Tivibu'yu önerirmisiniz

Bu konuyu okuyanlar

sayat.

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar günaydın ben bakırköyde oturuyorum evde ttnet 8mbit limitsiz internet var tivibu ev maxi paketini almayı düşünüyorum arkadaşlar arada takıldığını görüntü kalitesinin düşük olduğunu vs söylüyorlar ama bazılarıda çok güzle bence almalısın diyorlar ben kararsız kaldım ve size sormaya karar verdim sizce tivibu nasıl alsammı almasammı hd kalitesi varmı yoksa digitürk veya dsmartı önerirmisiniz ben hd kalitesiyle televizyon istiyorum çok pahalı bişey aramıyorum en fazla 20tl ik bişey olursa sevinirim ayda 20 tl:)

devkazanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle alma.Cihaz ufak adi bişey.Isınıyor ve donuyor.Geçişler çok yavaş güncellemelerle geçiyor diyolar.1,5 ay geçti ne güncelleme var ne bişey.8mb sınırsız internetin varsa filmi internetten indir izle.3-5 zımbırtıyla heves ettirip milleti kazıklama derdinde ttnet.Prim vermeyin şu adilere.

sayat.

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle alma.Cihaz ufak adi bişey.Isınıyor ve donuyor.Geçişler çok yavaş güncellemelerle geçiyor diyolar.1,5 ay geçti ne güncelleme var ne bişey.8mb sınırsız internetin varsa filmi internetten indir izle.3-5 zımbırtıyla heves ettirip milleti kazıklama derdinde ttnet.Prim vermeyin şu adilere.

peki hd tarafından iyi olan sanırım d smart o nasıl ve digitürk

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Beyler Tivibu kadar berbat bişe yok ben 7 lira aylık ödüyorum scooby doo serisine bakıyordum yarıda bıraktılar diziyi kaldırdılar zaten pek bi içerik de yok anca kirala izlede var d smart kanal çokluğu bakımından iyi digitürk de iyi

sayat.

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
Beyler Tivibu kadar berbat bişe yok ben 7 lira aylık ödüyorum scooby doo serisine bakıyordum yarıda bıraktılar diziyi kaldırdılar zaten pek bi içerik de yok anca kirala izlede var d smart kanal çokluğu bakımından iyi digitürk de iyi
saol
anlaşılan vazgeçtim tivibudan zaten fiyatından belliydi bir bit yeni olmasından

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Ben kullanıyorum memnunum yani tabi ara sıra takılıyor ama görüntü kalitesi iyi Tavsiye ederim maxi plus pakette daha ç

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Tivibu web kullanıyorum tivibu ev hiç kullanmadım alacaksanız web olanını alın.. Tivibu evin fazladan ne özelliği varki HD yayınlar deseniz onlarda bi ücret karşılığında..

Yaa bide tivibu evin fiyatına baktımda başlangıç paketi 10tl zaten bu paket pek işe yaramazdır.. Tivibu ev maxı plus paketi var 30tl + sinema kanallarınıda alırsak 37 tl sizce pahalı değil mi??.. Bide internetin yoğun olduğu saatlerde bu meret izlemezde..

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Digiturk al. pişman olmazsın. Ben çok memnunum. tivibu ya ise bulaşma sakın

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ttnetin yaptığı hiç bir şeyi kullanmıycam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tivibu rezalet bir sistem asla almayın..2 ayda hasta ettiler beni..

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ttnetmi yok kalsın çok kolay alırsın çok zor iptal edersin

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben TTNet alınca hemen sms geldi, Tivibu aboneliği başladı diye.
2 dakika sonra aradım hemen iptal ettim.
Tv istasyonlarını TV'den izle.
Yok ben PC'den izlemek istiyorum dersen;
1 - PC'ne TV kartı al.
2 - Internet'te onlarca yazılım var, al birini kur.

