Toplama bir pc nin sorunsuz çalışması için gereken bileşenler neler?

Bu konuyu okuyanlar

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar bir sistem toplayacağım ve fazladan fiyatlar odemek istemiyorum malum fiyatlar uçtu gidiyor
Şöyle sayayım
İşlemci
Ram
Ekran kartı
Anakart
Hafıza
Kasa
Psu
Benim bildigim işlemci sogutucusu islemcinin yaninda geliyor gelmiyor ise zorunlu mu ? Bunlarin dışında alınmazsa pcnin sorunlu veya hiç çalışmayacağı bir parça varmı arkadaşlar?
Ve birde hangi mağazadan almalıyım sizce ? İnternetten değil ama kadikode itopya varmış iyimidir itopya ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ha birde işletim sistemini nasıl kuruluyor parasız sağ altta windows lisansi fln yazmiyacak sekilde yapilabilirmi mesela bilgisayrciya versem o yazicikmadan yapabilir mi veya ben evde video izleyerek yapabilirmiyim basitmidir ?

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
itopya iyidir itopyadan al. Saydığın parçalar bir bilgisayar için yeterlidir.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
birinden kısma yaparsanız performansınız düşer onun yerine farklı markaların ürünlerine bakın derim
hafızaya ssd yerine hdd alin performansı etkilemez açılış hızları tepkisellik ciddi azalır
her işlemciden soğutucu cikmiyor alirken kontrol edin

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
birinden kısma yaparsanız performansınız düşer onun yerine farklı markaların ürünlerine bakın derim
hafızaya ssd yerine hdd alin performansı etkilemez açılış hızları tepkisellik ciddi azalır
her işlemciden soğutucu cikmiyor alirken kontrol edin
Bende hafıza olarak hdd alıcaktım zaten ve işlemcinin içinden işlemci sogutucu cikmaz isede ben alirim bunlar disinda bir sorun olmaz değil mi kasada ?
Peki işletim sistemi hakkinda ne yapmaliyim orijinal 400-500 tl veremem ne yapmaliyim bilgisayarci yapar mı veya ben video izliyerek yapabilirmiyim ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Arkadaşlar bir sistem toplayacağım ve fazladan fiyatlar odemek istemiyorum malum fiyatlar uçtu gidiyor
Şöyle sayayım
İşlemci
Ram
Ekran kartı
Anakart
Hafıza
Kasa
Psu
Benim bildigim işlemci sogutucusu islemcinin yaninda geliyor gelmiyor ise zorunlu mu ? Bunlarin dışında alınmazsa pcnin sorunlu veya hiç çalışmayacağı bir parça varmı arkadaşlar?
Ve birde hangi mağazadan almalıyım sizce ? İnternetten değil ama kadikode itopya varmış iyimidir itopya ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ha birde işletim sistemini nasıl kuruluyor parasız sağ altta windows lisansi fln yazmiyacak sekilde yapilabilirmi mesela bilgisayrciya versem o yazicikmadan yapabilir mi veya ben evde video izleyerek yapabilirmiyim basitmidir ?
Merhaba,
İtopya güvenilirdir hem de fiyatları bazı yerlere göre daha uygun.
O.C. yapmayacaksanız sıvı soğutucu almayın. Kasaya yeterli sayıda fan takın yeterli olur. Zaten işlemcinin içinde stock soğutucu var.