendi görüşlerinizi yazabilirmisiniz?

2. Kriptograf

Kriptograf Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zor bir konu seçmişsin layıkı ile yapabilmek için gerçekten çok fazla makale okuman gerekiyor.Kolay kolay doğruyu bulamazsın ama anafikir tarzı bir yazı çıkartabilirsin.
    Kısa bir cevap olacak ama toplum ve medya birbirlerini etkilemekten çok zaten hep aynı yere gidiyorlar.Çünkü medaya da etkin rol oynayan zaten toplum.(Ya da olması gereken budur bilmiyorum) :)

3. Turab Garip

Turab Garip Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    48
    Hiç bir zaman toplum medyayı yönlendiremez, bir tek istisna bile yoktur. Her zaman için medya ve hatta tüm uzantıları toplumu yönlendirmiştir. Örneğin televizyonlarda bugün yayınlanan diziler üç beş yıl sonra tamamen gerçek olmaya başlamıştır. Kripto'nun dediği gibi bu konuda makaleler okursan, çokça örnek bulabilir ve zengin bir ödev hazırlayabilirsin.

Şimdiden kolay gelsin, başarılar.

4. Serkannd

Serkannd Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    medya toplumu yönlendirir

5. erdemgazetesi

erdemgazetesi Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    medya toplumu yönlendirir içinden biliyom

6. garintsi

garintsi Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar medya toptulumu yönlendirir dedim ama 17 puanla kaybettim.Hoca bizimkini seçti ama juri başkasını seçtiğiiçin kaybettim:p

7. ridvan1452

ridvan1452 Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    medya toplumu yonlendirir tabi baksana suan olan bu olaylara medyanın ortalıgı karıstırması

8. Kriptograf

Kriptograf Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sen medya toptulumu yondendirir demişsin bence Juri burayı kaçırmamış ve sizinkini ondan seçmemiş :)

9. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

medya toplumu yönlendirir diyenlere soruyorum peki medyayı kim yönlendirir? medya toplumu yönlendirdiği için mi olmaması gerekn düşünceleri elen alan pragram, yazı ve makaleler yayınlanıyor? ve daha sonra toplumun etkisiyle medya uyarıyı alıp yapması gerekeni yapıyor!!!

Sayfayı Paylaş