Yeni taşındığım mahallede Kablo TV olmadığı için uydu alıcısı kullanıyorum.
TV kartım var.
Ona da ayrı bir uydu alıcısı bağlayacağım.
Şimdilik Readon programını kullanıyorum.
Türkiye dahil 100'lerce kanalı izliyorum.
Kanallarda çoğu şeyi bulabildiğin gibi, yasa dışı kanallar (Digiturk, Lig TV, gibi) yok.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
kullanmadan yorum yapanların mesajlarını çıkarırsak 16 mesajdan içindenbirtane mesaj çıkıyorki oda memnun galiba bende ev tivibu var 8 mbit sınırsız kullanıyorum modemin ve decoderin airties ise sıkıntı yaşamazsın ama decoderin vestelise felaket derece can sıkıntısı bilgin olsun benimki airties ve sıkıntı yaşatmadı şu ana kadar bana yorum yapanlar bu şekilde yorum yapmayı öğrenirse soru soran için daha faydalı olur kanaatindeyim kötü berbat vb. yorumlar seninde bu işten bir ... anlamadığını gösterir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende Tivibu maxi paketinin 2 aylık ücretsiz denemesindeyim. Her şeyden önce görüntü kalitesi mükemmel!! , Donma yaşamıyorum. Sebebide tivibu paketi alanların hızını ücretsiz artırıyorlar. Ben 8 Mb sınırsız üyesiyim. Şu an hızım 14-16 Mb., ayrıca tivibunun diğer özellikleri seni daha özgür kılıyor. Film/Dizi için belli gün ve saate bağlı kalmıyorsun. İki hafta içinde kaçırdığın diziyi tekrar izle özelliği ile izleyebiliyorsun. Özellikle evde aile bütünlüğünü dizilerin başlama saatinde sağlayamayanlar için mükemmel bir özellik. Ücret ve hizmet dengesi memnun ediyorsa almanızı tavsiye ederim. Yoksa başka alterntifleri deneyebilirsiniz

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar. Tivibu ailesine ben de 2 gün önce katıldım, deneyimlerimi paylaşayım. Önce kurulum ve başvuru hakkında konuşayım, sonra da içeriklerine.

• Bayi başvurusundan hemen 4 gün sonrasında geldiler ve kurulum yaptılar. Modem ile TV arasında uzunca bir kolidor olmasına rağmen CAT5 kablosunu kendileri çektiler ve hiçbir ücret istemediler. En az 5 mt kablo çektiler.
  • Hız konusunda hiçbir sıkıntım çıkmadı ancak dün evdeki sunucum ve dizüstü bilgisayarıma dosyalar indirmesi torrentler koymuştum. Yani bildiğiniz interneti sömürdüm. Hepsi 1.5-2 MB/s ile çekerken, çok ince bir donma oldu ve anlıktı geçti gitti; onun haricinde hiçbir sorun yok.
  • İnternet paketim önceden pahalıydı, bir de telefon için sabit ücret ödüyordum. İnternet - Telefon - Tivibu her şey dahil 39 tl vermek açıkcası bana pek makûl geldi, heleki bir öğrenci ve bir programcı olarak.
  • Başvurduğunuzda size bayi bir tane modem veriyor, bana kablosuz ve 4 portlu Airties vermişlerdi. Bunun için hiçbir ücret talep etmediler, ücretli olmayacağını söylediler. Tivibu kuran ekip, tekrardan aynı kablosuz ve 4 portlu Airties modemden getirdi ve bunun bir prosedür olduğunu söyledi. İptal etmem durumumda; hem bu yeni getirdikleri modemi, hem de Tivibu cihazını vermem gerekiyormuş. Sonuç olarak evde fazladan bir tane modemim oldu. Ben de biraz fantaziye kaçtım, bu bayinin verdiği modemi de çatıya kurarak internet ağımı genişlettim. Çatıda keyif yapmak için.
  • İzleme konusuna gelince çok rahat geldi bana. Seç izle, tekrar izle modlarında hep bir şeyler izliyorum. Sırası geliyor canlı yayında bir haberi durduruyorum çayımı ve sigaramı içtikten sonra kaldığım yerden devam ediyorum.
  • "Tekrar İzle" kısmında, son 2-3 hafta içerisinde belli televizyon kanallarının programlarını izleyebiliyorsun. Mesela geçen Behzat Ç'yi izleyemedim, son 2 hafta içerisinde tekrardan onu izledim. Cnbc-e'de Finans haberlerini okuldan dolayı kaçırdım, ertesi günü tekrar izliyorum. Hatta annem geldi geçenlerde o da kaçırdığı bir kanaldaki "Yemek programını" izledi.
  • Diziler hem eski hem de yeni ama az dizi var. Yani yabancı dizilere tıkladığımda Fringe, Vampire Diaries falan var ama yabancı dizi toplamı toplasan 15'i geçmez. Yerli dizilerde ise "Yalancı yarim" falan var. Eski diziler yani. Sonradan ekleneceğini düşünmekteyim.
  • Filmler de bayağı çok, ancak her filmi bulacağınız anlamına gelmez. Bulduysanız da kiralama ile karşılaşabilirsiniz. Mesela Geleceğe Dönüş filmi gözüme çarptı. 3 Tane serisi olmasına rağmen 1 tanesini koymuşlar ve 4.00 tl karşılığında "Kirala" seçeneği çıktı. Ancak bunlara rağmen güzel ve ücretsiz filmler var.
  • Filmler veya diziler hakkında daha çok bilgi isterseniz, diğer izleyenlerin yani Tivibu kullanıcılarının yazdıkları yorumlarını okuyabiliyorsunuz. Bu da size film veya dizi hakkında bilgi veriyor.
  • HD kalitede film, dizi veya TV izliyorsanız süper görüntü var. Sümela'nın şifresini izlemiştim sinemada. HD olarak 4.00 tl karşılığında kiraladım ve süper bir görüntüye şahit oldum.
  • İnteraktif diye bir tuş var kumanda üzerinde. Bu tuş sayesinde Tivibu cihazındaki internet uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Bana çok kullanışlı geldi. Twitter hesabına giriş, başka Tivibu kullanıcıları ile görüşebilme, YemekSepeti.com'dan yemek siparişi, finans haberleri, Hurriyet gazetesi vs. interaktif uygulamalar var. Çok işime yarıyor sabahları.
  • Filmlerde ve dizilerde sansür olabiliyor, mesela bildiğiniz bir filmde veya bir dizide sevişme sahnesi var; yani adam kadını öpüyor ve sonrasında bariz sevişecekler. İşte burada sansür uygulamışlar önceden, kesilip atılmış o sahneler.
  • Hoşuma giden bir diğer şey de her kanalı kategorilemişler. Mesela Ulusal Kanalları, spor kanallarını(ntvspor, trtspor vs), günlük tv kanallarını(startv, showtv vs.), dijital müzikleri kanallarını, müzik dinleyeceğin (powerturk, numberone fm vs.) kanalları, belgesel izleyeceğin kanalları kategorilemişler. Ulaşman çok kolay oluyor.
  • Eğer internetinize aşırı yükleniyorsanız, yani hep bir indirme vs. yapıyorsanız kategorileri görüntülemek veya dizi-film listesini görüntülemek 2-3 saniye geçikme yapabiliyor. Ancak çok büyütülecek bir sorun değil.

