Topladığım Sistem Uyumlu mu?

Bu konuyu okuyanlar

Bunyaminkandis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem nasıl o fiyata çok kötü diyosanız tavsiye içinde monitörde dahil yanlız
image.jpeg

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Sistem gayet uygun yalnız 8 GB 3000 MHz RAM ve 75 Hz monitör çok daha iyi olacaktır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Kasa tırt :) Tavsiyem Phanteks Eclipse P400. Monitör olarak ise ya Acer KG221QBMIX 21.5'' ya da AOC G2260VWQ6 21.5" öneririm. Ekran kartını da AMD'den alman senin yararına olur önerdiğim monitörler hoşuna giderse. Freesync özelliğini kullanmış olursun. RAM'in de 2400Mhz modellerinden bak derim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Görkem o monitöre AMD ekran kartı daha iyi olmaz mı yav :)

Son düzenleme:

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
O sisteme o monitör hiç olmaz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Kasa tırt :) Tavsiyem Phanteks Eclipse P400. Monitör olarak ise ya Acer KG221QBMIX 21.5'' ya da AOC G2260VWQ6 21.5" öneririm. Ekran kartını da AMD'den alman senin yararına olur önerdiğim monitörler hoşuna giderse. Freesync özelliğini kullanmış olursun. RAM'in de 2400Mhz modellerinden bak derim.

Görkem o monitöre AMD ekran kartı daha iyi olmaz mı yav :)
Hocam FreeSync kullanmak için olur ama malum mining yüzünden AMD ekran kartları uçmuş durumda o yüzden Nvidia kartlar daha avantajlı şuanda.Biz sadece 75 Hz ve 1 ms özelliklerinden yararlanacağız.Şayet elimizdeki kart zaten 1050 Ti olacağı için FreeSync çokta gerekli değil diye düşünüyorum :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
3000 mhz ve 75 hz monitör olmasa sıkıntı yaşarmıyım oyunlarda
Yukarıda topladığım sistem hemen hemen aynı bütçeye denk geliyor o yüzden o sistemi öneririm.Genel olarak çok daha sağlıklı ve başarılı.

Bunyaminkandis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yukarıda topladığım sistem hemen hemen aynı bütçeye denk geliyor o yüzden o sistemi öneririm.Genel olarak çok daha sağlıklı ve başarılı.
bana o sistemi sepete ekleyip ss alıp hepsinin fotosunu atarmısın benim yaptıgım gibi telefondan giriyorum sıkıntı oluyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bu arada işlemciyi 100 TL daha verebilirsen Ryzen 5 1600 alabilirsin yoksa Ryzen 5 1500X olarak değiştirelim daha sağlıklı olur.

bana o sistemi sepete ekleyip ss alıp hepsinin fotosunu atarmısın benim yaptıgım gibi telefondan giriyorum sıkıntı oluyor
Bende şuan mobildeyim yarın sabah hepsini toplar ekran görüntüsünü atarım buraya yarın sabah uğramayı unutma foruma.

Son düzenleme:

Bunyaminkandis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu arada işlemciyi 100 TL daha verebilirsen Ryzen 5 1600 alabilirsin yoksa Ryzen 5 1500X olarak değiştirelim daha sağlıklı olur. Aga 100 tl daha verdim diyelim klavye mouse yok daha ama peşin para indirim yapmazlarmı ?

Bende şuan mobildeyim yarın sabah hepsini toplar ekran görüntüsünü atarım buraya yarın sabah uğramayı unutma foruma.

Bu arada işlemciyi 100 TL daha verebilirsen Ryzen 5 1600 alabilirsin yoksa Ryzen 5 1500X olarak değiştirelim daha sağlıklı olur.

aga mouse fln daha almadım pubgde yüksek fps almazmıyım ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989

