Tivibu ev ve siplitter sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar tivibu ev abonesi oldum, abone olduktan sonra 8mb olan hızım otomatikman 14mb ye çıkartıldı. İnternet kablosunu siplitterden ev teline ve ordanda modeme bağladım. Bazen hd kanallarda donmalar oluyor, acaba bu siplitterdenmi kaynaklanıyor. İnterneti direk modeme bağlasam bir değişiklik olurmu? Kısaca siplitter kaliteyi düşürürmü yoksa alakası yokmudur? Bu konuda gerçekten bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Tivibuyu arayıp sorunu söyledğinizde internet paylaşımının tivibuya ayrılan miktarını artırıyorlar diye biliyorum. Sonrasında donma yaşamıyor olmalısınız. Zira ben de hd kanalları izliyorum şuan ama bir donma yok.

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tivibuyu arayıp sorunu söyledğinizde internet paylaşımının tivibuya ayrılan miktarını artırıyorlar diye biliyorum. Sonrasında donma yaşamıyor olmalısınız. Zira ben de hd kanalları izliyorum şuan ama bir donma yok.

Dostum böyle oluncada doğal olarak pc deki download hızım düşüyor değilmi? Peki siplitter olayıyla ilgili bilginiz varmı?

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Dostum böyle oluncada doğal olarak pc deki download hızım düşüyor değilmi? Peki siplitter olayıyla ilgili bilginiz varmı?

Splitter dediğiniz şey internet ile telefonu ayıran bir parça, farklı frekanslarda gelen iki veriyi süzüyor telefona modeme gönderiyor.
Onunla ilgili olacağını zannetmiyorum.

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arıza kaydı bıraktım 14mb olan hızımı 8mb ye indirdiler herşey düzeldi , takılma falan hep düzeldi. İlginç.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Düzeldiyse sorun yok :) Geçmiş olsun

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düzeldiyse sorun yok :) Geçmiş olsun

Teşekkürler. Hattım 14mb yi kaldırmadığı için internette gidip gelmeler oluyormuş. (Bizim binada halen bakır hatlardan var) hızı 8mb ye düşürünce gerçekten füzeldi fakat bu seferde pc deki downlad hızım 6mb yi geçmiyor eskiden 8mb idi. Heralde 2mb sini tivibuev e ayırdılar.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Olabilir hocam. Sonuçta internete bağlanırken sorun yaşamıyorsundur. Download ederken biraz daha bekleyeceksin mecbur.
Hayırlı olsun tekrar.