Genel hatlarıyla anlatmaya çalıştım. Hem fiyattan, hem de kullanış olduğundan kesinlikle tavsiye ederim dostlar. İnanın Tivibu bağlattığımdan beri evde hep bir şeyler izliyorum. Evde bilgisayar başında oturmam azaldı diyebilirim. Digitürk'te kullandım, Digitürk'e göre fazlasıyla verimli diye düşünüyorum. Fiyat konusunda zaten Digitürk'ten çeken çok insan var. Öyle yani dostlar, kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Tivibu için dediklerime inanmayanlar olursa da isteklerine göre video çekip yollayabilirim.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
tivibu web versiyonu görüntü kalitesi açısından çok kötü geldi bana. acaba ev paketinde de durum aynı mı ?

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle değil dostum. Bir ara dandik ufak bir televizyonumuza bağladım, onda bile iyi gösterdi :)

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben kullanıyorum çok memnunum tivibu web kullanıyorum ilk çıktığı andan itibaren kullanıyorum internetim çok kaliteli olmasada gayet rahat hiç donmadan izleye biliyorum. belgesel izlemeyi çok severim hem National geographic grubu hemde discovery gurubu mevcut tivibuda bu benim için en önemli özelliği benim kullandığım bilgisayar, ipad ve iphone versiyonları kutu olanı hiç deneyimlemedim ama bilgisayar versiyonunu kullanmaktan çok memnunum.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
standart karasal yayınlarla aşağı yukarı aynı kalitede. Ama digital platformlarla yarışamaz. digitürk ve dsmart daki görüntü kalitesini sankin beklemeyin. Donmalar yaşanıyor ve çözünürlük hiç tatmin edici değil. hd yayında bile youtube video akıcılığı ve fps düşüklüğü söz konusu.

Öğrenci evleri için ideal, o paraya fazlasını beklememek lzm :)

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
standart karasal yayınlarla aşağı yukarı aynı kalitede. Ama digital platformlarla yarışamaz. digitürk ve dsmart daki görüntü kalitesini sankin beklemeyin. Donmalar yaşanıyor ve çözünürlük hiç tatmin edici değil. hd yayında bile youtube video akıcılığı ve fps düşüklüğü söz konusu.

Öğrenci evleri için ideal, o paraya fazlasını beklememek lzm :)

Hocam sen birebir kullanıyor musun bu yayını?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Hocam sen birebir kullanıyor musun bu yayını?

