TL'yi doğru hesaplayıp doğru görüntüleyemiyorum yardım lazım

Bu konuyu okuyanlar

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Projem internetten döviz kurlarını okuyor ve bu bilgiler üzerinden bir hesaplama yapıyor(yada yapamıyor :-()
projemde şu texbox'lar var
Elimdekiusd
AldığımFiyat
GüncelTlKarşılığı
EskiTlKarşılığı
AradakiFark
' *************************
' Sadece KUR bilgisi internetten okunuyor
Elimdekiusd = 3000 elle giriyorum
AldığımFiyat = 3.542750 bu rakamı elle giriyorum internetten okunan değer arkası 6 haneli rakam
GüncelTlKarşılığı = Elimdekiusd * KUR ======>KUR internetten okunuyor şöyle bir değer okunuyor 3.542750
EskiTlKarşılığı = Elimdekiusd * AldığımFiyat
AradakiFark = GüncelTlKarşılığı - EskiTlKarşılığı

Problem GüncelTlKarşılığı + EskiTlKarşılığı + AradakiFark textbox'larındaki rakamlar doğru görüntülenmiyor yüzbin lira noktalamalarına bakarsak on milyar görünüyor(FormatCurrency kullanınca) yada buna benzer noktalamalar doru yerde görünmüyor doğal olarak rakamlar yanlış oluyor bu hesaplamayı nasıl doğru yaparım?
Umarım sorunumu anlatabilmişimdir

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

1-) Location/Bölgesel ayarlarının Türkiye olduğunu varsayarak aşağıdaki kodları denemi istiyorum.

Console.WriteLine(string.Format(new System.Globalization.CultureInfo("tr-TR", false), "{0:C}", Convert.ToDecimal(tutar)));

tutar = senin internet üzerinden getirttiğin değer. Muhtemel bir siteden çekme işleminden sonra sana string döndürdüğünü ve ilgili yerde convert etmen gerektiğini vurgulamak istedim.

Saygılarımla.