aga mouse fln daha almadım pubgde yüksek fps almazmıyım ?
Tamam o zaman Ryzen 5 1500x yeterli olur.Ekipmanini alırsın geri kalan parayla.Fakat daha ötesinde kısma yapma sistemde sonuçta ekipmandan daha önemli bunlar.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Ryzen işlemcin kötü diyolar ? Bana dddilerki işlemcini sağlam alalım dedi gerisini düşürelim dediler sence ?
onu diyen spectre ve meltdown açıklı intel işlemcilere tapan kişilerdir aldırış etme beklersen pişman olursun...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
O işlemci, sıvı soğutucuyu haketmiyor. Onu çıkarıp işlemcini yükselt derim. Ayrıca arkadaşların dediği FreeSync Monitör tercih et.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yahu neden sıvı soğutucu alınıyor bu sisteme biri açıklayabilir mi? i7 8700k'a overclock mu yapacak?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
boşa masraf değil sessiz pc için çok daha mantıklı seçim...
8.000TL sistem dizersin sessiz olsun dersin ama bütçeye uysun diye şundan bundan kısılan sistemin sessiz olması için 200TL para vermek boşa masraf oluyor.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
boşa masraf değil sessiz pc için çok daha mantıklı seçim...
Ya dalga mı geçiyorsunuz? Hava soğutmada da sıvı soğutmada da fan dönüyor zaten. Kendinizi kandırmayın. sadece görsel açıdan daha iyi duruyor. Son olarak 120mmlik tek fanlı sıvı soğutmalar hava soğutmadan daha iyi falan değil.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Ya dalga mı geçiyorsunuz? Hava soğutmada da sıvı soğutmada da fan dönüyor zaten. Kendinizi kandırmayın. sadece görsel açıdan daha iyi duruyor. Son olarak 120mmlik tek fanlı sıvı soğutmalar hava soğutmadan daha iyi falan değil.
dalga geçen sensin ayarların düzgün oldu mu o sıvı soğutmalar hava soğutmadan çok daha sessiz oluyor... zaten kullanmadan bilemezsin kasa uygun olacak ta sen ayarlayacanda... sen hiç kullanmamışsın sadece tam güç fan sesini görüp sesli demişsin...

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
dalga geçen sensin ayarların düzgün oldu mu o sıvı soğutmalar hava soğutmadan çok daha sessiz oluyor... zaten kullanmadan bilemezsin kasa uygun olacak ta sen ayarlayacanda... sen hiç kullanmamışsın sadece tam güç fan sesini görüp sesli demişsin...
Neyi kullanmamışız? Corsair H75 kullanıyorum şuan. Hava soğutmada kullandım zamanında. Emin ol ses bazında farkları yok. Görünüm olarak daha toplu duruyor dersen haklısın ama daha sessiz deme valla gülerim. O fan gürültüsünü alman için ya gerçekten dandik fanlar takılıdır yada kasa açık bir şekilde hemen masanın dibindedir. Her işlemciye de sıvı soğutma takmanın anlamı yok açıkçası.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Neyi kullanmamışız? Corsair H75 kullanıyorum şuan. Hava soğutmada kullandım zamanında. Emin ol ses bazında farkları yok. Görünüm olarak daha toplu duruyor dersen haklısın ama daha sessiz deme valla gülerim. O fan gürültüsünü alman için ya gerçekten dandik fanlar takılıdır yada kasa açık bir şekilde hemen masanın dibindedir. Her işlemciye de sıvı soğutma takmanın anlamı yok açıkçası.
sırf muhaLEFET OLMAK İÇİN YAZIYORSUN SANKİ Fanları illa tam güçte kullanmak zorunda gibi o adamların verdiğini mi kullanıyorsun defalarca kurduk hiçte adi fan kullanmıyorlar en sessiz fanlar kullanılıyor... birde fan devri en düşük sese göre ayarlanınca... seste olmuyor... saatlerce sessizliğe göre ayar yapan adamlara göre sessiz denebilir...

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
sırf muhaLEFET OLMAK İÇİN YAZIYORSUN SANKİ Fanları illa tam güçte kullanmak zorunda gibi o adamların verdiğini mi kullanıyorsun defalarca kurduk hiçte adi fan kullanmıyorlar en sessiz fanlar kullanılıyor... birde fan devri en düşük sese göre ayarlanınca... seste olmuyor... saatlerce sessizliğe göre ayar yapan adamlara göre sessiz denebilir...
Derdim o muhalefet yapmak değil. Konuyu çok fazla uzatmıyorum herkes kendi doğrularına göre kasa toplayabilir para kişinin sonuçta. Deep Cool veya Akasa vb. dandik markaların içinde gelen fanlarlar Cooler Master, Corsair gibi bu konuda iyi işler çıkartan markalar arasında farktan bahsediyorum. Daha öncede sıvı soğutma kullandım Silverstone mu ne öyle boş beleş bir markanındı ve rezalet ötesi bir soğutmayla sinirimi bozan çızırtısından sonra sattım. 120mm olsa da Corsair H75 aldım keyfim ve huzurum yerinde :) Tam olarak kastetmem istediğim budur. i7 6800k kullanıyorum ve sıvı soğutma aldım ama gidip i3 bir işlemciye almazdım. Arkadaşın kide o hesap olacak eğer alırsa. Tavsiye ederken bunu dikkate almanız gerektiğini belirtiyorum yoksa takabilir. Ona harcayacağı paraya işlemcisini yükseltsin daha çok işine yarar ama :)