Yaz başında yeni evime ne bağlatsam diye araştırdım epey. Daha önceleri digitürk kullanıcısıydım ve araştırıp tekrardan digitürk bağlattım. ayrıca tivibu cep ve web kullanıcısıyım, arkadaşımda da tvibu ev var ve orada denedim. Gördüklerim hiç tatmin etmedi beni... Digitürk ten sonra tivibu-ev e geçmek attan inip eşeğe binmek gibi bişey :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
tivibu ev'in yayın kalitesi bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor sanırım. ben telekom bölge müdürlüğündeki tivibuyu gördüğümde uydu alıcı var sanmıştım. o kadar kaliteli bir yayındı. ancak yaşadığım mahalledeki tt bayisinde gördüğüm görüntü youtube videolarından farksızdı. bariz pikselleşmeler vardı.

s7v7n

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Tivibu ev görüntüsü bağlantı hızına göre donma yaşamamak için kaliteyi otomatik optimize ediyor. Ama en kaliteli görüntüsü bile normal uydudan kötü. Ayrıca verdikleri kutu sıkıntılı bir cihaz. Şişiyor, kitleniyor, kanal değişme hızı inanılmaz yavaş. Ben lanet ettim. Ayrıca haftada iki kez arıyorlar üyeliğimi kapatmama rağmen. "Size özel 2 ay ücretsiz verelim." bilmem ne. Uzak durun tavsiyem. Ayrıca üye olmak çok kolay, iptali zor. Caydırma politikası.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Konunun geneline baktığımda ya arkadaşında görmüş ya yoldan geçerken mağaza da görmüş insanlar yorum yapmış. Şöyle gerçekten kullananlardan 1-2 yorum var.

Ben kullanmaya başlayalı 1 ayı geçti. Paketi önyargılı olarak almış olsam da beklediğimden daha iyi çıktı. Öncelikle beni alakadar eden şeyler, görüntü kalitesi, akışkanlık, kanal çeşitliliği, kanal geçişlerindeki hız.

HD Kanallar; TRT1, SinemaTV (3 adet kanalı var), National Geographic (2 veya 3 kanal), BBC HD, iConcert ve aklıma gelmeyen bir kaç kanalı daha mevcut. İnternetten sürekli 720p, 1080p kalitesinde film indiren biri olarak söylüyorum. TRT1 HD kesinlikle 720p kalitesinden daha yüksek. Diğer HD kanallarda en az 720p kalitesinde görüntü sağlıyor. Star TV'nin HD kanalı da olsaymış tam olurmuş.

SD Kanallar; Görüntü kesinlikle insanı rahatsız etmiyor. Tabiki Hd kanallardan buraya geçince dumura uğruyorsunuz ama bu tüm yayın hizmeti veren platformlar için geçerli.

Akışkanlık; Tüplü televizyonda neyse burada da o. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Kanal Çeşitliliği; İstemediğiniz kadar kanal mevcut. Sürekli film yayını yapan 5-6 kanal var. (GINX diye sürekli oyun incelemesi yapan profesyonel bir kanal var. Çok mutlu oldum. :)) Belgesel kanalları, haber kanalları hemen hemen aradığınız tüm kanallar mevcut.

Beğendiğim bir diğer yönü ise, sürekli izlediğiniz kanalları favorilerinize ekleyerek liste oluşturabiliyorsunuz.

Eksikleri; Kanal geçişleri yavaş, kumandası berbat. :)

Şuraya bi kaç görüntü atmıştım. İsteyen bakabilir. (http://forum.shiftdelete.net/lg-ev-elektronigi/283773-lg-42lm760s-alindi-fotografli-inceleme-2.html)

1 ayını kullanmış olmakla beraber 2 ay bedava sonraki aylarda 10 lira ödemem gerekiyor(taahhüt yok).

TTNet'i günahım kadar sevmem ama kimsenin hakkını yememek lazım. Aldığım hizmetten memnunun.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@zozeidon , belkide fikir oluşturması açısında bize yetmiştir o bikaç dk yada saatlik tecrübe. Gözümüze bariz bir şekilde batan birşeyler olmuştur :)

Birşeyin kaliteli olduğu kanaatine varmak için; kısa süreli yaşanan memnun edici tecrübe yeterli olmayabilir, uzun vadedeki performanı önemlidir. İlk başlarda gözüne birşey çarpmamıştır, inişler çıkışlar olur ve sen o anlara denk gelmemişsindir. O nedenle arabaların yada teknolojik ürünlerin performans yada dayanıklıklık ölçümleri için çok uzun süreli testler yapılır.
Birşeyin kalitesiz olduğu kanaatine varmak için; kısa süre içerisinde yaşanan olumsuzluk bile yeterli olabilir. Eğer arabanın motorundan daha ilk 10 km içerisinde sesler geliyorsa yada direksiyon titriyorsa dur bi 1000km yapayım belki düzelir ben yanılmışım demezsin :) Bir sorun olduğu açıktır.

Eğer sen memnunsan bizim için hiçbir sorun yok :) Güle güle kullan. Görecelidir böyle şeyler, kişiye göre yada hizmetin altyapısına göre değişir.